Tétel

Description:

Az iparművészet könyve. I-III. kötet. A Magyar iparművészeti Társulat megbízásából szerkeszti Ráth György. Bp.,1902-1912, Athenaeum, 1 t.(címkép)+VII+532 p.+ XCI t. melléklet (ebből 2 kétlapos, 3 kihajtható, 8 színes); 4+646 p.+LXXXVI t. melléklet (ebből 9 színes); 4+633+2 p.+ LXXV t. képmelléklet (ebből 3 színes). Gazdagon illusztrálva. Egységes kiadói dúsan aranyozott, illusztrált egészvászon-kötésben, a felső lapélek aranyozottak, I. kötetben bírálati tiszteletpéldány bebélyegzéssel, II. kötetben Schannen Ernő & Arthur műépítészek bebélyegzésekkel, jó állapotban. Schannen Ernő (1853-1916): építész. Tanulmányait Zürich végezte. Előbb Ybl Miklós irodájában dolgozott, majd Hauszmann Alajosnak volt munkatársa . Később önállóan és fiával, Artúrral több vidéki kastélyt és bérházat épített. Jelentősebb alkotásai Rémy szálló/Nemzeti szálló (József krt. 4.), Bródy Sándor u. 10. sz., Vámház tér és Molnár u. közötti sarokbérház, a volt Grünwald Szanatórium (Gorkij fasor 13.).

28 000 HUF

My bid:

0 HUF

Share:

Facebook Twitter G +

Photo of the item taken by : tánczos_gábor

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2018 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.