Books: Travelling, Local History

Number of items: 233

Nagy Béla: ... és díszes palotát emeltünk. A nagyváradi Szigligeti Színház építésének kultúrtörténete dokumentumokban. (1899-1900.) Nagyvárad, 2000, Bihari Napló. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben.
15024.

1 800 HUF
Romsics Imre: Kalocsa anno... Kalocsai fotográfiák. Photographs from Kalocsa. Photographien von Kalocsa. Kalocsa, 1999, Kalocsai Múzeumbarátok Köre. Magyar, angol, és német nyelven. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
15025.

1 800 HUF
Illyefalvi Lajos: A Lengyelországnak elzálogosított XIII szepesi város története I. rész: A városok alapításától a mohácsi vészig. Makó, 1907, Gaál László, 64+8 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, az utolsó pár lapon egér rágás nyomaival, az utolsó lap (források) kivételével a szöveg teljes, olvasható.
15026.

1 000 HUF
Skuléty József: Még egyszer a volt Felső-Magyarországról. Válaszul Iványi Béla: Felső-Magyarországról c. füzetére. Turciansky SV. Martin (Turócszentmárton), 1931, Könyvnyomda Rt., 33 p. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
15027.

Skuléty József: Még egyszer a volt Felső-Magyarországról. Válaszul Iványi Béla: "Felső-Magyarországról" c. füzetére. Turciansky SV. Martin (Turócszentmárton), 1931, Könyvnyomda Rt., 33 p. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.

1 000 HUF
15028.

9 000 HUF
24,32
26,47
Budapest Székesfőváros statisztikai zsebkönyve. XIV. évf. 1929. Szerk.: Dr. Illyefalvi I. Lajos. Bp., 1929, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatal. Kiadói papírkötés, a borítón egyik sarkán hiánnyal. +  Dr. Illyefalvi I. Lajos: Tíz év Budapest Székesfőváros életéből a világháború után.Bp., 1930, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatal. Kiadói papírkötés.
15029.

1 600 HUF
1941 Rendőrségi zsebkönyv. Budapesti útmutató és címtár 1941. XXI. évf. Bp.,1941,Pallas, II-IV+452+I-III p. Korabeli reklámokkal. Kiadói kopott egészvászon-kötés, térkép-melléklet nélkül.
15030.

2 000 HUF
Ismerjük meg Budapestet. Budapest főbb nevezetességeinek és emlékeinek kalauza, rövid története és magyarázata. Szerk.: Mulich Károly, Pataki Mihály.Bp., 1931, Pataki Mihály. Tűzött papírkötésben
15031.

1 000 HUF
Dr. Thirring, Gustavus: Guide-book of Budapest. Fordította: Forcher I. Bp.,1928, Turistaság és Alpinizmus, (Keller Ernő-ny.), 104 p. Második kiadás, angol nyelven. Átkötött modern egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték.
15032.

1 600 HUF
cca 1950 Budapest nevezetességeit bemutató képes füzet, benne térképekkel is. 64p. 22x14 cm
15033.

1 000 HUF
Budapest 21 térkép. Utcanévjegyzék és idegenvezető címtár. A kerületi térképeket rajzolta és az utcanévjegyzéket összeállította: Gáll Pongrác. Bp.,1942, Hellas Irodalmi és Nyomdai Rt., 200 p.+ 20 t. Kiadói kissé kopottas félvászon-kötésben, Elvált fűzéssel, egy térkép hiánnyal.
15034.

1 000 HUF
Ismerjük meg Budapestet. Budapest főbb nevezetességeinek és emlékeinek kalauza, rövid története és magyarázata. Szerk.: Mulich Károly, Pataki Mihály.Bp., 1933, Pataki Mihály. Tűzött papírkötésben egy térképmelléklettel (Kerepesi temető helyszínrajza)
15035.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF