A. Moser: Zeitschrift für Kapital und Rente. I-II. Stuttgart, 1864, Verlag von Vilhelm Nietzschke. 248+295 p. Korabeli kopottas félvászonkötésben. Érvénytelen könyvtári pecsétekkel.
Gallo Pál - Lukáč Károly: Természettan (fizika és kémia). Prešov [Eperjes], 1925, Stehr-féle Könyvkereskedés és Könyvkiadóvállalat. Kissé megviselt, szakadozott papírkötésben.
Vegyes fotó és barkácskönyvtétel, 4 db; 3 db. a Kis Technikus Könyvtár sorozatból, 1 db. a Fotosorozatból, változó állapotban:
Gönczy Miklósné: Játékok textilből. Kis Technikus könyvtár. Budapest, 1965, Táncsics Könyvkiadó. Kiadói papírkötés.
Kálmán György: Barkácsolás műanyagokkal. Kis Technikus könyvtár. Budapest, 1964, Táncsics Könyvkiadó. Kiadói papírkötés.
Garai Tibor: Üvegtechnikai munkák. Kis Technikus Könyvtár. Budapest, 1963, Táncsics Könyvkiadó. Kiadói papírkötés. A borító hiányos, szakadt.
Lukácsovics Ferenc: Haza negatívanyagok. Fotosorozat 22. Budapest, 1959, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói papírkötés. A kötése laza, sérült.
C. Birnbaum. - Göttger, C - Gayer, K. u.a.: Das neue Buch der Erfindungen, Gewerbe und Industrien. Rundschau auf allen Gebieten der gewerblichen Arbeit. 1-6. Hatodik, javított kiadás. Leipzig-Berlin, 1872-1873-1874, Otto Spamer.
Díszes, aranyozott gerincű félvászon borító, 520+510+446+520+488+540 p.
A könyvben számos illusztrációval,képpel.
A borítója kopott, a gerince fakó. Az védőlapon, és a címlapon ex-libris beírással.A lapok foltosak. Az 1. és 5. kötet hátsó védőlapján és kötéstábláján firkával. A 2. kötet kötése sérült, viseltes. 1. és 5. kötetben aláhúzások és jegyzetek.
Német nyelvű ipartörténeti munka, a 1870-es évekből Otto Spamer kiadásában. / Industrial history in German language from the years of 1870. It is a beautiful cloth binding book with a lot of illustrations, and pictures.
The second book's binding is damaged. In the first and the fifth book some writings, and scribbles. The book covers and rootlets are a little bit tattered, and some pages are spotty, but the alltogether in good condition.