Books: Travelling, Local History

Number of items: 203

Schweden. Írták: Selma Lagerlöf, Carl Grimberg, Carl G. Laurin, Verner von Heidenstam, Esaias Tegnér, Gustaf Fröding. Stockholm, 1917, P. A. Norsted&Söners Förlag. Egészoldalas színes képekkel, és egy térképpel illusztrált. Német nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15024.

1 600 HUF
Budapest Műemlékei I. kötet. Szerk.: Pogány Frigyes. Írták: Horler Miklós, Entz Géza, Gerevich László et alii. Magyarország Műemléki Topográfiája IV. kötet. Szerk: Dercsényi Dezső. Bp., 1955 , Akadémiai Kiadó. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
15025.

2 000 HUF
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. I.kötet. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Részben Vágó Bertalan a M.Á.V. fényképésze. A kereskedelemügyi m. kir. ministerium pártfogása mellett, a m. kir. államvasutak és az ezredéves országos kiállítás igazgatóságának megbízásából és közreműködésével kiadja Laurencic Gyula. Szerkesztik: Piványi Ernő a magyar és német, Timár Szaniszló a magyar, Palóczy Lipót a német, Fouquau Henrik a francia, Vidéky László az angol szöveget. [Magyar, német, angol és francia nyelven.] Bp., 1896. Kunossy Vilmos és Fia. Festett, aranyozott, dombornyomásos kiadói egészvászon-kötésben. Rossz, széteső, sérült állapotban
15026.

5 000 HUF
dr- Jékelfalussy József: Magyarország helységnévtára .Bp., 1895. Pesti könyvnyomda. 676p. Korabeli karton kötésben, új vászon gerinccel
15027.

2 600 HUF
7,03
7,65
Vegyes könyvtétel, 2 db:   Francesco Roncalli: Vatican city. Vaticana, 1989, Monumenti, Musei e Gallerie Pontificie. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés.   A vatikán. Francesco Papafava gondozásában. Francesco Margiotta Broglio előszavával. Bp.,1989, Corvina. Kiadói papírkötés.
15028.

2 000 HUF
dr. Gárdonyi Albert: A hétszázéves Budapest. Bp., é.n. Palladis. 142p. Újrakötve. Képekkel.
15029.

2 000 HUF
Dr. Bendefy-Benda László 2 munkája: Magyar utazók Afrikában. I. kötet: Felfedezők. Zolnay Lóránd rajzaival.  Afrika meghódítása. Zolnay Lóránd rajzaival. Bp., 1934, Magyar Etiópiai Expedíció Országos Bizottsága. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
15030.

2 400 HUF
Gellér Katalin-Gara György: Avignon. Bp., 1983, Corvina. Gazdag egészoldalas fekete-fehér és néhány színes képpel. Kiadói kartonált papírkötés, néhány helyen tollas bejegyzéssel.
15031.

800 HUF
Vujicsics D. Sztoján-Szabóky Zsolt: Dubrovnik. Bp.,1978, Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15032.

800 HUF
Woerls Reiseführer: Prag und Umgebung. XIX. Auflage. Térképpel, hozzá egy villamosjegy és egy számolócédula. Papírkötésben, jó állapotban. / With map and with a tram ticket
15033.

Woerl's Reiseführer: Prag und Umgebung. XIX. Auflage. Térképpel, hozzá egy villamosjegy és egy számolócédula. Papírkötésben, jó állapotban. / With map and with a tram ticket

1 000 HUF
15034.

1 200 HUF
Geuters Illustrierte Reiseführer: Dolomiten Strasse. Berlin, 1924. Egy térképpel. hátsó borító elvált / with one map, rear cover parted.
15035.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF