Maps

Number of items: 82

1921 World Atlas of Commercial Geology. Part II. Water Power of the World. Washington D.C., 1921, U.S. Geological Survey, 39 p.+ 8 t. Kiadói félvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, intézményi bélyegzővel, angol nyelven.
12741.

1 800 HUF
cca 1910-1940 Vegyes térkép tétel, 17 db, változó, többnyire rossz állapotban. Közte: Sopron megye térképe (Franklin-társulat), Párizs és környéke térképe, Magyarország térképe, Dr. Kogutowicz Károly Iskolai atlasza II. Szerk.: Gergely Endre, Dr. Hézser Aurél, Dr. Kogutowicz Károly. Bp., 1934, M. Kir. Állami Térképészet. Papírkötésben, széteső állapotban. Tiszteletpéldány bélyegzéssel a borítón. (Gergely Endre (1885-1938) térképész, m. kir. csendőr százados hagyatékából). Továbbá: Arcangelo Ghisleri: Testo-Atlante di Geografia Storica. Generale E DItalia In Particolare. Fascicolo Unico Medio Evo. Bergamo, 1934, Istituto Italiano DArti Grafiche. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés, a borítója leszakadt.
12742.

cca 1910-1940 Vegyes térkép tétel, 17 db, változó, többnyire rossz állapotban. Közte: Sopron megye térképe (Franklin-társulat), Párizs és környéke térképe, Magyarország térképe, Dr. Kogutowicz Károly Iskolai atlasza II. Szerk.: Gergely Endre, Dr. Hézser Aurél, Dr. Kogutowicz Károly. Bp., 1934, M. Kir. Állami Térképészet. Papírkötésben, széteső állapotban. Tiszteletpéldány bélyegzéssel a borítón. (Gergely Endre (1885-1938) térképész, m. kir. csendőr százados hagyatékából). Továbbá: Arcangelo Ghisleri: Testo-Atlante di Geografia Storica. Generale E D'Italia In Particolare. Fascicolo Unico Medio Evo. Bergamo, 1934, Istituto Italiano D'Arti Grafiche. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés, a borítója leszakadt.

1 200 HUF
10
1824 Neue Karte von Grossbritanien und Irland. Nagybritannia és Írország rézmetszetű térképe, Leipzig, J. C. Hinrichs,38x45 cm Szélén szakadozásokkal. ./ 1824 Etched map of Great Britain and Irland 45x38 cm
12743.

3 000 HUF
1824 Olaszország rézmetszetű térképe F. W. Streit, Leipzig, J. C. Hinrichs, 29x49 cm Szélén szakadozásokkal. ./ 1824 Etched map of Italiy 42x49 cm
12744.

3 000 HUF
1842 Afrika térképe, F. Fried, Wien, Artaria & Comp, a széleinél kissé gyűrött, 36x50 cm./ 1839 Map of Africa, F. Fried, Wien, Artaria & Comp., with creased margins, 36x50 cm.
12745.

4 000 HUF
General-Karte von Europa in 25 Blaettern von Joseph Scheda. Wien, 1845-1847. Artaria. 19 l + 1 l (összesítés). (6. lap hiányzik: 6,11,12,13,16,17) Hajtott, foltos lapokkal. Európa térkép sorozat. A rézmetszetű lapokon Szentpétervár, München, Berlin, Nápoly térképeivel.46x55 cm / 25 maps of Europe. (6 missing). with maps of St Petersburg, Napoli, Münnich, Berlin. Etchings, most of them stained. .
12746.

12 000 HUF
32,43
35,29
1829 Dél-Amerika rézmetszetű térképe F. W. Streit, Leipzig, J. C. Hinrichs, 39x49 cm Szűkre vágva. ./ 1829 Etched map of South America cut tight 39 x49 cm
12747.

3 000 HUF
1829 Hollandia rézmetszetű térképe F. W. Streit, Leipzig, J. C. Hinrichs, 39x49 cm Szűkre vágva. ./ 1829 Etched map of the Netherlands 39 x49 cm
12748.

3 000 HUF
1839 Szászország és Bohémia rézmetszetű térképe, F. Fried, Wien, Artaria & Comp, a széleinél szakadozott, 37x50 cm./ 1839 Map of Saxony and Bohemia, F. Fried, Wien, Artaria & Comp., with torn margins, 36x50 cm.
12749.

4 000 HUF
cca 1820-1830 9 db nagyméretű világtérkép Atraria és Hinrichs kiadások, sérült állapotú rézmetszetek / 9 more or less damaged maps. Etchings.
12750.

1 000 HUF
XIX. sz. eleje: 13 db nagyméretű rézmetszetű ország térkép jó állapotban 45x55 cm / 13 large etched maps 45x55 cm
12751.

20 000 HUF
54,05
58,82
1852 Kiepert: Magyarország térképe Galiciával. Színezet acélmetszet vásznon. / 1852 Map of Hungary and Galicia 65x54 cm
12752.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF