Malonyay Dezső: A fiatalok. Ferenczy Károly, Grünwald Béla, Katona Nándor, Magyar-Mannheimer Gusztáv, Rippl-Rónai József.
A fiatalok. Ferenczy Károly, Grünwald Béla, Katona Nándor, Magyar-Mannheimer Gusztáv, Rippl-Rónai József. 16 melléklet, 3 hasonmás és 197 szövegbe nyomott képpel. Bp. 1906. Lampel. 224 l. + 16 t. + 3 hasonmás Művészeti Könyvtár. Gerincen kis hiba.
Heinrich von Kleist: Die marquise von D.... MIt sechs radierungen von Heinrich Heuser. Leipzig, é.n. (cca 1920), Friedrich Dehne, 61 p. Kiadói félbőr kötés. A borítója kopott. A gerince viseltes. A lapok közül néhány felvágatlan. Német nyelven. 58. számozott példány. Heinrich Heuser hat darab, aláírt, eredeti rézkarcaival. /
Half leather-binding, in german language. The cover is worn. And some pages are uncut. The spine is damaged. There is the 58th numbered copy. With six pieces of original copper engravings with signed by Heinrich Heuser.
Szigethy István (1891-1966): Rajzok Szomoryhoz. Szigethy István illusztrációi. Kolozsvár, 1917, Gránit Könyvkiadó Vállalat, 55+9 p. Kiadói rajzos félvászon kötésben. A borítója némileg kopottas. A szerző által dedikált példány!
J.B. de la Faille: Emil Pottners Radierungen. Erste Teil: Motive aus der Vogelwelt. Berlin, é.n., Graphisches Kabinett J.B. Neumann. Kiadói papírkötés. Német nyelvű könyv Emil Pottner rézkarcairól. Számos egészoldalas illusztrációval. /
Book about Emil Pottner's copper engravings, in german language, with full pages illustrations.
Iskolai énekgyűjtemény I. Szerk.: Kodály Zoltán. Nemzetnevelők Könyvtára V. A Népiskola könyvei 14. Bp., 1943, Országos Közoktatási Tanács. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés.