Babits Mihály: A második ének. A könyv kiállítását Lengyel Lajos tervezte. Az előszót Török Sophie írta. A címlaprajz Bernáth Aurél műve. Bp.,1942, Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt., (Hungária Nyomda-ny.), 103 p. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, jó állapotban. Számozott (2000/1323.) példány.
Dr. Acsay István: Latin szöveggyűjtemény az iskolai auktoroktól rögtönzött fordítások gyakorlására. Bp., 1914, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Korabeli félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, egy-két helyen aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, magyar és latin nyelven.
Szécsi Ferenc: Szállóigék. Bp.,(1936),Universum, 290+2 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval, javított kötéssel, ex libris-szel.
Haranghy Jenő (1894-1951): Dr. Sebestyén Ödön könyve, klisé, papír, jelzett a klisén, 10x6 cm.
Hegedűs Loránt: Túl az operencián. Bp., 1935, Sylvester Rt. Korabeli egészvászon-kötés, beragasztott németnyelvű kritikáva, ex libri-szel. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.
Kalevala. A finn nemzeti hősköltemény. Fordította Vikár Béla. Bp., 1943, Magyar Élet. Negyedik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, az egyik sarkánál kis sérüléssel, egy-két helyen ceruzás bejelöléssel, ex libris-szel.
Malonyay Dezső: A virtus. Bp., é.n., Singer és Wolfner. Egészoldalas, szövegközti és fejezetvégi illusztrációkkal. Egészvászon-kötésben, ex libris-szel. 1916-os tulajdonosi névbejegyzéssel.