Number of items: 381

Mikszáth Kálmán: A két koldusdiák. A mi a lelket megmérgezi. Mikszáth Kálmán munkái. Budapest, 1894, Révai Testvérek Kiadása. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált, dombornyomásos egészvászon kötés, festett lapélekkel, a borító és a gerinc sarkainál kisebb kopás nyomokkal, a hátsó előzéklap kijár, de ezt leszámítva jó állapotban. A kötés Gottermayer N. könyvkötő műhelyében készült.
13771.

4 000 HUF
Garay János összes munkái I. Sajtó alá rendezte, jegyzetekkel és életrajzzal kísérte: Ferenczy József. Bp., 1886, Méhner Vilmos. Első teljes kiadás. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon kötés, aranyozott lapélekkel, Garay János arcképével, kissé kopottas borítóval, gerinccel, de egyébként jó állapotban. Csak első kötet.
13772.

5 000 HUF
Garay János összes munkái III. Sajtó alá rendezte, jegyzetekkel és életrajzzal kísérte: Ferenczy József. Bp., 1886, Méhner Vilmos. Első teljes kiadás. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon kötés, márványozott lapélekkel, a borító és a gerinc széleinél, sarkainál kissebb kopás nyomokkal, ex-libris bélyegzővel, jó állapotban. Csak harmadik kötet.
13773.

5 000 HUF
13774.

6 000 HUF
Déryné naplója. A Kisfaludy társaság megbízásából sajtó alá rendezte és jegyzetekkel ellátta Törs Kálmán. I.-II. kötet. Bp., 1879. Ráth Mór. Korabeli aranyozott, egészvászon kötésben II. kötet gerince szakadt. Ritka!
13775.

4 000 HUF
Omár Kháyyám: Rubáiyát. Bp., [1943], Új Idők Irodalmi Intézet. Számozott! Félvászon kötésben, papír védőborítóval, karton tokban, jó állapotban.
13776.

5 000 HUF
Idézetek tára. Szerk.: Dvorzsák János. Bp., 1883, Hunyadi Mátyás Intézet. Kiadói festett egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, festett lapélekkel, ex libris bélyegzővel, ajándékozási sorokkal.
13777.

Idézetek tára. Szerk.: Dvorzsák János. Bp., 1883, "Hunyadi Mátyás" Intézet. Kiadói festett egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, festett lapélekkel, ex libris bélyegzővel, ajándékozási sorokkal.

3 600 HUF
9,73
10,59
Burget Lajos: Retró szótár. Korfestő szavak a második világháborútúl a rendszerváltásig. Bp., 2008, Tinta. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
13778.

1 000 HUF
Vegyes nyelvészeti könyvek, 2 db:  Hajdu Endre: Szómúzeum. Ódon, furcsa, érdekes, bolondos, emlékezetes szavak, nevek, címek tára. Az ékesszólás kiskönyvtára. Bp., 2009,Tinta. Kiadói papírkötés.   Nagyszékely István: Szavak a hullámok hátán. Hogyan mondják tengerészül? Ahogy a hajósok beszélnek. A vitorlázók szavai. Bp., 2012, Plimsoll Kft. Kiadói papírkötés.
13779.

1 000 HUF
13780.

14 000 HUF
37,84
41,18
Kossuth Lajos: Irataim az emigráczióból I-III+VII. Budapest, 1880-1882,1900, Athenaeum. Második kiadás. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, a borítók picit kopottasak, néhány lap foltos, de alapvetően jó állapotban. Nem teljes, csak az első három, és a hetedik kötet.
13781.

24 000 HUF
64,86
70,59
Kun János, Kun Jánosné: Élők gyönyöre a szerelem. A sokszínű szerelem és erotika a szépirodalomban. Debrecen, 2002, Arkadas. Kiadói műbőr kötés, kiadói papírborítóban. A szerzők által dedikált!
13782.

1 200 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF