Gyakorlati Magyar-Török Szótár. Madsar Ve Türk Lugat Kitabi. I. rész Brindsi Kiszim. Szerk. Pastinszky János. Bp., (1922), Szerzői kiadás. Átkötött amatőr kartonált-kötés, megviselt állapotban, sérült gerinccel, néhány kijáró lappal, 1362-1375 oldal között hiánnyal. Több kötet nem jelent meg, érdekes ex libris bélyegzővel a címlapon. Ritka!
Grétsy László: Nyelvi játékaink nagykönyve. Magyar Nyelv Kézikönyvei XXVI. Bp.,2012, Tinta. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Szép állapotban.
Dr. Maywald József:könyvei, 3 db:
Görög nyelvtan. Rövid, áttekinthető előadásban. Függelékül: Az Ión szójárás vázlata. Gimnáziumi használatra. Nyolcadik, változatlan kiadás.+
Görög gyakorló- és olvasókönyv. I. rész: A név és szabályos w-végű ige. Gimnáziumi használatra. Nyolcadik, változatlan kiadás.+
Görög gyakorló- és olvasókönyv. II. rész: Szemelvények Xenophon s a görög lírikusok műveiből. Gimnáziumi használatra. Hatodik, változatlan kiadás. Sajtó alá rendezte: Vayer Lajos. Bp., 1922, Kókai Lajos. Kiadói spirálozott kartonált papírkötés, a borítókon található kisebb foltoktól eltekintve szép állapotban.
Achille Loria: A szociológia feladatai és iskolái. A szerzőnek a magyar kiadáshoz írt eredeti előszavával. Fordította Pór Ödön. Bp.,1907, Grill. Károly. Korabeli egészvászon-kötés, kissé foltos elülső borítóval, jó állapotban.
Dr. Fináczy Ernő: A renaissancekori nevelés története. Vezérfonal egyetemi előadásokhoz. Bp., 1919, Hornyánszky Viktor, VI+289 p. Első kiadás. Kiadói javított gerincű papírkötésben.