Brózik Károly: Nagy magyar atlasz. A Magyar Földrajzi Társaság. megbízásából Erődi Béla és Berecz Antal közreműködésével, Bp. 1906. Lampel. 158 színes térkép. Aranyozott, kiadói félbor-kötésben. Komplett! (gerincén sérülés) / Large Hungarian Atlas with 158 maps. Complete. (spine damaged)
cca 1680 Artois és környékének térképe, Tabula Comitatus Artesiae emendata a Frederico de Wit. Nagyméretű rézmetszet, díszes kartussal, paszpartuzva / Map of county of Artois and area in France. Large etching by Frederic de Wit. In paspartu 56x46 cm
1797 Az Osztrák Birodalom politikai és egyházigazgatási térképe. Maiestas Austriaca sive circul. Archi Ducat. Austriae cum ceteris Augustissimae huic Domus per Germaniam continuo ferme tractu devotis Haereditariis Terris... Seutterus, Matthaeus - Joh. M. Probst. Színezet rézmetszet, kis hiánnyal. / Political and clerical map of the Austrian Empire. Colored etching, Small part missing. Wide margins. 57x50 cm
cca 1680 A holland Limbrucht és Valckenbrucht grófság térképe, Tabula Ducatus Limbrucht et Comitatus Valckenbrucht in lucem edita a F de Wit. Nagyméretű rézmetszet, díszes kartussal, paszpartuzva / Map of county and dukedom of Limbrucht and Valckenbrucht in Holland. Large etching by Frederic de Wit. In paspartu 56x46 cm
1750 Izrael 12 törzse. rézmetszetű térkép. kartonra kasírozva, kis sérülésekkel. Palaestina in XII. Tribus divisa. cum Terris Adiacentibus debuo revise & copiolor reddita Studio. Iohannies Christoph. Harenbergii- Kartonon, kis sérülésekkel./ 1750 Homann Heirs Map of Israel - Palestine - Holy Land (12 Tribes). Glued on cartbord, with some damages. 53x49 cm
1757 Friedrich Zollmann; Adam Friedrich Zurner: Szászország rézmetszetű térképe. Circuli Super. Saxoniae Pars Meridionalis sive Ducatus, Electoratus et Principatus Ducum Saxoniae : ex Zolmannianis et Zurnerianis subsidijs designata et edita Per Homannianos Heredes. Kartonra kasírozva. /
Map of Saxony On cartboard. 57x48 cm
1764 Tobias Conrad Lotter (1717-1777): Nagy Britannia és Írország rézmetszetű térképe. La Grande Bretagne ou les Royaumes d'Angleterre et d'Ecosse comme aussi le Royaume d'Irlande. Lotter, Tobias Conrad. / Large map of Great Britain and Ireland. Colored etching. 58x49 cm
cca 1770 Csehország, az Olmüci részek térképe. Rézmetszetű térkép, a kartusban medve vadászat ábrázolásával. Paszpartuban.
/ Map of the Czech kingdom, Olomutz part. from the Homann Heirs: Atlas regni Bohemiae consistens in quindecim mappis... Nürnberg 1776. With a bear hunt in the cartuche. 57x45 cm