Tirol térképe Jean Welch: Karte der gefürsteten Grafschaft Tyrol nebst Vorarlberg... Augsburg, 1797. Nagyméretű színezett rézmetszetű térkép. Kis hiánnyal. / Map of Tirol.. Large colored etching Small part missing 70x57 cm
1943 Rumänische Siedlungen des XIII. und XIV. Jahrhunderts in Siebenbürgen und in den übrigen Teilen Ostungarns, lépték nélkül, a Siebenbürgen und seine Völker (Szerk.: Mályusz Elemér. Bp.-Lipcse-Mailand, 1943, Danubia) kötetből, 53×45,5 cm
1941 Die Bevölkerungsdichte der europäischen Russland innerhalb der Grenzen Sowjetunion von 1941 Stuttgart, 1941. Karten Abteilung des Deutschen Ausland Instituts und der Publikationsstelle Berlin-Dahlem./ Map of the Russian occuppied territories. 73x90 cm
Larousse International atlas political and economical. Publié sous la direction de Ivan Du Jonchay, Sándor Radó. Hiányos térkép melléklettel, összesen 53 db térképet tartalmaz.Paris, 1965, Libraire Larousse. Kiadói egészvászon tékában
1847 Európa nagyméretű határszínezett rézmetszetű térképe. / 1847 Sharpe's corresponding map of Europe with steamship routes . Engraved . Colored etching 47x36 cm,
XIX. sz. Tlács, Acsuca, Gyalu Talácsului erdélyi település telkeinek kézzel rajzolt térképe pausz papíron / Hand drawn map of Transylvanian village 78x47 cm
Memoriale sulla questione della Bessarabia e della Bucovina settentrionale. Bukarest, 1940, Accademia romena. Vitairat Besszarábia és Észak-Bukovina szovjet megszállásáról, Besszarábia és Észak-Bukovina néprajzi térképével. Tűzött papírkötésben, felvágatlan példány. + A vitairat német nyelvű verziója: Denkschrift betreffend Bessarabien und die Nord-Bukowina (térképmelléklet nélkül)
1862 Kápolnay István (?-?): Acqui Terme és vidékének saját kézzel rajzol térképe, (Alessendriához közel (Piedmont régióban), az egyik szélén és az alján szakadásokkal, 35x44 cm
"Szomorú napokban mázolta Kápolnay Pista. Genfben 1862. októberben emlékezet után." Kápolnay István ismert garibaldista, feltehetőleg a szomorú napok az Aspromontei vereséget jelölik, ahol maga Garibaldi is megsebesült./
1862 István Kápolnay (?-?): Map of Acqui Terme and countryside, (near Alessandria (region of Piedmont),hand drawn map, damaged, 35x44 cm.
Hand drawn map of István Kápolnay the officer of the Garibaldian volunteers army. Probably he drawn after the defeat of Aspromonte in Genf, in oktober 1862.
1804 Czetter Sámuel (1765-1829 k.): Máramaros vármegye térképe. C(omitatus) Marmarus. LVIII. In: [Korabinszky János Mátyás]: Korabinsky, Johann Matthias: Atlas Regni Hungariae Portatilis. Bécs, 1804. Schaumburg und Compagnie, rézmetszet, paszpartuban, foltos, 10,5x16,5 cm./
1804 Samuel Czetter (1765-1829 cca.): Map of Maramures/Máramaros/Maramuresch County. C(omitatus) Marmarus. LVIII. In: Korabinsky, Johann Matthias: Atlas Regni Hungariae Portatilis. Wien, 1804. Schaumburg und Compagnie, copper engraving, in passepartout, spotty, 10,5x16,5 cm.