1991 Prinz - Cholnoky- Gr. Teleki - Bartucz: Magyar Föld Magyar Faj. III-VI. kötet. Harmadik rész: Magyar földrajz, az I-III. kötet tárgymutatójával. Negyedik kötet: A Magyar Ember, a magyarság antropológiája. Bp., 1991, Hasonmás. Szép állapotban, dombornyomott, egészműbőr kötésben, 20x25 cm
Nagy képes Világtörténet. Szerk.: Marczali Henrik, közrem.: Borovszki-Fogarassy-Geréb-Goldziher-Gyomlay-Mika. IV. kötet: A középkor, 1.rész: A népvándorlás. Az Iszlám. Számos képpel, műmelléklettel, és térképpel. Budapest, é.n., Franklin-társulat, Révai testvérek, kopottas állapotban, gerincén aranyozott, kartonkötésben, 16x24 cm
Losonci István: Hármas Kis-Tükör, 1846. évi kadás. melly a magyar királyi birodalomnak azaz Magyar Országnak és hozzá kapcsolt egyébb részeknek
I. Földleírását
II. Mostani polgári állapotát.
III. A’ magyar nemzetnek történetét híven ábrázolja XII. toldalékkal. Pesten, 1846. Trattner-Károlyi. 320 p. 96 p. 16 p. Félbőr kötésben, elején firkákkal
Domanovszky Sándor: Magyar Művelődéstörténet. I-V. kötet.
I.: Ősműveltség és középkori kultúra.
II.: Magyar renaissance.
III.: A kereszténység védőbástyája.
IV.: Barokk és felvilágosodás.
V.: Az új Magyarország. Bp., 1939-1942 Magy. Történelmi Társ. [Révai]. 636p. + 670p. + 664p. 658p.; 684p. Rendkívül gazdag, részben színes, egészoldalas és szövegközti képanyaggal, táblákkal. Kiadói, aranyozott, bordázott gerincű kissé kopott félbőr kötésben a gerincen néhol kis hibákkal.
Hóman Bálint - Szekfu Gyula: Magyar történet
I-VIII. kötet (öt kötetbe kötve). Bp. 1941 - 1943. Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 5 kötet. Számos képpel, részben színes térképpel, táblázatokkal. Kiadói aranyozott félbor kötésben, jó állapotban.