Charity auction for Futrinka organisation, the whole income of auction will go to the foundation
Other collectibles
17106.
M(ária) Duricková: Téli mese. Télapó a gyerekeknél. S. Cpin rajzaival. Átköltötte Vajda Endre. Bp.-Pozsony, 1955, Ifjúsági Könyvkiadó-Csehszlovákiai Magyar Könyvkiadó. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Charity auction for Futrinka organisation, the whole income of auction will go to the foundation
Other collectibles
17108.
Rudyard Kipling: Történetek az őserdőből. (Jungle Book.) Fordította: Békési Gyula. Dr. Pallagi Gyula bevezetésével. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Athenaeum, 182 p. Kiadói javított gerincű aranyozott félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Charity auction for Futrinka organisation, the whole income of auction will go to the foundation
Other collectibles
17110.
Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula, fametszetekkel díszítette: Buday György. Második, bővített kiadás. Bp., 1935, Egyetemi Nyomda. 344 l. Kiadói, kissé sérült papírkötésben.
Charity auction for Futrinka organisation, the whole income of auction will go to the foundation
Other collectibles
17111.
Kisfaludy Károly Minden Munkái V. Budapest, 1893, Franklin-Társulat. Hetedik bővített kiadás. Kiadói egészvászon. Kiadói festett aranyozott egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, ex libris-szel.
Charity auction for Futrinka organisation, the whole income of auction will go to the foundation
Other collectibles
17114.
Gyarmathy Zsigáné: Három leány története. Fiatal Leányok Regénytára. Bp.,é.n., Athenaeum. Második kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötésben. Jó állapotban.
Charity auction for Futrinka organisation, the whole income of auction will go to the foundation
Other collectibles
17115.
Drumár János: Kassiopeia. Fantasztikus regény. Geiger Richárd rajzaival. Gyoma, 1914, Kner Izidor, 410+6 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.
Charity auction for Futrinka organisation, the whole income of auction will go to the foundation
Other collectibles
17116.
Mikszáth Kálmán: Beszterce Ostroma. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat 2. Bp.,én.(1901), Révai,(Légrády-Testvérek, Bp.), 291 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapélekkel, a kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült, névbélyegzővel, jó állapotban.
Charity auction for Futrinka organisation, the whole income of auction will go to the foundation
Other collectibles
17117.
Mikszáth Kálmán: Uj Zrinyiász. Mikszáth Kálmán munkái. Uj sorozat. Budapest, é.n., Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapszélekkel. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült. A borítója némileg kopott, tulajdonosi névbejegyzéssel.