Orenstein és Koppel 806. számú főmintajegyzékének fénymásolt példánya. [Vasúti sínek, kocsik, mozdonyok árjegyzéke.], 98 p. +Zelovich Kornél: A magyar vasutak története c. könyv fénymásolt példánya, hiányos, 9-60 p.+Pecz Kornél: Síkpálya gyorsvonatú lokomotívok c. könyv fénymásolt példánya.
Szécsey István: Az Árpádtól a Hargitáig. A Ganz gyorssínautóbusz, motorkocsi és motorvonat gyártásának aranykora. (1934-1959.) Bp.,2006, MÁV. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Diego Mormorio: In treno verso L'Europa. hn.,1993, Peliti Associati. Olasz nyelven. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kissé sérült kartontokban.
Vegyes vasúti könyv tétel, 4 db:
La Vie du Rail. 1990 Juin. L'Album des Records. Francia nyelven. Papírkötésben.
La Vie du Rail. French super train album. 1990. Angol nyelven. Papírkötésben.
Jan Kapliczky: Zeleznice ve fotografii. Praha, 1974,NADAS. Cseh nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Svatopluk Slechta-Jiri Maurenz: Toulkys Párou. Praha, 1989, NADAS. Cseh nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Vegyes vasúti könyv tétel, 8 db:
Die Ungarische Eisenbahn in Bildern. Bp.,1972, MÁV. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, szakadt papírborítóval,
Grenzenlose Bahn. Güterverkehr. 1991, Internationaler Eisenbahnverband. Német nyelven.
Esztergomi László: Ungarns Eisenbahn Heute. Bp., é.n., MÁV. Német nyelven.
Bahnbuch. Die Angebote and Services der ÖBB von A-Z. 2003. Német nyelven.
Hermann Stotz: Friedrich Wilhelms: Nordbahn. Aus Ihren Frühtagen. Kassel,én.,Deutsche Eisenbahn-Reklame. Német nyelven.
Österreichische Bundesbahnen. Unterrichtbehelf. "Leitfaden E." (Bildteil III.) Ausgabe 1972, 1992. Német nyelvű fénymásolt példányok.
Bedienerhandbuch Nachtrag. Nr. 1. RABe 521, RAB 523. 2005, Stadler. Német nyelven. Kiadói spirálozott nyl-kötés.
Szász: Többáramrendszerű villamosmozdonyok felhasználási lehetőségei az európai vasutakon. Uniformizációs folyamat az európai nagyvasúti villamos üzemben. Gépelt irat. A címlapján a szerző ajándékozási soraival, dedikációjával Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész részére.
Javaslat a Magyar Királyi Államvasutak hálózatán a háború lezajlását követő legközelebbi években szükséges beruházásokról és a hálózat tovább fejlesztéséről. Bp.,1916, Magyar Királyi Államvasutak,(Hornyánszky-ny.) Kiadói papírkötés.
Modern reprint, de a reprint kiadásért felelős nyomda/kiadó neve nem szerepel benne.
Lovas Gyula: 125 éves a sopron-kanizsa vasútvonal. 1865-1990. Szombathely, 1990, MÁV szombathelyi Igazgatósága-Közlekedéstudományi Egyesület Vas megyei Területi Szervezete. Kiadói papírkötés. Megjelent 100 példányban. Ritka