https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: History

Number of items: 204

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Szilágyi Sándor: Felső-vadászi Rákóczy Zsigmond 1622-1652.+Szádeczky Lajos: Kornyáti Békés Gáspár. 1520-1579.+Deák Farkas: Uzoni Béldi Pál. 1621-1679.+Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina. 1604-1641. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1886-1887, Méhner Vilmos, 4+183 p.+ 7 t.+4+103 p.+ 12 t.+4+215 p.+15 t.+4+132 p.+8 t. Átkötött félvászon-kötés, a táblák egy részét rossz helyre kötötték be, kissé kopottas borítóval.
15313.

Szilágyi Sándor: Felső-vadászi Rákóczy Zsigmond 1622-1652.+Szádeczky Lajos: Kornyáti Békés Gáspár. 1520-1579.+Deák Farkas: Uzoni Béldi Pál. 1621-1679.+Ipolyi Arnold: Bedegi Nyáry Krisztina. 1604-1641. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1886-1887, Méhner Vilmos, 4+183 p.+ 7 t.+4+103 p.+ 12 t.+4+215 p.+15 t.+4+132 p.+8 t. Átkötött félvászon-kötés, a táblák egy részét rossz helyre kötötték be, kissé kopottas borítóval.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,43
EUR
,
35,29
USD
Number of bids:
0
Ókori lexikon I-II. kötet. Szerk.: Pecz Vilmos. Bp.,1902-1904, Franklin-Társulat. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.
15314.

Ókori lexikon I-II. kötet. Szerk.: Pecz Vilmos. Bp.,1902-1904, Franklin-Társulat. Gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
12 000 HUF
32,43
EUR
,
35,29
USD
Number of bids:
0
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. kötet. Bp., 1935-1936, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második, bővített kiadás. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotban.
15315.

Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. kötet. Bp., 1935-1936, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Második, bővített kiadás. Kiadói félbőr-kötésben, jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
18 000 HUF
48,65
EUR
,
52,94
USD
Number of bids:
0
Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly (szerk.): Egyetemes történet. I.-IV. kötet. 1. Az ókor története. Szerk. Kerényi Károly. 2. Váczy Péter: A középkor története. 3. Hajnal István: Az újkor története. 4. Iványi-Grünwald Béla: A legújabb kor története. Bp.,1935-1937, Magyar Szemle Társaság, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopottas gerinccel, az I. kötet gerincén sérüléssel, de belül jó állapotban, márványozott lapélekkel.
15316.

Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly (szerk.): Egyetemes történet. I.-IV. kötet. 1. Az ókor története. Szerk. Kerényi Károly. 2. Váczy Péter: A középkor története. 3. Hajnal István: Az újkor története. 4. Iványi-Grünwald Béla: A legújabb kor története. Bp.,1935-1937, Magyar Szemle Társaság, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopottas gerinccel, az I. kötet gerincén sérüléssel, de belül jó állapotban, márványozott lapélekkel.

 
The item is not available
Starting price:
18 000 HUF
48,65
EUR
,
52,94
USD
Number of bids:
0
Nagy Képes Világtörténet. Szerk.: Marczali Henrik. 1-12. köt. Bp.,é.n., Franklin-Révai. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopottas gerinccel, a 2. kötet gerince sérült, az 5. kötet hiányzik.
15317.

Nagy Képes Világtörténet. Szerk.: Marczali Henrik. 1-12. köt. Bp.,é.n., Franklin-Révai. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopottas gerinccel, a 2. kötet gerince sérült, az 5. kötet hiányzik.

 
The item is not available
Starting price:
18 000 HUF
48,65
EUR
,
52,94
USD
Number of bids:
0
Budapest történetének okleveles emlékei I. kötet (1148-1301.) Monumenta diplomatica civitatis Budapest. Tomus Primus. (1148-1301.) [Unicus.] Csánky Dezső gyűjtését kiegészítette és sajtó alá rendezte Gárdonyi Albert. Bp., 1936, Székesfőváros kiadása, XIX+384+4 p.+XII t. Kiadói papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal, latin és magyar nyelven, javított gerinccel, de egyébként jó állapotban.
15318.

Budapest történetének okleveles emlékei I. kötet (1148-1301.) Monumenta diplomatica civitatis Budapest. Tomus Primus. (1148-1301.) [Unicus.] Csánky Dezső gyűjtését kiegészítette és sajtó alá rendezte Gárdonyi Albert. Bp., 1936, Székesfőváros kiadása, XIX+384+4 p.+XII t. Kiadói papírkötés, fekete-fehér illusztrációkkal, latin és magyar nyelven, javított gerinccel, de egyébként jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0
Takáts Sándor: Szalai Barkóczy Krisztina. 1671-1724. Bp.,1910, Pfeifer Ferdinánd Könyvkereskedése. Kiadói papírkötés, az elülső borítón kisebb szakadással, jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.
15319.

Takáts Sándor: Szalai Barkóczy Krisztina. 1671-1724. Bp.,1910, Pfeifer Ferdinánd Könyvkereskedése. Kiadói papírkötés, az elülső borítón kisebb szakadással, jó állapotban. Felvágatlan lapokkal.

 
The item is not available
Starting price:
4 800 HUF
12,97
EUR
,
14,12
USD
Number of bids:
0
Mezőkövesdi Ujfalvy Sándor emlékiratai. Sajtó alá rendezte és kiegészítésekkel közreadta: Dr. Gyalui Farkas. Kolozsvár, 1941, Erdélyi Múzeum Egyesület, (Minerva Rt.-ny.), 1 t.+XII+444+2 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.   Mezőkövesdi Újfalvy Sándor (1792 - 1866) erdélyi magyar vadász, vadászati szakíró, emlékiratíró, mecénás, postahivatali igazgató. Kőrösi Csoma Sándor diáktársa volt a nagyenyedi Bethlen kollégiumban. Wesselényi Miklós, Kisfaludy Sándor és Deák Ferenc barátja volt, az erdélyi közélet ismert szereplője volt.
15320.

Mezőkövesdi Ujfalvy Sándor emlékiratai. Sajtó alá rendezte és kiegészítésekkel közreadta: Dr. Gyalui Farkas. Kolozsvár, 1941, Erdélyi Múzeum Egyesület, (Minerva Rt.-ny.), 1 t.+XII+444+2 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Mezőkövesdi Újfalvy Sándor (1792 - 1866) erdélyi magyar vadász, vadászati szakíró, emlékiratíró, mecénás, postahivatali igazgató. Kőrösi Csoma Sándor diáktársa volt a nagyenyedi Bethlen kollégiumban. Wesselényi Miklós, Kisfaludy Sándor és Deák Ferenc barátja volt, az erdélyi közélet ismert szereplője volt.

 
Sold
Starting price:
4 600 HUF
12,43
EUR
,
13,53
USD
Number of bids:
9
Nagy Pál: Historia pragmatica regni Hungariae. 1. köt. Pest, 1823, Trattner. Sérült kartonált papírkötésben, helyenként foltos lapokkal, egyébként jó állapotban.
15321.

Nagy Pál: Historia pragmatica regni Hungariae. 1. köt. Pest, 1823, Trattner. Sérült kartonált papírkötésben, helyenként foltos lapokkal, egyébként jó állapotban.

 
The item is not available
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
0
Schram Ferenc: Magyarországi boszorkányperek 1529-1768. I-II. kötet. Bp., 1983, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
15322.

Schram Ferenc: Magyarországi boszorkányperek 1529-1768. I-II. kötet. Bp., 1983, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.

 
Sold
Starting price:
4 000 HUF
10,81
EUR
,
11,76
USD
Number of bids:
1
Ipolyi Arnold: Magyar mythologia. I. köt. Bp., 1929, Zajti Ferenc, IV+335+2 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés. Csak I. kötet.
15323.

Ipolyi Arnold: Magyar mythologia. I. köt. Bp., 1929, Zajti Ferenc, IV+335+2 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés. Csak I. kötet.

 
The item is not available
Starting price:
4 600 HUF
12,43
EUR
,
13,53
USD
Number of bids:
0
Hilferding, A.: A szerbek és bolgárok története. Ford.: Kiss Simon. Nagy-Becskereken, 1890. Pleitz F. VIII+276p. Aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. borítón kis sérüléssel.
15324.

Hilferding, A.: A szerbek és bolgárok története. Ford.: Kiss Simon. Nagy-Becskereken, 1890. Pleitz F. VIII+276p. Aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. borítón kis sérüléssel.

 
The item is not available
Starting price:
5 000 HUF
13,51
EUR
,
14,71
USD
Number of bids:
0

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment