Bárdos Artur: Az uj színpad. Falus Elek által illusztrált borítóval. Bp.,1911, Nyugat, 112+4 p. Kiadói illusztrált papírkötés, rossz állapotban, az elülső borító szakadt, sérült, a hátsó borító hiányzik, a gerince ragasztott, ceruzás aláhúzásokkal, jegyzetekkel.
Michel Masson: Les Enfants Célébres ou Histoire des Enfants. Paris, 1864, Didier et C. Nyolcadik kiadás. Egészoldalas illusztrációkkal. Francia nyelven. Korabeli aranyozott, álbordás gerincű egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal.
Szmrecsányi Szmrecsányi Magdolna (1911-1984) zenetanár, Szmrecsányi Szmrecsányi György (1876-1932) legitimista politikus, és tahi Unger Adélt (1879-1948) lányának ex libris-szével.
Unger Adél, tahi Unger Béla (1843-1920) lánya, ifj Antal (1801-1868) fiának leányunokája. Unger Antal Pollack Mihály (1773-1855) neves építész veje.
Tóth Béla: A spiritizmusról. Bp.,1903, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.), 136 p. Kiadói papírkötésben, szakadozott, sérült borítóval, a hátsó borító elvált a könyvtesttől, megviselt állapotban.
Kőrösi Csoma Sándor és tudományos műhelyeink. 1999. Szerk.: Gazda József. Kovászna-Csomakőrös,1999, Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Szabó Dezső: Mesék a kacagó emberről és három elbeszélés. Bp., 1919. Táltos. Első kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félbőr és selyem amatőr kötés, aranyozott lapélekkel, kézzel rajzolt, díszes címlappal, kopottas selyem tokban, néhol foltos lapokkal.