Dr. Kotsis István: Lakóépületek tervezése. Bp.,1937, M. Kir. József Műegyetem Épülettervezési tanszéke, 253 p. Korabeli félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Dr. Kotsis István (1890-1980) Ybl-díjas magyar építész, építészettörténész, egyetemi tanár előadásainak gépelt egyetemi jegyzete, egészoldalas kézzel rajzolt ábrákkal.
Hevesy Iván: A futurizmus, expresszionizmus és kubizmus művészete. 44 képpel. Gyoma, 1922. Kner Izidor. 115 p. Kiadói kartonált papírkötésben, kis sérüléssel a gerincen, kissé sérült fűzéssel, volt könyvtári példány. Kozma Lajos könyvdíszeivel. Számos illusztrációval.
Hevesy Iván: Az impresszionizmus művészete. 45 képpel. Gyoma, 1922, Kner, 103 p. Kiadói, Kozma Lajos által illusztrált kartonált papírkötésben, kis sérüléssel a gerincen, kissé foltos borítóval, volt könyvtári példány. Kozma Lajos könyvdíszeivel. Számos illusztrációval.
Katalog der Gemälde. Miniaturen, Pastelle, Eingerahmten Zeichnungen U.S.W. im Reichsmuseum zu Amsterdam. Amsterdam, 1920, Roeloffzen-Hübner & Van Santen. Fekete-fehér fotókkal, művészek szignóival, német nyelven Kiadói egészvászon-kötés, kis sérüléssel a gerincen, kissé foltos borítóval. /
Linen-binding, with little bit spotty cover, and little bit damaged spine, in German language.
Fischer, Ludwig Hans: Die Technik der Aquarell-Malerei. Wien, 1898, Carl Gerold's Sohn. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban / half linen binding, little damaged condition
Schmidt, Robert: Das Glas. Handbücher der Staatlichen Museen zu Berlin. Berlin und Leipzig, 1922, Vereinigung Wissenschaftlicher Verleger Walter de Gruyter & Co. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban / paperback, little damaged condition
Dr. Bogyay Tamás: A jáki apátsági templom és Szent Jakab-kápolna. (Művészett9rténeti összefoglalás és vezető a két templom megtekintéséhez.)
Dunántúli Szemle Könyvei 220. Szombathely,(1943), Marineum Könyvnyomda Rt., 106+6 p. Számos szövegközti képpel, ábrával illusztrálva. Kiadói papírkötésben.