Books: History

Number of items: 37

1989 A Magyar köztársaság alkotmánya. Díszkiadás.
12811.

3 000 HUF
A magyar közlekedésügy monográfiája. Főszerk.: Ladányi Miksa. Bp., é. n., Magyar Közlekedésügy Monográfiája Kiadóhivatala. Sok érdekes írással, 4016 személyt tartalmazó fényképes személyi adattárral. Aranyozott vászonkötésben, jó állapotban.
12812.

8 000 HUF
Rudolf emlék-album. A magyar irók és művészek szives közreműködésével szerk. Cziklay Lajos. Budapest, 1897. Rigler József Ede. 289 + [2] p. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, az első táblán felragasztott színes képpel.
12813.

12 000 HUF
32,43
35,29
Kornitzer Béla: Apák és fiúk. 1-2. köt. Bp., [1940], szerzői kiadás. 387/500. számú sorszámozott példány. Megviselt vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
12814.

5 000 HUF
Friedrich Adolf Lampe: Gileadi balsamom. A’ Dög Halál ellen. Mellyet, Német nyelven írt vólt Mostan pedig... Született Nyelvén ki-botsátott F. Bányai István. Hozzá adattattak … Búzgó Könyörgések.. T. Szathmári Mihály uram… Franekeraban, 1741. 418 p. 1738-1742 között országos pestisjárvány pusztított. Ugyanebben az évben más fordításban Debrecenben is kiadták. Korabeli, kissé megviselt félbőrkötésben, rendkívül ritka ez a kiadás-változat.
12815.

Friedrich Adolf Lampe: Gileadi balsamom. A’ Dög Halál ellen. Mellyet, Német nyelven írt vólt Mostan pedig... Született Nyelvén ki-botsátott F. Bányai István. Hozzá adattattak … Búzgó Könyörgések.. T. Szathmári Mihály uram…
Franekeraban, 1741. 418 p. 1738-1742 között országos pestisjárvány pusztított. Ugyanebben az évben más fordításban Debrecenben is kiadták. Korabeli, kissé megviselt félbőrkötésben, rendkívül ritka ez a kiadás-változat.

20 000 HUF
54,05
58,82
Két magyar Honfi (szerk.): Hangok a múltból. A magyar nemzet nagy napjainak emlékeül. Második változatlan kiadás. Lipcse, Buda, 1862, Mittler, Nagel és Wischán. Díszes, aranyozott magyar címerrel, egészvászon kötésben. Aranyozott lapszél. A gerinc teljesen elvált.
12816.

2 400 HUF
12817.

4 000 HUF
Surányi Miklós: A trianoni páva. Bp., 1920, Singer és Wolfner. Aranyozott félvászon kötésben, tulajdonosi bélyegzővel, jó állapotban.
12818.

800 HUF
Dr. Ballagi Aladár(szerk.): Tolnai Világtörténelme VIII-IX. kötet. A középkor III-IV. rész. Bp., Tolnai Nyomdaműintézet és Kiadóvállalat Részvénytársaság. Kiadói festett félvászon kötés, belül a gerincnél kissé levált, kopottas állapotban.
12819.

1 600 HUF
Siebmachers grosses und allgemeines Wappenbuch. Der Ungarische Adel. Csergheö Geza előszavával. Nürnberg, 1910. Bauer und Raspe. 12p. + 492p. (Peres-ig) (hiány: 337-338, 385-388, 413-444) + 360 tábla, laponként 12 címerrajzzal (Perlaky-ig). (hiány 307-324, 326-342.) Hiányosan is ritka genealógiai munka. Kötés nélkül. / Rare genealogic work. Without binding
12820.

Siebmacher's grosses und allgemeines Wappenbuch. Der Ungarische Adel. Csergheö Geza előszavával. Nürnberg, 1910. Bauer und Raspe. 12p. + 492p. (Peres-ig) (hiány: 337-338, 385-388, 413-444) + 360 tábla, laponként 12 címerrajzzal (Perlaky-ig). (hiány 307-324, 326-342.) Hiányosan is ritka genealógiai munka. Kötés nélkül. / Rare genealogic work. Without binding

16 000 HUF
43,24
47,06
Tomcsányi Lajos: Vita a főkegyúri jogról. Bp., 1923, Apostol. A Magyar Királyi Pázány Péter Tudományegyetem közjogi szemináriumának dedikálva, annak bélyegzőjével. Papírkötésben, jó állapotban.
12821.

800 HUF
B. Kovács Fréda: Ázsia hajnala, a gyermek kán. Bp., 1943, Bajtársi Könyvszolgálat (Bajtársi Könyvszolgálat könyvei). Papírkötésben, jó állapotban.
12822.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF