Books: History

Number of items: 214

15274.

16 000 HUF
43,24
47,06
Lukáts Gyula: A török nemzet vendégei. A magyarországi török rokonszenvi tüntetések, s a konstantinápolyi út története. Bp., 1877. Metzger Emil. 111p. A küldöttség egyik tagjának Blaha Lujzának, a nemzet csalogányának (Soldos Sándornének) szóló ajándékozó soraival. Enyhén sérült gerincű, dúsan aranyozott kiadói vászonkötésben, aranyozott lapszélekkel. / Guests of the Turkish nation during the Russian-Turkish war.
15275.

7 000 HUF
18,92
20,59
Hungarica: Constantinus Porphyrogenitus: Constantini Prophyrogennetae Imperatoris opera. (Tactica, Thematum I-II., Novellae Constitutiones XIII., Novellae IV.) Ioannes Meursius Collegit, coniunxit, edidit. Lugduni Batavorum, 1617. ex officina Elzeviriana. 8 sztl. lev. 58 l. 4 sztl. lev. 307 l. Korabeli egészpergamen-kötésben, latin és görög nyelven. Bíborbanszületett Konstantin (912-959) bizánci császár több kiemelkedő jelentőségű művet hagyott az utókorra. A tudományok és a művészetek iránti érdeklődését apjától, Bölcs Leótól örökölte.  A kötet Bíborszanszületett Konstantin császárnak a magyarokkal is kapcsolatos, forrásértékű műveit tartalmazza. A szövegeket Moravcsik Gyula közölte modern kiadásban, fordításuk medig a Győrffy György szerkesztette A magyarok elődeiről és a honfoglalásról c. kötetben jelent meg. Ritka, becses hungaricum. Jó példány. /  Work of Constantine VII Porphyrogenitus the Purple-born. His historical and source works including the ones regarding Hungarians, in Latin and Greek language. In pergamin binding.
15276.

Hungarica: Constantinus Porphyrogenitus: Constantini Prophyrogennetae Imperatoris opera. (Tactica, Thematum I-II., Novellae Constitutiones XIII., Novellae IV.) Ioannes Meursius Collegit, coniunxit, edidit. Lugduni Batavorum, 1617. ex officina Elzeviriana. 8 sztl. lev. 58 l. 4 sztl. lev. 307 l. Korabeli egészpergamen-kötésben, latin és görög nyelven. Bíborbanszületett Konstantin (912-959) bizánci császár több kiemelkedő jelentőségű művet hagyott az utókorra. A tudományok és a művészetek iránti érdeklődését apjától, Bölcs Leótól örökölte. A kötet Bíborszanszületett Konstantin császárnak a magyarokkal is kapcsolatos, forrásértékű műveit tartalmazza. A szövegeket Moravcsik Gyula közölte modern kiadásban, fordításuk medig a Győrffy György szerkesztette "A magyarok elődeiről és a honfoglalásról" c. kötetben jelent meg. Ritka, becses hungaricum. Jó példány. / Work of Constantine VII Porphyrogenitus the 'Purple-born'. His historical and source works including the ones regarding Hungarians, in Latin and Greek language. In pergamin binding.

60 000 HUF
162,16
176,47
Hoffmann Edith: Régi magyar bibliofilek. Bp. 1929. Magy. Bibliophil Társ. 304 l. Lapszámozáson belül 39 t. (képanyag). 550 példányból a 378. számú, kézzel számozott példány. Korabeli, szép félvászon-kötésben, az eredeti borító bekötve
15277.

8 000 HUF
Pauler Gyula: A magyar nemzet története az Árpádházi királyok alatt. I-II. kötet. Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó-Vállalata. Új Folyam XIII-XIV. kötet. Bp.,1893, MTA, XVI+667+1;VII+790+1 p. XVI. 667 l.; VII. 790 l. . Első kiadás. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon sorozatkötésben. Jó állapotban.
15278.

6 000 HUF
Voinovich Géza: Arany János életrajza. 1817-1849, 1849-1860, 1-2 köt. Bp. 1929-1931 MTA. 2 sztl. lev. 253 l. 4 t. ; 2 sztl. lev. 416 l. 1 sztl. lev. 3 t. (öt képpel); MTA Könyvkiadó Egészvászon kötésben, jó állapotban
15279.

5 000 HUF
[Jászi Oszkár] Elemér Oszkár: Görgey Arthur 1848-49-ben. A történelmi kritika eredményeinek rövid összefoglalása. Budapest, 1896. Franklin. 112 p. Korabeli félbőr-kötésben.
15280.

6 000 HUF
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság. Térképmellékletek nélkül, szép állapotban.
15281.

5 500 HUF
14,86
16,18
Tinódi Sebestyén: Cronica. Kolozsvár, 1554. Facsimile kiadás tanulmánnyal. Bp. 1959. Akadémiai kiadó. Bordázott gerincű egészbőr-kötésben. Szép állapotban
15282.

6 000 HUF
15283.

6 000 HUF
15284.

8 000 HUF
15285.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF