1941 Die Bevölkerungsdichte der europäischen Russland innerhalb der Grenzen Sowjetunion von 1941 Stuttgart, 1941. Karten Abteilung des Deutschen Ausland Instituts und der Publikationsstelle Berlin-Dahlem./ Map of the Russian occuppied territories. 73x90 cm
Memoriale sulla questione della Bessarabia e della Bucovina settentrionale. Bukarest, 1940, Accademia romena. Vitairat Besszarábia és Észak-Bukovina szovjet megszállásáról, Besszarábia és Észak-Bukovina néprajzi térképével. Tűzött papírkötésben, felvágatlan példány.
1862 Kápolnay István (?-?): Acqui Terme és vidékének saját kézzel rajzol térképe, (Alessendriához közel (Piedmont régióban), az egyik szélén és az alján szakadásokkal, 35x44 cm
"Szomorú napokban mázolta Kápolnay Pista. Genfben 1862. októberben emlékezet után." Kápolnay István ismert garibaldista, feltehetőleg a szomorú napok az Aspromontei vereséget jelölik, ahol maga Garibaldi is megsebesült./
1862 István Kápolnay (?-?): Map of Acqui Terme and countryside, (near Alessandria (region of Piedmont),hand drawn map, damaged, 35x44 cm.
Hand drawn map of István Kápolnay the officer of the Garibaldian volunteers army. Probably he drawn after the defeat of Aspromonte in Genf, in oktober 1862.
1764 Tobias Conrad Lotter (1717-1777): Nagy Britannia és Írország rézmetszetű térképe. La Grande Bretagne ou les Royaumes d'Angleterre et d'Ecosse comme aussi le Royaume d'Irlande. Lotter, Tobias Conrad. / Large map of Great Britain and Ireland. Colored etching. 58x49 cm
Larousse International atlas political and economical. Publié sous la direction de Ivan Du Jonchay, Sándor Radó. Hiányos térkép melléklettel, összesen 53 db térképet tartalmaz.Paris, 1965, Libraire Larousse. Kiadói egészvászon tékában
1804 Berken János (1765 kr.-1822): Trencsén vármegye térképe. C(omitatus) Trencsin. IX. In: [Korabinszky János Mátyás]: Korabinsky, Johann Matthias: Atlas Regni Hungariae Portatilis. Bécs, 1804. Schaumburg und Compagnie, rézmetszet, paszpartuban,17x10 cm.
/ 1804 János Berken (1765 cca.-1822): Map of Trenčín/Trencsény/Trentschin County. C(omitatus) Trencsin. IX. In: Korabinsky, Johann Matthias: Atlas Regni Hungariae Portatilis. Wien, 1804. Schaumburg und Compagnie, copper engraving, in passepartout, 17x10 cm.
1804 Czetter Sámuel (1765-1829 k.): Nógrád vármegye térképe. C(omitatus) Neogradiensis. XVI. In: [Korabinszky János Mátyás]: Korabinsky, Johann Matthias: Atlas Regni Hungariae Portatilis. Bécs, 1804. Schaumburg und Compagnie, rézmetszet, foltos, sérült, paszpartuban, 17x10 cm.
/1804 Samuel Czetter (1765-1829 cca.): Map of Nógrád County. C(omitatus) Neogradiensis. XVI. In: Korabinsky, Johann Matthias: Atlas Regni Hungariae Portatilis. Wien, 1804. Schaumburg und Compagnie, copper engraving, in passepartout, spotty, damaged, 17x10 cm.
1804 Veszprém vármegye térképe. C(omitatus) Veszprim. XXVIII. In: [Korabinszky János Mátyás]: Korabinsky, Johann Matthias: Atlas Regni Hungariae Portatilis. Bécs, 1804. Schaumburg und Compagnie, rézmetszet, paszpartuban, kissé foltos, 11x17 cm.
/ 1804 Map of Veszprém. C(omitatus) Veszprim. XXVIII. In: Korabinsky, Johann Matthias: Atlas Regni Hungariae Portatilis. Wien, 1804. Schaumburg und Compagnie, copper engraving, in passepartout, little bit spotty, 11x17 cm.
1804 Sáros vármegye térképe. C(omitatus) Sarosiensis. XXXVI. In: [Korabinszky János Mátyás]: Korabinsky, Johann Matthias: Atlas Regni Hungariae Portatilis. Bécs, 1804. Schaumburg und Compagnie, rézmetszet, paszpartuban, javított,18,5x11,5 cm./
1804 Map of Sáros County. C(omitatus) Sarosiensis. XXXVI. In: Korabinsky, Johann Matthias: Atlas Regni Hungariae Portatilis. Wien, 1804. Schaumburg und Compagnie, copper engraving, in passepartout, repaired, 18,5x11,5 cm
1804 Czetter Sámuel (1765-1829 k.): Turóc vármegye térképe. C(omitatus) Thurotziensis. XII. In: [Korabinszky János Mátyás]: Korabinsky, Johann Matthias: Atlas Regni Hungariae Portatilis. Bécs, 1804. Schaumburg und Compagnie, rézmetszet, paszpartuban,17x10 cm./
1804 Samuel Czetter (1765-1829 cca.): Map of Turóc/Turiec/Turz County. C(omitatus) Thurotziensis. XII. In: [Korabinszky János Mátyás]: Korabinsky, Johann Matthias: Atlas Regni Hungariae Portatilis. Wien, 1804. Schaumburg und Compagnie, copper engraving, in passepartout, 17x10 cm.