cca 1761-1772 Magyar nyelven, szép kéz írással írt vallási könyvecske, részben imádságokkal, részben kérdés-feleletes káté. Két évszám bejegyezve, az egyik az elején, 1761. június 9., 1772. március 24.-27., Nagysajó. Korabeli kopottas egészbőr kötés, korának megfelelő állapotban, 36 sztl. lev.
18.. Berzencei Festetich kastélyból származó, trófea, melyet a rajta lévő felirat tanúsága szerint Metternich gróf őméltósága lőtt június 16-án. A felirat többi része nem olvasható. Hátoldalán a Festetichek leltári számával. A trófea sérült. / 18.. Trophy of Count Metternich. Shot in the woods of Berzence. The trophy comes from the castle of Berzence, owned by the Festetich duke family. With rec...
1837 Károlyi-Patty Károlyi család nemesi lajstromba vételi okirata. Károlyi István (később Trattner-Károlyi István (1794-1863) nyomdatulajdonos, ügyvéd, író) és testvére Károlyi János és családjuk részére, Pest-Pilis-Solt Vármegye, számos aláírással, köztük a vármegye főjegyzőjének, Nagy Istvánnak és számos táblabírónak az aláírásával, szárazpecséttel, magyar és latin nyelven, rossz állapotban, hi...
1837 Kollár István (1764-1844) királyi tanácsos, választott püspök aláírása egyházi ügyben íródott okmányon, szárazpecséttel, későbbi rábélyegzésekkel, kisebb szakadásokkal.
1875 Az ügyvédvizsgáló bizottság képesítő oklevele Flittner Frigyes (?-?) ügyvéd, az Osztrák-Magyar Bank jogtanácsosa részére, a bizottság tagjai, neves jogászok (Daruváry Alajos, Darányi Ignác, Szeyffert Ede, Tóth Lajos, Sánta Gábor) aláírásával, okmánybélyeggel
cca 1880-1910 A Wekerle-család különféle pecsétnyomói illetve bélyegzői, köztük Wekerle László (1840-1918) máramarosi tanfelügyelő, majd királyi tanácsos 2 db bélyegzőjével, összesen 14 db
1887 Berzencei Festetich kastélyból származó, vasból öntött trófea, melyet feltehetőleg Habsburg Rudolf trónörökös ejtett el, amikor Magyarországon vadászott. Az eredetit elvitte, de a Festetichek kérésére készült másolat belőle. Egy hasonló trófea a berzencei múzeumban is megtalálható. A trófea belső részén a Festetichek leltári száma található. Restaurált. Vadászattörténeti ritkaság! / 1887 Tr...