Dr. Erdey-Grúz Tibor: Vegyszerismeret I-II. Kézikönyv drogisták, vegyszer-és gyógyárukereskedők számára. I. kötet: Szervetlen vegyszerek. II. Szerves vegyszerek. Bp., 1943, Athenaeum. Átkötött modern egészvászon-kötés. Jó állapotban.
Dr. Aujeszky Aladár: A baktériumok természetrajza. Bp., 1912, Kir. Magyar Természettudományi Társulat, XV+920 p.+ 5 tábla színes melléklettel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kis kopással a gerinc alján. Gottermayer-kötés.
Dr. Jendrassik Ernő (szerk.): A belorvostan tankönyve II. Budapest, 1914, Universitas. Kiadói bordázott gerincű félbőr kötésben, kissé kopottas gerinccel, és borítóval, festett lapszélekkel, fekete-fehér fotókkal, de jó állapotban.
Prinz Gyula: Európa természeti földrajza. Bp., 1923, Világirodalom Könyvkiadóvállalat. Félvászon kötés, sok ceruzás aláhúzással, egyébként jó állapotban.
Paul de Kruif: Bacillusvadászok. Fordította: Detre László. Bevezetéssel ellátta: Entz Béla. Magyar vonatkozásokkal kiegészitette: Győry Tibor, Bálint Nagy István. Bp., én., Könyvbarátok Szövetsége, Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, fekete-fehér fotókkal. Jó állapotban.
Szabó Ignácz: A lég. Népszerű légtünettan (Meteorologia). Különös tekintettel hazánk légtüneti viszonyaira. A művelt rendek szükségeihez alkalmazva. Két földabrosszal és ábrákkal. Budapest, 1874. Eggenberger. 220p. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Korabeli félvászon kötésben, a gerincen aranyozott címfelirattal. Megkímélt példány.
Dr. Schaefer Oszkár: A szülészet atlasza II. kötet. A szülészeti diagnosztikának és therápiának boncztani atlasza. Fordította Dr. Bäcker József. Lehmann-féle Orvosi kézi atlaszok II. Bp., 1897, Singer és Wolfner, VIII+233 p.+55 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, Leszik K. könyvkötészetéből, színes, litografált egészoldalas illusztrációkkal, az utolsó tábla hiányzik. Jó állapotban. Ritka!
E. S. Grew: A modern geológia. Ford. Dr. Ballenegger Róbert. Ismeretterjesztő Könyvtár. Bp., 1914, Franklin-Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, kissé kopottas borítóval, és gerinccel, intézményi bélyegzővel.