Number of items: 413

Radnóti Miklós: Orpheus nyomában. Műfordítások kétezer év költőiből. A fametszeteket Kaza György és Társa grafikai intézet készítette, a tipográfia és a borító Csillag Vera munkája. Budapest, 1943, Pharos, 191 p. Kiadói papírkötés, kissé kopottas, ragasztott kiadói papír védőborítóban, de ezt leszámítva jó állapotban, az előzéklapon Radnóti beragasztott autográf aláírásával. Első kiadás.
13535.

70 000 HUF
189,19
205,88
Radnóti Miklós: Ujmódi Pásztorok Éneke. Budapest, 1931, Fiatal Magyarország kiadása, 49+7 p.  Fűzött, javított az eredeti borítóék tipográfiájának megfelelően készült modern, bordó egészvászonkötésben, az eredeti boríték, és a szennylap nincs bekötve, a szennylap címkéje a címoldal közepére illesztve, pár lapon javítás, restauráció nyomaival, de egyébként jó állapotban.  Radnóti Miklós egyik legritkább, második verses kötetének, első kiadása. Megjelent összesen 500 számozott példányban, melyből ez számozatlan. A könyvet a budapesti ügyészség vallásgyalázás, izgatás és szeméremsértés miatt elkoboztatta, Radnótit nyolcnapi fogházra ítélték, és az ítéletet csak Sík Sándor közbelépésére függesztették fel. A költőt a 35. oldalon található Arckép, és a 47. oldalon található Pirul a naptól már az őszi bogyó című versekért ítélték el.
13536.

20 000 HUF
54,05
58,82
13537.

4 000 HUF
Benkő István: Magyar ügetőversenykönyv. Budapest, 1942, Klein S. nyomda. Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, fekete-fehér fotókkal illusztrálva.
13538.

2 200 HUF
5,95
6,47
Krúdy Gyula: A fejedelem szolgája és egyéb elbeszélések. Budapest, é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadóvállalat. Kiadói kicsit szakadozott illusztrált szecessziós papírkötés, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, dátumozással (1924), de egyébként jó állapotban. A Tolnai Világlap karácsonyi számának díjtalan melléklete.
13539.

1 200 HUF
Kínai csodák. Eredeti kínai mesék. Kisgyermekek Könyvtára 13. Bécs, é.n., Danubia. Kiadói kemény papírkötés, a gerincén kisebb sérüléssel, jó állapotban.
13540.

1 200 HUF
Aucasin és Nicolete. Ófrancia széphistória. Fordította Tóth Árpád. Fritz Kredel fametszeteivel illusztrálva. Budapest, 1957, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott gerincű, rajzos félpergamen kötés. Szép állapotban.
13541.

1 600 HUF
Ady Endre: Válogatott versek. Budapest, 1921, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. Kiadói bordázott gerincű kemény papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban.
13542.

1 400 HUF
Hegedűs Loránt: A magyarság jövője a háború után. Politikai tanulmány. Budapest, 1916, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. Második kiadás. Korabeli félvászon kötés. Jó állapotban.
13543.

2 400 HUF
Pados Oszkár: Vörösmarty Természetszemlélete. Pannonhalmi füzetek 22. Budapest, 1938, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, szakadt, hiányos gerinccel.
13544.

2 600 HUF
7,03
7,65
Füst Milán: Szakadékok. Öt kisregény. Budapest, 1949, Révai Könyvkiadó Nemzeti Vállalat. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottasak a borító sarkai. Első kiadás.
13545.

1 000 HUF
Jókai Mór: A Magláy-család. A ki holta után áll boszut. Két elbeszélés. Budapest, 1887, Révai Testvérek. Kiadói festett aranyozott illusztrált egészvászon (Gottermayer N.-féle) kötés, kicsit kopott gerinccel, és kicsit kopott, foltos borítóval, a címlapon ex-libris bélyeggel, de egyébként jó állapotban.
13546.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF