Printed Materials

Number of items: 269

cca 1960 Az FTC-stadion terve, reklámlap
13224.

2 000 HUF
1960 A Szolnoki MÁV Labdarúgó Szakosztályának Képes Híradója. 50 éves a Szolnoki MÁV SE. Szolnok, Szolnoki MÁV Sport Egyesület labdarúgó szakosztályának propaganda bizottsága, szakadozott, foltos, 24 p.
13225.

3 000 HUF
1961 A Természettudományi Közlöny V. évfolyamának 5. száma, címlapon Gagarinnal
13226.

800 HUF
cca 1963 John F. Kennedy gyászjelentő kártyája, 10x6,5 cm
13227.

1 000 HUF
1965-1967 a Pajtás úttörő újság 4 lapszáma, érdekes írásokkal
13228.

1 000 HUF
cca 1970 Budapest, 15 db prospektus budapesti fürdőkről (Dandár, Király, Gellért, stb.)
13229.

1 000 HUF
1970-1974 A Film, Színház, Muzsika című folyóirat 3 db szórvány száma
13230.

3 000 HUF
cca 1971-2002 Papírrégiség gyűjtemény a Szentendréről, és a szentendrei művészetről, közte könyvek, katalógusok, plakátok, propsektusok, közte:  Haulisch Lenke: A szentendrei festészet. Bp.,1977, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.  Haulisch Lenke: Szentendrei festészet. Kandidátusi értekezés tézisei. Bp.,1972. Hann Ferenc: Vaszkó Erzsébet. Kiállítási katalógus. Szentendre, 1983, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. Tolnay Mari: Időtlenül. Vallomások Szentendréről. Szentendre, 1985, Pest Megyei Művelődési Központ és Könyvtár. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 500 példányban. Dr. Antolik Arnold: Mi volt Szentendre és mi lehetne. Célkitűzési kísérlet a várospolitikában. Szentendre, 2002, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. Verba Andrea: Paizs Goebel Jenő. (1896-1944.) Szentendre, 1996, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés.  Szentendrei Műhely Galéria műtárgykatalógusa. 1981-1991. Szerk.: Balogh László. Szentendre, 1991, Szentendrei Műhely Galéria. Kiadói papírkötés.  Second Wave of the Hungarian Avant-Garde. 1930-1960. Kiállítási katalógus, angol nyelven, 2 db. Margit Anna, Bálint Endre, Barcsay Jenő, Korniss Dezső, Vajda Júlia, Vajda Lajos, Szántó Piroska, Jakovits József. Paul Kövesdy Gallery Inc. 1988-marcius-június. Paul Kövesdy, Hegyi Lóránd és Mezei Árpád írásaival. New York, 1991, Paul Kövesdy. Kiadói papírkötés.  A ,,régi avantgarde. 8 szentendrei művész. 8 művész kiállítása Szentendréről. Anna Margit, Bálint Endre, Barcsay Jenő, Jakovits József, Korniss Dezső, Szántó Piroska, Vajda Júlia, Vajda Lajos. Szentendre, 1987, Szentendre Műhely Galéria-Képcsarnok.  Bánovszky Miklós Festőművész 99 éves. Kiállítási katalógus. Szerk.: dr. Hann Ferenc. Szentendrei Műhely Galéria 1994. X 2 db.  Bánovszky Miklós festőművész gyűjteményes kiállítása. Kiállítási katalógus. Szentendrei Képtár 1985.  Czóbel. Kiállítási katalógus. Szentendrei Műhely Galéria 1991.  Kassák Lajos emlékkiállítás. Szentendrei Képtár 1985. Kiállítási katalógus.  Bálint Endre. Szentendre, Erdész Galéria. Kiállítási katalógus.  Szántó Piroska. Szerelmesek. Kiállítási katalógus. Szentendre, Művésztelepi Galéria, 1974. Szántó Piroska. Kiállítási katalógus. Szentendrei Képtár, 1982.  Anna Margit. Bevezetést írta: Dr. Turai Hedvig. Szentendre, 2001, Erdész Galéria. Kiadói papírkötés. Kiállítási katalógus.  Kondor Béla képei. Szentendrei Múzeum, 1975.  Modern klasszikusok. Kiállítási katalógus. Picasso, Braque, Chagall, Matisse, Miró, Dalí, Arp, Gaugin, Kandinszkij, Toulouse-Lautrec, Léger. Szentendre, Erdész Galéria, 2002.  Kovács Margit. Gyűjtemény. Szerk.: P. Brestyánsky Ilona, M. Várhelyi Vanda. Szentendre, 1983, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága.  Deim Pál, Gavrilovits Sándor, Velekei József Lajos. Kiállítási katalógus. Szentendrei Képtár, 1994.  További kiállítási katalógusok: Schubert Ernő, Kriza Sándor, Pinkó László-Rényi Krisztina, Aknay János, Ónodi Béla, Szakács Imre, Beck Judit, Göllner Miklós, Gálffy Lola-Kántor Andor, Deli Antal, Ilosvai Varga István, 9 koreai festő, Gedő Ilka, Tőrös Gábor, Lukoviczky Endre, Balogh László (2db), Bartl József, Dienes Attila, Gaál József, Pest megyei tárlat. 1971, 1980, 1984, 1988. Szentendrei tárlat 1979, 1983 (2db), 1985, 1987 (2db), Szentendrei Grafikai Műhely kiállítása 1986, Szentendre Print Workshop, Ungarische Kunst 1985, II. Pest megyei iparművészeti tárlat 1990, Érmek és majdnem-érmek.   6 db kiállítási plakát: Szentendrei Nyár. 1978, 1982, hajtásnyomokkal, Szentendrei Tavaszi Napok 1986, Szerb művészeti és kulturális értékek 1987, Búcsúfia, vásárfia 1987-1988, Népi mesterek, művészek Pest megyében 1991-1992.  További 6 prospektus.   Változó állapotban, izgalmas, átnézendő anyag.
13231.

cca 1971-2002 Papírrégiség gyűjtemény a Szentendréről, és a szentendrei művészetről, közte könyvek, katalógusok, plakátok, propsektusok, közte: Haulisch Lenke: A szentendrei festészet. Bp.,1977, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Haulisch Lenke: Szentendrei festészet. Kandidátusi értekezés tézisei. Bp.,1972. Hann Ferenc: Vaszkó Erzsébet. Kiállítási katalógus. Szentendre, 1983, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. Tolnay Mari: Időtlenül. Vallomások Szentendréről. Szentendre, 1985, Pest Megyei Művelődési Központ és Könyvtár. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 500 példányban. Dr. Antolik Arnold: Mi volt Szentendre és mi lehetne. Célkitűzési kísérlet a várospolitikában. Szentendre, 2002, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. Verba Andrea: Paizs Goebel Jenő. (1896-1944.) Szentendre, 1996, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói papírkötés. Szentendrei Műhely Galéria műtárgykatalógusa. 1981-1991. Szerk.: Balogh László. Szentendre, 1991, Szentendrei Műhely Galéria. Kiadói papírkötés. Second Wave of the Hungarian Avant-Garde. 1930-1960. Kiállítási katalógus, angol nyelven, 2 db. Margit Anna, Bálint Endre, Barcsay Jenő, Korniss Dezső, Vajda Júlia, Vajda Lajos, Szántó Piroska, Jakovits József. Paul Kövesdy Gallery Inc. 1988-marcius-június. Paul Kövesdy, Hegyi Lóránd és Mezei Árpád írásaival. New York, 1991, Paul Kövesdy. Kiadói papírkötés. A ,,régi avantgarde." 8 szentendrei művész. 8 művész kiállítása Szentendréről. Anna Margit, Bálint Endre, Barcsay Jenő, Jakovits József, Korniss Dezső, Szántó Piroska, Vajda Júlia, Vajda Lajos. Szentendre, 1987, Szentendre Műhely Galéria-Képcsarnok. Bánovszky Miklós Festőművész 99 éves. Kiállítási katalógus. Szerk.: dr. Hann Ferenc. Szentendrei Műhely Galéria 1994. X 2 db. Bánovszky Miklós festőművész gyűjteményes kiállítása. Kiállítási katalógus. Szentendrei Képtár 1985. Czóbel. Kiállítási katalógus. Szentendrei Műhely Galéria 1991. Kassák Lajos emlékkiállítás. Szentendrei Képtár 1985. Kiállítási katalógus. Bálint Endre. Szentendre, Erdész Galéria. Kiállítási katalógus. Szántó Piroska. Szerelmesek. Kiállítási katalógus. Szentendre, Művésztelepi Galéria, 1974. Szántó Piroska. Kiállítási katalógus. Szentendrei Képtár, 1982. Anna Margit. Bevezetést írta: Dr. Turai Hedvig. Szentendre, 2001, Erdész Galéria. Kiadói papírkötés. Kiállítási katalógus. Kondor Béla képei. Szentendrei Múzeum, 1975. Modern klasszikusok. Kiállítási katalógus. Picasso, Braque, Chagall, Matisse, Miró, Dalí, Arp, Gaugin, Kandinszkij, Toulouse-Lautrec, Léger. Szentendre, Erdész Galéria, 2002. Kovács Margit. Gyűjtemény. Szerk.: P. Brestyánsky Ilona, M. Várhelyi Vanda. Szentendre, 1983, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Deim Pál, Gavrilovits Sándor, Velekei József Lajos. Kiállítási katalógus. Szentendrei Képtár, 1994. További kiállítási katalógusok: Schubert Ernő, Kriza Sándor, Pinkó László-Rényi Krisztina, Aknay János, Ónodi Béla, Szakács Imre, Beck Judit, Göllner Miklós, Gálffy Lola-Kántor Andor, Deli Antal, Ilosvai Varga István, 9 koreai festő, Gedő Ilka, Tőrös Gábor, Lukoviczky Endre, Balogh László (2db), Bartl József, Dienes Attila, Gaál József, Pest megyei tárlat. 1971, 1980, 1984, 1988. Szentendrei tárlat 1979, 1983 (2db), 1985, 1987 (2db), Szentendrei Grafikai Műhely kiállítása 1986, Szentendre Print Workshop, Ungarische Kunst 1985, II. Pest megyei iparművészeti tárlat 1990, Érmek és majdnem-érmek. 6 db kiállítási plakát: Szentendrei Nyár. 1978, 1982, hajtásnyomokkal, Szentendrei Tavaszi Napok 1986, Szerb művészeti és kulturális értékek 1987, Búcsúfia, vásárfia 1987-1988, Népi mesterek, művészek Pest megyében 1991-1992. További 6 prospektus. Változó állapotban, izgalmas, átnézendő anyag.

3 000 HUF
1972 Kondor Béla (1931-1972) Munkácsy-díjas grafikusművész, festőművész halálozási értesítője
13232.

1 200 HUF
1975-1999 Vegyes magyar és külföldi pornó magazin tétel, 20 db
13233.

1 600 HUF
1977-1981 A Nők Lapja Évkönyve, 3 db, érdekes cikkekkel
13234.

1 000 HUF
13235.

12 000 HUF
32,43
35,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF