Dr. Gottfried Amann: Pilze des Waldes. Radebeul-Berlin, én., Neumann. Német nyelven. Színes táblákkal. Kiadói egészvászon-kötés, az egyik táblán kis sérüléssel.
Dr. Simkovics Lajos: Növényhatározó a Dráva, Alsó-Duna, és Kárpátok övezte Magyarföldön. Itthonos virágos növények géniuszainak meghatározására. Főképp iskoláink céljaira. Bp.,1882, Nagel Bernát, VI+155 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel, kis címlaphiánnyal, az első három lap kijár.
Lajos Mari-Hemző Károly szakácskönyvei, 6 db:
99 Húsétel 33 színes ételfotóval.
99 Szárnyasétel 33 színes ételfotóval.
99 Ünnepi étel 33 színes ételfotóval.
99 Előétel 33 színes ételfotóval.
99 Sajt- és tojásétel 33 színes ételfotóval.
99 Gyümölcsös édesség 33 színes ételfotóval.
Bp.,1983-1990,Corvina. Kiadói kartonált papírkötés, az egyik hátsó szennylapján recept bejegyzéssel, egy könyvtári példány, egyébként jó állapotban.
Lajos Mari-Hemző Károly:
99 Sütemény és torta 33 színes ételfotóval.
Bp.,1986,Corvina. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó szennylapján recept bejegyzéssel.
Vegyes könyvtétel, 5 db:
Dr. Oláh Andor-Kállai Klára-Vadnai Zsolt: Reformkonyha.
Cseh Mária-Pirchala István: 400 kínai recept.
Simeoni Szekeres Mária: Itáliai ízek.
Frank Júlia: Szárnyasparádé. 460 étel házi- és vadászárnyasból.
Monspart Éva-Salamon Magda: Főzzünk másképp is.
Bp., 1984-1987, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, változó.