1634 Pénzügyi elszámolás Eösze László (?-?) tokaji lakos részére, Cseresnyei Fülöp tokaji postamester, homo regius említésével, magyar nyelven, szélein sérüléssel
XVIII.-XIX. század: Sermones sapientes - Bölcs szavak. Ismeretlen Mici asszonyság bölcs mondásait tartalmazó kézzel készített füzetecske. 8 különbözőkép megfestett pergamenlap rajtuk a latin mondásokkal / Sermones sapientes - Wise words. Hand painted pergamin booklet containing wise words of Mrs. Mici. Al 8 pages painted differently. 12x14 cm
1829 Kézzel írt levél kisszántói Lányi Imre (1776-1858), Ung vármegye főispánja részére, melyben egy vitás családi ügyben való közbenjárásra kérik. A levél hátoldalán Lányi Imre sajátkezű válasza, aláírásával. Ugyanott későbbi írás található, amelyben a címzést próbálták újból lejegyezni. A hajtások mentén kissé szakadozott.
1846 Hivatalos idézés Sárközy Lőrinc (1785-1864) táblabíró úr és Fráter Julianna (1799-1855) neje részére, Nyáry Miklós pest vármegyei főszolgabírótól Nyáregyházára, Csernus Mihállyal való vitás váltóper ügyében, Kecskemét, Nyáry Miklós aláírásával, sérült viaszpecséttel, szakadással.
1851 George Sewall Boutwell (1818-1905) amerikai, abolicionalista északi politikus, massachusetsi kormányzó Kossuth Lajos látogatásakor, üdvözlésére előadott beszédének egy gondolata saját kézzel aláírva "A szabadság soha nem eshet el. Emberek generációi születnek és múlnak el, de legbelsőbb vágyakozásuk halhatatlan"
1851 An autograph signed excerpt from the speech of George Sewall Boutwell (1818-1905) republican leader and poltitcan, governor of Massatchusets. The speech was delivered to Louis Kossuth in Mass. "Liberty can never die. The generation of men appear and pass away, but the aspirations of their nature are immortal"
1860 Bajor bíróság levele Bayreuth-ból Sopronba (Odenburg), díszes papíron, szárazpecéttel, német nyelven./1860 Letter of Bavarian court from Bayreuth to Sopron, with dry seal, in German language.
1861 Shoepf András magyar szabadságharcosról, később amerikai tábornokról szóló levél. Joseph Holt amerikai hadügyminiszter saját kézzel írt levele Winfield Scott tábornagynak, az amerikai hadsereg parancsnokának, melyben figyelmébe ajánlja Schoepfet. A levél hátoldalán Joseph Holt saját kézzel írt válasza, melyben értesíti Winfieldet, hogy találkozott Schoepffel, és nagyon meg van vele elégedve és úgygondolja, hogy kiváló tábornok lesz belőle az amerikai hadseregben. A levélben utalás a magyar szabadságharcra is. /
1861 Interesting autograph letter of Winfield Scott american politician, General in Chief for Andreas Schoepf former Hungarian freedom fighter adressed to Joseph Holt Secretary of War. On the rear Holt's autograph answer in which he says that he had met with Schoeph and he thinks that Shoepf will be an excellent brigadier general for the US army
1874 Adalbert Orthmayr (1847- ?) főhadnagyi kinvezése, Franz Kuhn von Kuhnenfeldnek (1817-1896) az Osztrák-Magyar Monarchia hadügyminiszterének (1868-1874) aláírásával, szárazpecséttel, 43x27 cm./
1874 The appointment to first lieutenant of Adalbert Ormayer (1847-?),
with the singnature of the austro-hungarian minister of war (1868-1874) Franz Kuhn von Kuhnenfeld (1817-1896), with dry seal, 43x27 cm.
1877 Julius Stahel (Számvald Gyula) magyar szabadságharcos tábornok amerikai konzulként aláírt igazolása /
1877 Julius Stahel Union general in the American Civil War owner of the Medal of Honor autograph signature as United States consul