Books: Travelling, cities

Number of items: 149

Fényes Elek: Utazások az Északi Sarkvidéken. Átdolgozta Szívós Béla. / Ujabb Utazások az Északi Sarkvidéken. Második kiadás. / Szívós Béla: Nansen utazása lábszánkón Grönlandon keresztül. Budapest, 1905, 1911, Franklin-Társulat, 103+127+95 p. Számos képpel illusztrálva.  Kiadói egészvászon kötés. A borítója kopott, foltos. Kötése meglazult, sérült.
13108.

8 000 HUF
Dr. C. A. Neufeld-München - Julius Pojman: Illustrierter Führer durch Bosnien und Die Hercegovina. Wien-Leipzig, 1907, A. Hartlebens Verlag, VIII+120 p.. 2. teljesen átdolgozott kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kiadás. Térképekkel és képekkel illusztrálva, festett lapélekkel. Német nyelven. A borítója kicsit kopottas. A könyvben ceruzás jegyzettel, aláhúzással. / Cloth binding, in german language. The cover is little bit worn. With some pencil notice in it.
13109.

Dr. C. A. Neufeld-München - Julius Pojman: Illustrierter Führer durch Bosnien und Die Hercegovina. Wien-Leipzig, 1907, A. Hartleben's Verlag, VIII+120 p.. 2. teljesen átdolgozott kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kiadás. Térképekkel és képekkel illusztrálva, festett lapélekkel. Német nyelven. A borítója kicsit kopottas. A könyvben ceruzás jegyzettel, aláhúzással. / Cloth binding, in german language. The cover is little bit worn. With some pencil notice in it.

8 000 HUF
Budapest Műemlékeinek Jegyzéke. Budapest városképi és műemléki vizsgálata. Készítették Pogány Frigyes, dr. Borsos Béla, Horler MIklós, Komárik Dénes, Horváth Sándor. Budapest, 1955, Budapesti Városépítési Tervező Vállalat. II. javított kiadás. Félvászon kötés.  Budapest műemlékeinek jegyzéke, 1955-ös összeállítás, kerületekre lebontva, utca nevek szerint, helyrajzi számokkal, műemléki besorolásokkal, megjegyzésekkel, műemlékekről szóló bevezetővel, utcanév változásokról szóló mutatóval, és számszerű kimutatással.
13110.

3 000 HUF
Baedeker, K.:Italien. Handbuch für Reisende. Erster Theil: Ober-Italien bis Livorno, Florenz, Ancona, und die Insel Corsica nebst Reise-Routen durch die Schweiz und Oesterreich. Mit 6 Karten und 27 Planen. Coblenz, 1811, Karl Baedeker. Egészvászon kötésben.
13111.

2 000 HUF
Karl Baedeker: Oberitalien. Ligurien, das Nördliche Toscana nebst ausflügen nach Nizze, Cannes und Ajaccio (Corsica) Handbuch für Reisende. Leipzig, 1894, Verlag von Karl Baedeker. Kiadói aranyozott vászonkötésben.
13112.

3 000 HUF
13113.

2 600 HUF
7,03
7,65
Adalbert Müller: Venedigs Kunstschätze und historische Erinnerungen. Venedig-Triest-Verona, 1857, H.F. Münster, 367 p. Kiadói egészvászon kötés, márványozott lapélekkel. Velence útikönyv, német nyelven. A borítója kopott. Térkép nélkül. / Linen-binding, in german language. The cover is worn, without map.
13114.

Adalbert Müller: Venedig's Kunstschätze und historische Erinnerungen. Venedig-Triest-Verona, 1857, H.F. Münster, 367 p. Kiadói egészvászon kötés, márványozott lapélekkel. Velence útikönyv, német nyelven. A borítója kopott. Térkép nélkül. / Linen-binding, in german language. The cover is worn, without map.

3 200 HUF
8,65
9,41
Riczó Bonaventura: Az emberi-tehetségnek tüköre. Hirdetetett az egyházi-törvény és történetek tanítója Riczó Bonaventura által Vedresházán sarlós boldog asszony napján 1830.-dik esztendőben. Szeged, 1830, Grünn Orbán, 23 p. Papírkötésben. Vedres István (1765-1830) szegedi főmérnök tiszteletére tartott beszéd.
13115.

4 000 HUF
Ács Tivadar: New-Buda. Budapest, 1941, Kertész József Könyvnyomdája, 322 p. Kiadói szakadozott illusztrált papírkötés.
13116.

3 000 HUF
Vörös Tihamér, Papp László (szerk.): Az 1931. május 16-tól június 21-ig Budapesten rendezett Országos Magyar Turista Kiállítás ismertetője. Magyar Turista Szövetség, Budapest, 144 p. Átkötött, egészvászon kötés, belül számos kép és egy kihajtható térkép
13117.

3 800 HUF
10,27
11,18
Cotteau, Edmond: Un touriste dans lextreme Orient: Japon, Chine, Indo-chine et Tonkin (4 aout 1881 - 24 janvier 1882). Párizs, 1889, Libraire Hachette et Compagnie. Kicsit kopott vászonkötésben, jó állapotban.
13118.

7 000 HUF
18,92
20,59
Grosser Illustrirter Führer Durch Spanien und Portugal. Hartlebens Illustrirter Führer Nr. 45. Wien-Pest-Leipzig, 1892, A. Hartlebens Verlag, XVI+510 p. 2. teljesen átdolgozott és jelentősen bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kiadás. Térképekkel és képekkel illusztrálva, festett lapélekkel. Német nyelven. A borítója kicsit kopottas. / Cloth binding, in german language. The cover is little bit worn.
13119.

Grosser Illustrirter Führer Durch Spanien und Portugal. Hartleben's Illustrirter Führer Nr. 45. Wien-Pest-Leipzig, 1892, A. Hartleben's Verlag, XVI+510 p. 2. teljesen átdolgozott és jelentősen bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kiadás. Térképekkel és képekkel illusztrálva, festett lapélekkel. Német nyelven. A borítója kicsit kopottas. / Cloth binding, in german language. The cover is little bit worn.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF