https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 296

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Szász Károly: Trencséni Csák. A Magyar Akadémia által Nádasdy díjból 100 arannyal koszorúzott történeti költői beszély tíz énekben. Pest, 1861, Engel és Mandello, VII+239+1 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, a könyvtest egyben van, de elvált a borítótól, a címkép hiányzik, foltos lapokkal.
17621.

Szász Károly: Trencséni Csák. A Magyar Akadémia által Nádasdy díjból 100 arannyal koszorúzott történeti költői beszély tíz énekben. Pest, 1861, Engel és Mandello, VII+239+1 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, a könyvtest egyben van, de elvált a borítótól, a címkép hiányzik, foltos lapokkal.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
Herczeg Ferenc (szerk.): Mikszáth almanach az 1915 -ik évre. Budapest, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötésben
17622.

Herczeg Ferenc (szerk.): Mikszáth almanach az 1915 -ik évre. Budapest, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötésben

 
The item is not available
Starting price:
1 400 HUF
3,78
EUR
,
4,12
USD
Number of bids:
0
Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. Jubileumi ajándék kiadás. [Bp.], [1930], Pesti Napló. Kopott vászonkötésben.
17623.

Halhatatlan szerelem. Nagy költők és nagy festők művészetének tükrében. Jubileumi ajándék kiadás. [Bp.], [1930], Pesti Napló. Kopott vászonkötésben.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0
A százéves Kisfaludy Társaság (1836-1936). Szerk.: Kéky Lajos. Bp., 1936, Franklin. Kicsit kopott, aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
17624.

A százéves Kisfaludy Társaság (1836-1936). Szerk.: Kéky Lajos. Bp., 1936, Franklin. Kicsit kopott, aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
2 400 HUF
6,49
EUR
,
7,06
USD
Number of bids:
0
Költők albuma. (Nagyméretű album) Jelenkori magyar költők verseiből. Összeállította: Radó Antal. Harmadik, módosított és bővített kiadás. Harminczöt magyar festőművész képeivel. Bp., é.n. Lampel R. 278 p. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Elázás miatt a kötés kopottas, sérült, a gerinc alsó részén elszíneződött, a lapok több helyen is foltosak és behullámosodtak.
17625.

Költők albuma. (Nagyméretű album) Jelenkori magyar költők verseiből. Összeállította: Radó Antal. Harmadik, módosított és bővített kiadás. Harminczöt magyar festőművész képeivel. Bp., é.n. Lampel R. 278 p. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Elázás miatt a kötés kopottas, sérült, a gerinc alsó részén elszíneződött, a lapok több helyen is foltosak és behullámosodtak.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
Asbóth János társadalom-politikai beszédei. Bp., 1898, Szent-Gellert-nyomda. XXIV, 640 p. Kiadói, viseletes, sérült, gerincén ragasztócsíkkal ellátott félbőrkötésben. A kötés felszakadt, egy ív levált.
17626.

Asbóth János társadalom-politikai beszédei. Bp., 1898, Szent-Gellert-nyomda. XXIV, 640 p. Kiadói, viseletes, sérült, gerincén ragasztócsíkkal ellátott félbőrkötésben. A kötés felszakadt, egy ív levált.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
27,03
EUR
,
29,41
USD
Number of bids:
0
Alfred Tennyson: Königsidyllen. Deutsch von Dr. H. A. Feldmann. Illustrirt von Gustave Doré. 2. Auflage. Hamburg, é.n. [cca 1870-1880], Verlagsanstalt und Druckerei Actien-Gesellschaft, 1+VI+65+1 p.+ 37 egészoldalas Gustave Doré műveiről készült acélmetszettel illusztrálva. 2. kiadás.  Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, kétszínnyomásos címoldallal, és készínnyomás lapszéli keretdíszekkel, aranyozott lapélekkel, az illusztrációk előtt hártyapapírral.  Lord Alfred Tennyson (1809-1892): Király-idylljei. Gustave Doré (1832-1883) illusztrációval. H. A. Feldmann német nyelvű fordításában. A gerinc az alsó sarkánál sérült. Ezt leszámítva jó állapotban van. / Lord Alfred Tennyson: Kingsidylls with 37 piecies of illustrations of Gustave Doré. The german translate made H. A. Feldmann. Cloth-binding with gilded cover, and margins. The illustrations are steel-engravings. The spine is damaged, but the other thins are okay.
17627.

Alfred Tennyson: Königsidyllen. Deutsch von Dr. H. A. Feldmann. Illustrirt von Gustave Doré. 2. Auflage. Hamburg, é.n. [cca 1870-1880], Verlagsanstalt und Druckerei Actien-Gesellschaft, 1+VI+65+1 p.+ 37 egészoldalas Gustave Doré műveiről készült acélmetszettel illusztrálva. 2. kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, kétszínnyomásos címoldallal, és készínnyomás lapszéli keretdíszekkel, aranyozott lapélekkel, az illusztrációk előtt hártyapapírral. Lord Alfred Tennyson (1809-1892): Király-idylljei. Gustave Doré (1832-1883) illusztrációval. H. A. Feldmann német nyelvű fordításában. A gerinc az alsó sarkánál sérült. Ezt leszámítva jó állapotban van. / Lord Alfred Tennyson: Kingsidylls with 37 piecies of illustrations of Gustave Doré. The german translate made H. A. Feldmann. Cloth-binding with gilded cover, and margins. The illustrations are steel-engravings. The spine is damaged, but the other thins are okay.

 
The item is not available
Starting price:
10 000 HUF
27,03
EUR
,
29,41
USD
Number of bids:
0
Karafiáth Jenő: Az én dalaim. Bp., 1937, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Első kiadás. Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal. Karafiáth Jenő (1883-1952) politikus, Budapest főpolgármestere, külügyminiszter, költő verseskötete. Jó állapotban.
17628.

Karafiáth Jenő: Az én dalaim. Bp., 1937, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Első kiadás. Kiadói papírkötés, részben felvágatlan lapokkal. Karafiáth Jenő (1883-1952) politikus, Budapest főpolgármestere, külügyminiszter, költő verseskötete. Jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
0
5 db szépirodalmi témájú könyv: Török Sándor: Titokzatos utazások. Bp., 1947, Révai. Az elülső borítónál kicsit laza félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.; Szép Ernő: Lila akác. Bp., 1949, Révai. Díszes borítójú félvászon kötésben, jó állapotban.; Móricz Zsigmond: Árvácska, Csibe. Bp., 1959, Szépirodalmi Könyvkiadó. Vászonkötésben, jó állapotban.; Mann, Thomas: A törvény. Bp., 1958, Magyar Helikon. Vászonkötésben, jó állapotban.; Stendhal: A szerelemről. Bp., é. n., Révai, 2. kiadás. Félvászon kötésben, jó állapotban.
17629.

5 db szépirodalmi témájú könyv: Török Sándor: Titokzatos utazások. Bp., 1947, Révai. Az elülső borítónál kicsit laza félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.; Szép Ernő: Lila akác. Bp., 1949, Révai. Díszes borítójú félvászon kötésben, jó állapotban.; Móricz Zsigmond: Árvácska, Csibe. Bp., 1959, Szépirodalmi Könyvkiadó. Vászonkötésben, jó állapotban.; Mann, Thomas: A törvény. Bp., 1958, Magyar Helikon. Vászonkötésben, jó állapotban.; Stendhal: A szerelemről. Bp., é. n., Révai, 2. kiadás. Félvászon kötésben, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
800 HUF
2,16
EUR
,
2,35
USD
Number of bids:
0
Kuti László: Hársfa ucca. Versek. Bp., 1940, Magyar Írók, Művészek, és Műpártolók Egyesülete. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadt borítóval, kissé sérült hátsó borítóval, és lapszélekkel. A szerző által dedikált példány. A borítón Kolozsváry Sándor fametszetével.
17630.

Kuti László: Hársfa ucca. Versek. Bp., 1940, Magyar Írók, Művészek, és Műpártolók Egyesülete. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadt borítóval, kissé sérült hátsó borítóval, és lapszélekkel. A szerző által dedikált példány. A borítón Kolozsváry Sándor fametszetével.

 
Sold
Starting price:
3 000 HUF
8,11
EUR
,
8,82
USD
Number of bids:
1
Nyírő József: Kopjafák. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
17631.

Nyírő József: Kopjafák. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
800 HUF
2,16
EUR
,
2,35
USD
Number of bids:
1
Bloch Móricz: Új kimerítő magyar-német és német-magyar zsebszótár, minden rangnak használatára. Német-magyar rész. Pest, 1843, Geibel Károly, VI+356 p. Fűzött kötésben, a borítója hiányzik, magyar és német nyelven.
17632.

Bloch Móricz: Új kimerítő magyar-német és német-magyar zsebszótár, minden rangnak használatára. Német-magyar rész. Pest, 1843, Geibel Károly, VI+356 p. Fűzött kötésben, a borítója hiányzik, magyar és német nyelven.

 
The item is not available
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,94
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment