Number of items: 379

15847.

3 000 HUF
Hegedüs Sándor: Kék Nilus. Bp.,[1937], Singer és Wolfner. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti borítót az elülső borítóra kasírozták, ex libris-szel. A szerző, Hegedűs Sándor (1875-1953) által hugának, Hegedűs Rózsának dedikált példány.
15848.

4 000 HUF
15849.

3 000 HUF
Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) hat kiadványa egybekötve: Molnár Viktor: A vörös kereszt. A Genfi egyezmény ismertetése. Harmadik átdolgozott kiadás.+Egy angol altábornagy kémkedése. Sir Robert Baden-Powell önvallomásai. Fordította Ruttkay György.+Kölcsey Ferenc: Parainesis Kölcsey Kálmánhoz.+ Vereszájev: Az orosz hadsereg züllése az orosz-japán háborúban. Vereszájev emlékirataiból. Fordította Ruttkay György.+Dr. Nothnagel Hermann: A halál. Fordította Schöpflin Aladár.+Gyulai Pál: Birálatok. Összeválogatta és bevezetéssel ellátta Benedek Marcell. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 88+98+52+132+45+57 p. Átkötött egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, volt könyvtári példány.
15850.

2 800 HUF
7,57
8,24
Ady Almanach. Bp., 1924, Amicus, Globus-ny.,46+2 p. + 3 t. (Rippl-Rónai József Ady portréi.) Kiadói papírkötés, szakadt, viseltes borítóval. A kötetben Juhász Gyula, Ady Lajos, Rippl-Rónai József, Földessy Gyula és Dutka Ákos Adyról szóló írásai találhatók, valamint az Amicus kiadó könyvjegyzéke, gazdagon illusztrálva.
15851.

1 600 HUF
Reinitz Béla: Dalok Ady Endre verseire. (Új dalsorozat.) Modern Könyvtár. [Kotta.] Bp., 1920, Athenaeum, IV+1+33 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, megviselt borítóval.
15852.

1 600 HUF
Maupassant: Első hó. Premiére neige. Kétnyelvű Klasszikusok Könyvtár 26. szám. Fordította Ignotus Pál. Bp., 1920, Lantos. Kiadói papírkötés, magyar és francia nyelven. A borító Kozma Lajos munkája. (Kozma 1919.)
15853.

1 200 HUF
Baudlaire Charles: Kis költemények prózában. Petits Poems en Prose. Fordította G. Szabó Lőrinc. Kétnyelvű Klasszikusok Könyvtár 14. szám. Bp., 1920, Lantos. Kiadói papírkötés, kissé viseltes állapotban, magyar és francia nyelven. A borító Kozma Lajos munkája. (Kozma 1919.)
15854.

1 200 HUF
15855.

2 800 HUF
7,57
8,24
Grätzer József: Sicc... Szórajiztató időtöltések, cseles csalafintaságok. A borító Würtz Ádám, a rajzokat Berczeller Rezső, Gönczi Tibor, Hauswirth Magda, Molnár Ágnes, Réber László készítette. Bp., 1957, Móra. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopottas borítóval, de belül jó állapotban.
15856.

2 600 HUF
7,03
7,65
Örkény István: Lágerek népe. Budapest, 1947, Budapest Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval, illusztrációkkal. Első kiadás.
15857.

2 800 HUF
7,57
8,24
15858.

2 200 HUF
5,95
6,47

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF