Winkler János: Baromfitenyésztés. Kiadja: Országos Magyar Gazdasági Egyesület Könyvkiadóvállalata. Bp., 1938,"Pátria", 4+247+1 p.+VIII t. (színes táblák.) Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel. Ritka!
Cserháti Sándor: Általános és különleges növénytermelés. I kötet: Általános növénytermelés. Magyar-óvár, 1900, Czéh Sándor, VIII+584 p. Átkötött, javított félvászon-kötés, kopott borítóval. Első kiadás.
Dr. Augustin Béla-Dr. Jávorka Sándor-Giovannini Rudolf-Dr. Rom Pál: Magyar Gyógynövények. II. színes táblák. Az ábrákat Jávorka Sándor irányításával festette Csapody Vera. Bp., 1948, Földművelésügyi Minisztérium,(Kiss János-ny.), XIV+2 p.+192 t. (színes, 1-190-ig számozva + 119 a,b). Átkötött egészvászon-kötés.
Lajos Mari-Hemző Károly szakácskönyvei, 6 db:
99 Húsétel 33 színes ételfotóval.
99 Szárnyasétel 33 színes ételfotóval.
99 Ünnepi étel 33 színes ételfotóval.
99 Előétel 33 színes ételfotóval.
99 Sajt- és tojásétel 33 színes ételfotóval.
99 Gyümölcsös édesség 33 színes ételfotóval.
Bp.,1983-1990,Corvina. Kiadói kartonált papírkötés, az egyik hátsó szennylapján recept bejegyzéssel, egy könyvtári példány, egyébként jó állapotban.
Lajos Mari-Hemző Károly:
99 Sütemény és torta 33 színes ételfotóval.
Bp.,1986,Corvina. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó szennylapján recept bejegyzéssel.
Vegyes könyvtétel, 5 db:
Dr. Oláh Andor-Kállai Klára-Vadnai Zsolt: Reformkonyha.
Cseh Mária-Pirchala István: 400 kínai recept.
Simeoni Szekeres Mária: Itáliai ízek.
Frank Júlia: Szárnyasparádé. 460 étel házi- és vadászárnyasból.
Monspart Éva-Salamon Magda: Főzzünk másképp is.
Bp., 1984-1987, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, változó.