Books: History

Number of items: 125

Dr. Miskolczy István: A magyar nemzet történelme. A tanító- és tanítónőképző-intézetek IV. osztálya számára. Bp.,1931, Szent István-Társulat, 176 p. Átkötött papírkötés.
15230.

1 200 HUF
A kunok emléke Magyarországon. Régészeti kiállítás Kiskunfélegyházán a Kiskun Múzeumban. 1985-1986. Szerk.: Fazekas István. Fénymásolt példány! Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15231.

2 000 HUF
A magyar közintézmények történeti fejlődése. (Történelmi összefoglalások.) Összeállította: Lauringer Ernő. Szentgotthárd, 1922, Wellisch Béla. Második kiadás. Javított, átkötött papírkötésben, az eredeti elülső borítót az átkötéskor körbevágták, és a kötéstáblák belsejére kasírozták, egy-két javított lapszéllel.
15232.

1 600 HUF
Kovács Imre: Magyar feudalizmus, magyar parasztság. Budapest, 1943, Cserépfalvi, 142+1 p. Első kiadás. Kiadói félvászon kötés, picit sérült gerinccel, egyébként jó állapotban.
15233.

3 000 HUF
Acsády Ignác: A magyar jobbágyság története. Budapest, 1944, Faust Imre Könyvkiadó, 568 p. Második kiadás. Kiadói félvászon kötés, kiadói papírborítóban.
15234.

3 000 HUF
15235.

5 000 HUF
15236.

3 000 HUF
Ignácz Rózsa: Keleti magyarok nyomában. Regényes útirajz. Biczó András rajzaival. 2. kiadás.Félvászon-kötésben.
15237.

1 000 HUF
15238.

1 000 HUF
Kulcsár Zsuzsanna: Rejtélyek és botrányok a középkorban, Bp., 1984, Gondolat. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban.
15239.

800 HUF
Balás Gábor: A székelyek nyomában. Bp., 1984, Panoráma. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
15240.

1 000 HUF
Féja Géza: A régi magyarság. A magyar irodalom története a legrégibb időktől 1772-ig. Tátra Könyvek, Szlovenszkói Írók Munkái. Pozsony, é.n., Tátra Kiadás, 197 p. Kiadói egészvászon kötés.
15241.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF