Tétel

Catalogue number:

17346.
330. Closed Online auction
Books: Judaica

28 000 HUF

Description:

A zsidók egyetemes története 6 kötetben. Graetz nagy műve alapján és különös tekintettel a magyar zsidók történetére szerkesztette: Szabolcsi Miksa. A magyar zsidók történetére vonatkozó részeket összeállította Kohn Sámuel. I.-VI kötet: I. kötet: Izrael népének története a kezdettől fogva (1500 körül a rendes időszámítás előtt) a babyloniai fogságig (572-ig a rendes időszámítás előtt). II. kötet:A babyloniai fogságtól (552. a rendes időszámítás előtt) I. Agrippa, a második judai állam utolsó királyának haláláig (44-ig a rendes időszámítás után). III. kötet:A második zsidó állam alkonyától Mohamed fellépéséig. IV. kötet: Az Islam keletkezésétől a Maimuni-korszak berekesztéséig 622-1230. A magyar zsidók története: A kozár állam zsidó vallásra tér. - Kozár csapatok a honfoglaláskor a magyar hadak élen járnak. - A magyarok története kezdetétől az Árpád-ház kihalásáig, 1301-ig. V. kötet: Az általános üldözés századai. A kabala föltünésétől a spanyolországi száműzetésig (1230-1492). A magyar zsidók története a vegyes házból származó királyok alatt (1301-1526). VI. kötet: Új vándorlások és letelepedések korszaka: a spanyol zsidók szétszórásától az Amsterdamban letelepedett maranus zsidók szentélyépítéséig (1492-1675). A szombatosok története Erdélyben. Budapest, 1907-1909. Phönix Irodalmi Rt. Egységes, festett, aranyozott, illusztrált kiadói szecessziós egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, néhol kisebb kopásokkal, de jó állapotban.

Share:

Photo of the item taken by : vörös_iván