Number of items: 282

1941 Csillagok. Az Officina válogatása. Bp., 1941, Officina, 40 p. Kiadói papírkötés. Benne Babits Mihály, Márai Sándor, Cs. Szabó László, Kerényi Károly, Faludy György, és mások írásaival.
17255.

2 000 HUF
Csekey István: Északi írások. Bp., 1928, Pfeifer Ferdinánd, (Stádium-ny.), 228+2 p. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal. A szerző, Csekey István (1889-1963) jogász, egyetemi tanár által dedikált.
17256.

4 000 HUF
Babits Mihály: Keresztülkasul az életemen. Első kiadás! Bp., 1939 Révai. Egészvászon kötésben.
17257.

1 400 HUF
Bródy Sándor: Az ezüst kecske. Bp., 1898, Pallas. Kopott, díszes vászonkötésben, illusztrációkkal, egyébként jó állapotban.
17258.

4 000 HUF
Bródy Sándor: Fehér könyv. XII. 1900. december. Bp., 1900, Révai és Salamon, 149+1 p. Első kiadás. Átkötött félbőr-kötésben, kopott, viseltes borítóval, az író arcképe hiányzik.
17259.

1 200 HUF
17260.

2 800 HUF
7,57
8,24
Illés Endre-Vas István: Rendetlen bűnbánat. Bp.,1963, Magvető. Kiadói papírkötés, jó állapotban.  A két szerző, Illés Endre (1902-1986) és Vas István (1910-1991) által a darabban szereplő Károlyi Irén (1919-?) színésznőnek dedikált példány.
17261.

3 200 HUF
8,65
9,41
Iskolai énekgyűjtemény II. Szerk.: Kodály Zoltán. Nemzetnevelők Könyvtára V. A Népiskola könyvei 15. Bp., 1944, Országos Közoktatási Tanács. Első kiadás. Kiadói kissé kopottas félvászon-kötés, ceruzás bejelölésekkel.
17262.

1 200 HUF
Szomaházy István (szerk.): Kártya-kódex. Jókai Mór, Rákosi Jenő, Mikszáth Kálmán, Herczeg Ferenc, Rákosi Viktor, Bródy Sándor és Ambrus Zoltán közreműködésével. Bp., 2005, Magyar Egyetemi Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben.
17263.

2 400 HUF
Négy-öt magyar összehajol. Csurka István emlékére. Bp.,2012, Művelt, Tájékozott Emberért Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.  Számozott példány (500/041.) példány.
17264.

3 000 HUF
Kós Károly: Életrajz. Közzéteszi Benkő Samu. Bp., 2014, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
17265.

1 200 HUF
Kós Károly: A havas. Válogatta, előszóval és függelékkel ellátta: Varró János. Kolozsvár, 1983, Dacia. Kiadói kissé kopott kartonált papírkötés. A válogató, Varró János (1927-2004) irodalomtörténész, regényíró, műfordító dedikációjával.
17266.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF