Friedrich Leitzmann- August von Borries: Theoretisches Lehrbuch des Lokomotivbaues. Die Lokomotivkraft, die Bewegung, Führung, Ausprobierung und das Entwerfen der Lokomitven. Berlin, 1911, Julius Springer. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténész saját kezű névbejegyzésével. Nagyon szép példány. Ritka!/
Gilt linen-binding, in German language. With signature of István Mezei, Hungarian railway writer, historian, engineer, MÁV councillor. In very good condition.
Der Eisenbahnwesen der Gegenwart dargestellt auf Grund der Verhältnisse der Deutschen Bahnen. I-II. kötet. Berlin, 1911, Reimar Hobbing, 647 p.+ XII t.+ 1 színes, széthajtható térkép melléklettel (Die deutschen Eisenbahnen, 1:1800000, 61x71 cm.) Rendkívül gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrálva, német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, volt könyvtári példány./ Linen-binding, with little bit worn cover, former library copy, in German language.
Kubinszky Mihály: Az én vasutam. Egy vasútbarát építész emlékei és képei. Sopron, 2012, MÁV. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Kubinszky Mihály (1927-2016) által Mezei István (?-2015) gépészmérnök, MÁV főtanácsos, vasúti szakíró, vasúttörténésznek dedikált példány./
Mihály Kubinszky: My train. Sopron, 2012, MÁV. Paperbinding, in Hungarian language. Dedicated, by the author Mihály Kubinszky (1927-2016) railway writer, historian to István Mezei (?-2015) railway writer, railway historian, engineer, MÁV councillor.
Eyssen-Szeniczey Jenő-Bereczky Roland: A lokomotív- és lokomobil- kazánokon előforduló sérülések. A sérülések okai és javítási módjai. Bp.,1930, Szerzői kiadás, (Franklin-ny.), 99 p. Aranyozott egészvászon-kötés. Ritka!
Molnár Tibor József: A Magyar Államvasutak 3287-as sorozatú gőzmozdonyai. Bp.,2014, Magyar Gőzmozdonyokért és Vasútért Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés.
Horst Weigelt-Ulrich Langner: 44 Jahre Zeitgeschichte Chronik Deutsche Bundesbahn. Darmstadt,1998, Hestra-Verlag. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban./
Paperbinding, in German language.