Books: History

Number of items: 167

Gazdaság és mentalitás Magyarországon a török kiűzésének idején. Szécsény, 1985. december 3-4. Szerk.: Praznovszky Mihály-Bagyinszky Istvánné. Discussiones Neogradienses 4. Salgótarján, 1987, Nógrád Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
15406.

1 200 HUF
Dr. Platz Bonifác: A paläolith-ember. Értekezések a társadalmi tudományok köréből XIV. kötet. 9. szám. Bp.,1914, MTA, 72 p. Modern fűzésű-kötésben, az eredeti papírborítókat is bekötötték, jó állapotban.
15407.

1 000 HUF
Dr. Kéz Andor (szerk.): Felfedezők lexikona. Bp., Franklin. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
15408.

1 600 HUF
4 db könyv - Dr. Pákk Tibor: Szálegyedül; Erdey Sándor: A recski tábor; Pongrátz Gergely: Corvin köz 1956; Kéri Edit: Kik lőttek a Kossuth téren 56-ban? Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15409.

2 200 HUF
5,95
6,47
Cesare Cantu: Caratteri Storici. Milano, 1882, Typografia e Liberia Editrice Ditta Giacomo Agnelli. Olasz nyelven. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, intézményi bélyegzővel./ Half-linen-binding, worn cover, with stamps, in Italian language.
15410.

1 600 HUF
Dr. Varga István: Adalékok a magyar gyáripar helyzetének konjunkturális alakulásához. Magyar Gazdaságkutató Intézet 8. számú külön kiadványa. Bp.,1935, Magyar Gazdaságkutató Intézet. Kiadói papírkötésben, szakadt, viseltes borítóval, intézményi bélyegzővel.
15411.

1 000 HUF
15412.

1 200 HUF
Békés István: Hazádnak rendületlenül. A magyar nép aranykönyve. Bp.,1955, Művelt Nép. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, kijáró lapokkal, sérült gerinccel, rossz állapotban.
15413.

800 HUF
Eckhart Ferenc: Magyarország története.Bp., 1935, Káldor. Részben elváló papírkötésben.
15414.

1 000 HUF
Vegyes könyvtétel, 3 db:  Kollányi Károly: Régi Felvidékünk és Kárpátalja magyar múltjának elrablása. Bp.,1992, Kráter. Kiadói papírkötés.  A király esküje. Történeti balladák, históriás versek. Würtz Ádám illusztrációival. Bp.,1988, Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.  Vojtech Zamarovsky: A felséges piramisok. Pozsony, 1981, Madách. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15415.

1 200 HUF
Kákosy László: Varázslás az ókori Egyiptomban. Bp., 1978, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15416.

1 200 HUF
Körmöczi Katalin: ... A mi megmarad, fordítsa jó czélokra. Deák Ferenc hagyatéka. Veszprém, Veszprémi Nyomda. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban. Teljes bibliográfiával és ikonográfiával!
15417.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF