Classic paintongs and graphics

Number of items: 53

VÉDETT! Ferenczy Valér (1885-1954): Piac. Tus, papír, j.j.l.: Ferenczy Valér, üvegezett fakeretben. Apró foltokkal. 20,5x26,5 cm /NO EXPORT! ink on paper, signed lower right, framed, 20,5x26,5 cm. Slightly stained. VÉDETT/NO EXPORT!
11012.

38 000 HUF
102,70
111,76
Bartha László (1902-1998): Erdélyi falurészlet. Olaj, vászon, jelzett, fakeretben, 39×50 cm / oil on canvas, signed, framed
11013.

70 000 HUF
189,19
205,88
Barabás István (1914-2007): Bivalyszekér (Erdély). Olaj, vászon. Jelezve balra lent. Dekoratív fakeretben. 54x64 cm / István Barabás (1914-2007): Transylvanian landscape. Oil on canvas. Signed lower left. Framed. 54x64 cm
11014.

90 000 HUF
243,24
264,71
Faragó Géza (1877-1928): Párizsi dáma. Ceruza, fedőfehér, papír, jelzett, üvegezett fakeretben, 39,5×29,5 cm
11015.

42 000 HUF
113,51
123,53
11016.

220 000 HUF
594,59
647,06
11017.

190 000 HUF
513,51
558,82
Hanna Melanie/Mela (1892-1973): Angyali üdvözlet. Szén, papír, jelezve jobbra lent. Javított. Üvegezett fakeretben. 45,5x29,5 cm / charcoal on paper, signed, restored, framed
11018.

70 000 HUF
189,19
205,88
Gara Arnold: Magyar parnassus Bp., 1926. Szerzői 15. neves író-költő egy-egy verséhez készített, sajátkezűleg szignált és képaláírással ellátott rézkarcait tartalmazza. Az írók: Ady Endre, Babits Mihály, Füst Milán, Gellért Oszkár, Heltai Jenő, Ignotus, Juhász Gyula, Kemény Simon, Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső, Nagy Zoltán, Somlyó Zoltán, Szép Ernő, Tóth Árpád és Turcsányi Elek. A főrészben a költők egy-egy autográf kéziratának és arcképének rézkarca! Lyka Károly ugyancsak rézkarcú kísérő szövegével. Ősszesen 31 db rézkarc, papír. Az első levélen a kolofon olvasható, amelyet a művész sajátkezűleg, ceruzával írt és jelzett. Ennek tanúsága szerint az összesen 250 példányból ez az 83-as számot viseli, Somló Arnold műgyűjtő részére készített példány. Az egyes rézkarcok külön ceruzával nem jelzettek és számozottak Aranyozott, átkötött mappában. Jó állapotban.
11019.

50 000 HUF
135,14
147,06
Zórád Ernő (1911-2004): Vágtázó szekér. Olaj, vászon, jelezve jobbra lent. Dekoratív fakeretben, keret hátoldalán Hoffmann Ferenc képkeretező régi címkéjével. 42x52,5 cm
11020.

60 000 HUF
162,16
176,47
Marosán Gyula (1915-2003): Absztrakt formák, 1940. Pasztell, papír, jelezve középen lent. Bal alsó sarkában apró sérüléssel. Üvegezett fakeretben. 35×50 cm. / pastel on paper, signed, framed
11021.

50 000 HUF
135,14
147,06
Basilides Barna (1903-1967): Dohnányi Ernő arcképe, 1942. Ceruza, papír. Basilides Barna által jelzett és Dohnányi Ernő autográf aláírásával! Üvegezett fakeretben. 38x30 cm
11022.

36 000 HUF
97,30
105,88
Georges Braque (1882-1963): Madár (cím nélkül). Litográfia, papír. Jelzett a litográfián (G. Braque 1953 és H. Deschamps lith.). 42,5x26,5 cm. Paszpartuban. Lap széle foltos és kisebb szakadással. / lithograph on paper, signed on the lithograph (G. Braque 1953 and H. Deschamps lith.), in passepartout, stained and with a tear on the edges
11023.

90 000 HUF
243,24
264,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF