Horváth Jenő: Magyar diplomácia. A magyar állam külpolitikai összeköttetései a bécsi végzésektől a kettős monarchia felbomlásáig 1815-1918. Bp., 1928, Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek) Nemzeti Könyvkereskedésének Kiadása. Korabeli átkötött félvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték, kissé kopottas borítóval, ex libris-szel. Jó állapotban.
Hilferding, A.: A szerbek és bolgárok története. Ford.: Kiss Simon.
Nagy-Becskereken, 1890. Pleitz F. VIII+276p. Aranyozott gerincű, kiadói félbőr-kötésben. borítón kis sérüléssel.
Knauz Nándor - Az országos tanács és országgyűlések története 1445-1452.
Pest, 1859. Eggenberger F.; Emich G. könyvny. 175 p. Későbbi igényes papírkötésben. Foltos lapokkal.
Dányi Dezső, Zimányi Vera: Soproni árak és bérek a középkortól 1760-ig. A pénzforgalom és pénzértékviszonyok Sopronban című tanulmányt Huszár Lajos készítette. Bp., 1989, Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, magyar nyelven, és német nyelvű függelékkel./
Dezső Dányi, Vera Zimány: Prices and wages in Sopron (Ödenburg/Scarbantia) from the Middle Ages to 1750./ Preise und Löhne in Ödenburg vom Mittelalter bis 1750. Paperbinding, in Hungarian language, the Appendix in German language./
Dezső Dányi, Vera Zimány: Preise und Löhne in Ödenburg vom Mittelalter bis 1750.
Görgei Arthur: Mein Leben und Wirken in Ungarn in den Jahren 1848 und 1849. I. kötet. Leipzig, 1852, F. A. Brockhaus, XIV+327 p. Korabeli félvászon-kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, kijáró elülső szennylappal, de belül jó állapotban, német nyelven./
Linen-binding, in German language.
[Henry Parker]: The case of shipmony briefly discoursed, according to the grounds of Law and Policy and Consience. And most humbly presented to the censure and correction of the High Court of Parliement, Nov. 3. 1640. [London], 1640, [T. Harper], 47+ 9 p.
Henry Parker (1604-1652) angol ügyvéd, politikai író, parlament párti propagandista, és pamflet író. A parlament egyik fő ideológusa. The case of shipmoney az egyik első és legfontosabb politikai röpirat a hosszú parlament időszakából.
Modern félvászon kötés, angol nyelven, megviselt állapotban, a kötéstáblák leszakadtak a könyvtestről, az elülső védőlap, és a címoldal lejár, az elülső védőlapon bejegyzések. /
[Henry Parker]: The case of shipmoney briefly discoursed, according to the grounds of Law and Policy and Consience. And most humbly presented to the censure and correction of the High Court of Parliement, Nov. 3. 1640. [London], 1640, [T. Harper], 47+ 9 p.
Henry Parker (1604-1652) english barrister, political writer, parliamentary propagandist and pamphleteer. The each of the major ideologist of the Parliament. The case of shipmoney the each of the first and the most important political pamphlet from the Long Parliament era.
Modern half-linen-binding, in english language, damaged, the front and the back covers came off from the spine, the shield page and the front page go down from the book, and some writings on the shield page.
Szekfű Gyula: A mai Széchényi. Eredeti szövegek Széchenyi István munkáiból. Kiválogatta, bevezetéssel, és jegyzetekkel elláta Szekfű Gyula. Bp., 1935, Magyar Kulturális Egyesületek Szövetsége, (Révai-ny.), 488 p. Kiadói egészvászon-kötés. Dr. Reuter Camillo (1874-1954) orvos, egyetemi tanár ex libris-szével.
Szalay László: II. Rákóczi Ferenc bujdosása. 1. köt. Pest, 1864, Lauffner Vilmos, (Kozma Vilmos-ny.), XII+304 p. Félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, az elülső szennylapon és a 22-23. oldalon bejegyzéssel.