Louise Seleskowitz: Wiener Kochbuch. Wien-Leipzig, 1908, Wilhelm Braumüller, 6+1 t.(címkép)+1 (díszcímlap)+ VIII+543 p.+I-XX t. Német nyelven. Tizenharmadik, javított kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
Dr. Istvánffi Gyula: Tanulmányok a szőlő fakórothadásáról. A M. Kir. Központi Szőlészeti Kísérleti Állomás és Ampelologiai Intézet közleményei. II. kötet. Szerk.: Csik-mádéfalvi Dr. Istvánffi Gyula. Bp.,1902, Pallas Rt.,VII+290 p.+I-XXIV t (számozott, színes, kétlapos lithográfiák.) Kiadói papírkötés, a szöveg részen felvágatlan lapokkal, megviselt állapotban, a kötése sérült, szétvált, a gerince részben hiányos. Ritka!
Növényvédelem és Kertészet színes képsorozatai. II. kötet. Szerk.: Kerekes Lajos. A gyümölcs kártevői II. Szőlő kártevők. Bp.,[1943],Stephaneum-ny., 40 t. Kiadói illusztrált félvászon mappa, kopott gerinccel.
Varró Aladár Béla: Arc- és testápolás gyógynövényekkel. Új gyógymódok és receptek. Bp., 1938, Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Fekete István: Pepi-kert. A Szarvasi Arborétum története és leírása. Bp., 1960, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.