Magyarország madárvendégei. Szerk.: Haraszthy László. Bp.,1988, Natura. Kiadói kartonált papírkötés, tollas bejegyzéssel a 156. oldalon, a felhasznált irodalomnál számos tollas aláhúzással, az előzéklapokon tulajdonosi bejegyzésekkel.
A természet világa sorozat 2 kötete, I. A csillagos ég.; II. A légkör. Bp.,1938-1942., Kir. Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotban
E. N. da C. Andrade-Julian Huxley: Mi történik körülöttünk. Bp.,é.n.,Singer és Wolfner. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt, hiányos, sérült papír védőborítóban, de belül jó állapotban.
Tangl Harald: A hormon és az ember. A búvár könyvei. VI. kötet. Bp., é.n., Franklin. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt, hiányos papír védőborítóban.
Szentkeresztyné nyegre Rózsi: S.O.S. utmutató a szociális, karitativ és közhasznu intézményekhez és eljárásokhoz. Bp., 1939, Magyar Vöröskereszt Egylet. Harmadik, javított és bővített kiadás. Kiadói papírkötés, a fűzése laza, sérült, a kötése szétvált, két lap kijár, egy lap sérült, hiányos.
Wilhelm Bölsche: A bacillustól a majomemberig. Fordította dr. Pogány József. Természettudományi Könyvtár. Bp, 1910, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói egészvászon kötés, kopottas.
Kenyeres Emlékkönyv. Dr. Kenyeres Balázs egyetemi nyilvános rendes tanár negyven éves tanári működése alkalmából tisztelői, tanítványai és munkatársai által írt közlemények. Bp.,1935, Kir. M. Pázmány Péter Tudományegyetem Törvényszéki Orvostani Intézete. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, kissé sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.