Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 195

Osztrák-Magyar Monarchia 1917. Habsburg Ottó trónörökös Br emlékérem. Szign.: H. Kautsch (65mm) T:2  Austro-Hungarian Monarchy 1917. Archduke Otto von Habsburg Br commemorative medal. Sign.: H. Kautsch (65mm) C:XF
30588.

Osztrák-Magyar Monarchia 1917. "Habsburg Ottó trónörökös" Br emlékérem. Szign.: H. Kautsch (65mm) T:2 Austro-Hungarian Monarchy 1917. "Archduke Otto von Habsburg" Br commemorative medal. Sign.: H. Kautsch (65mm) C:XF

3 000 HUF
20
1848. A hagyományainkban van a jövőnk és a becsületünk - Nemzetőrség / Református Nagytemplom - Debrecen kétoldalas fém emlékérem (32mm) T:1-,2
30589.

1848. "A hagyományainkban van a jövőnk és a becsületünk - Nemzetőrség / Református Nagytemplom - Debrecen" kétoldalas fém emlékérem (32mm) T:1-,2

3 600 HUF
9,73
10,59
1859. Scitovszky János Bíbornok Prímás Esztergomi Érsek / Félszázados pap 1859. november 6. ezüstözött Cu emlékérem (20mm) T:2,2-
30590.

1 400 HUF
1865. Kisapponyi Bartakovics Adalbert egri érsek papságának 50. évfordulója Br emlékérem. ADALBERT BARTAKOVICS DE KISAPPONY AEPPVS AGRIENSIS / POST X LVSTRA A PRIMITIIS MDCCCLXV - DE ECCLESIA PATRIA LITERIS ZELO AMORE LIBERALITATE OPTIME MERENTI METROPOLIT CAPITVLVM AGRIENSE. (44mm) T:2- ph. Hungary 1865. 50th anniversary of Entering the Priesthood of Archbishop Adalbert Bartakovics commemorative Br medallion. (44mm) C:VF edge error
30591.

1865. "Kisapponyi Bartakovics Adalbert egri érsek papságának 50. évfordulója" Br emlékérem. "ADALBERT BARTAKOVICS DE KISAPPONY AEPPVS AGRIENSIS / POST X LVSTRA A PRIMITIIS MDCCCLXV - DE ECCLESIA PATRIA LITERIS ZELO AMORE LIBERALITATE OPTIME MERENTI METROPOLIT CAPITVLVM AGRIENSE". (44mm) T:2- ph. Hungary 1865. "50th anniversary of Entering the Priesthood of Archbishop Adalbert Bartakovics" commemorative Br medallion. (44mm) C:VF edge error

2 000 HUF
1867. Emlékül az 1865. évi Országgyűlés megnyitására / Éljen a Haza - Es Lebe Das Vaterland Br emlékérem (39mm) T:2- karc
30592.

1867. "Emlékül az 1865. évi Országgyűlés megnyitására / Éljen a Haza - Es Lebe Das Vaterland" Br emlékérem (39mm) T:2- karc

4 000 HUF
1886. A Pécsi Dalárda 25. évi fennállásának emlékére 1886 / Édes hazánk! Kedves dalunk! Érted élünk, érted halunk! Br emlékérem (60mm) T:1- kis patina
30593.

1886. "A Pécsi Dalárda 25. évi fennállásának emlékére 1886 / Édes hazánk! Kedves dalunk! Érted élünk, érted halunk!" Br emlékérem (60mm) T:1- kis patina

5 000 HUF
1897. Szilágyi Sándor történész, az MTA rendes tagja születésének 70. évfordulójára Br emlékérem ALEXANDER SZILÁGYI - AET. LXX / RERVM. HVNGARICARVM. AC. TRANSSYLVANICARVM. INDAGATORI. INDEFESSO. 1897 - K.B. - BÁTHORY BETHLEN RÁKÓCZY Szign.: Anton Scharff (57mm) T:1- kis ph.  Hungary 1897. Alexander Szilágyi commemorative Br medallion. Sign.: Anton Scharff (57mm) C:AU small edge error Hauser: 7914.
30594.

1897. "Szilágyi Sándor történész, az MTA rendes tagja születésének 70. évfordulójára" Br emlékérem "ALEXANDER SZILÁGYI - AET. LXX / RERVM. HVNGARICARVM. AC. TRANSSYLVANICARVM. INDAGATORI. INDEFESSO. 1897 - K.B. - BÁTHORY BETHLEN RÁKÓCZY" Szign.: Anton Scharff (57mm) T:1- kis ph. Hungary 1897. "Alexander Szilágyi" commemorative Br medallion. Sign.: Anton Scharff (57mm) C:AU small edge error Hauser: 7914.

5 000 HUF
14
30595.

800 HUF
1933. XXIII. Országos Dalosverseny emlékére / 1933.VII.2. névre szóló ezüstözött Br emlékérem, sorszámozott, füllel, kulcstartó lánccal. Szign.: Fonyó (85x73mm) T:2-
30596.

1933. "XXIII. Országos Dalosverseny emlékére" / 1933.VII.2." névre szóló ezüstözött Br emlékérem, sorszámozott, füllel, kulcstartó lánccal. Szign.: Fonyó (85x73mm) T:2-

2 600 HUF
7,03
7,65
1933. IV. Jamboree - Gödöllő-Hungaria zománcbetétes cserkész emlékérem (70mm) + 1933. Jamboree Budapest- Gödöllő felvarró T:2
30597.

1933. "IV. Jamboree - Gödöllő-Hungaria" zománcbetétes cserkész emlékérem (70mm) + 1933. "Jamboree Budapest- Gödöllő" felvarró T:2

40 000 HUF
108,11
117,65
1934. Magyar Honvédsereg Br sport díjérem, hátoldalon HDSG sportversenyek 1934. Kerékpáros csapatverseny (30x44,5mm)T:2
30598.

1934. Magyar Honvédsereg Br sport díjérem, hátoldalon "HDSG sportversenyek 1934. Kerékpáros csapatverseny" (30x44,5mm)T:2

2 000 HUF
1935. Budapest Sport Egyesület versenydíja kétoldalas Br díjérem (40mmm) T:1-
30599.

1935. "Budapest Sport Egyesület versenydíja" kétoldalas Br díjérem (40mmm) T:1-

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF