H. Becher Stowe: Tamás bátya kunyhója.
I-II. kötet (teljes). Angolból átdolgozta Darvai Móric. Budapest, é. n. Lampel Róbert. 179 [1] p. 12 t.; 185 [1] p. 8 t. A két kötet egységes, kiadói, díszesen aranyozott és festett egészvászon-kötésben.
B. Zahogyer: Miről álmodik a rozmár? Fordította Tordon Ákos. Pozsony, 1984, Szlovák Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, a borító kopott, az egyik oldal részben szakadt.
Walt Disney: Mountaineering Mickey. London-Glasgow, 1937, Collins Clear-Type Press, (Collins Sons and Co.-ny.),75 p. Fűzött papírkötés, rossz állapotban, hiányzó borítóval, sérült, hiányos címoldallal, a fűzése,kötése sérült, részben szétvált. Walt Disney egészoldalas és szövegközti illusztrációival, angol nyelven./
Paperbinding, in poor condition, in English language.
Vegyes mesekönyv tétel, 4 db:
Miroslav Válek: Az elvarázsolt erdő. Rajzolta: Miroslav Cipár. Fordította: Tordon Ákos, Tótfalusi István, Kovács Viktor. Bp.,1980, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
Szofia Zarabuka: Szavaz az erdő. Fordította: Papp Árpád. Bp.,1979, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
Varga Katalin: Gőgös gúnár Gedeon. K. Lukáts Kató rajzaival. Bp.,1982,Móra. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, a hátsó borító foltos.
Tardos Anna-Kálló Éva-Kovács Péter: A baba első lexikonja. I. Zsófi és Peti otthon. Kovács Péter rajzolta. Bp.,1977, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel.