Gerl Károly (1857-1907) 1894KB "Dr. Wekerle Sándor - Országos Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület nagybányai közgyűlési érme" ezüstözött Zn emlékérem. "DR WEKERLE SÁNDOR A BÁNYÁSZEGYESÜLET VÉDNÖKE / AZ ORSZÁGOS MAGYAR BÁNYÁSZATI ÉS KOHÁSZATI EGYESÜLET 1894 AUGUSZTUS 6. NAGYBÁNYÁN TARTOTT KÖZGYŰLÉSÉNEK EMLÉKÉÜL" Körmöcbánya (6,85g/37mm) T:AU,XF patina / Hungary 1894KB "Hungarian Mining and Metallurgical Society - Dr. Sándor Wekerle" silver plated Zn commemorative medallion. Sign.: Károly Gerl (6,85g/37mm) C:AU,XF patina
HP 2542.
Heinrich Jauner (1833-1912) 1882. "Simor János esztergomi érsek püspökké szentelésének 25. évfordulója" bronz emlékérem. Szign.: Heinrich Jauner (1833-1912) (47,16g/44mm) T:AU /
Austro-Hungarian Monarchy 1882. "25th Anniversary of the Ordination of Archbishop János Simor" bronze commemorative medallion. "JOANNES B CARD SIMOR P PRIMAT R A EPPI STRIGONIENSIS / EPISCOPATUS A XXV 1882 DIE 29 JUN CUM JUBILO RECOLIT - METROPOLITANUM CAPITULUM". Sign: Heinrich Jauner (1833-1912) (47,16g/44mm) C:AU patina
Kósa István (1953-) 2000. "Szent István államalapító 969-1038 / Ezeréves Magyarország" Ag emlékérem dísztokban, tanúsítvánnyal (124,61g/0.999/65mm) T:PP patina, ujjlenyomat /
Hungary 2000. "Saint Stephen 969-1038 / 1000th Anniversary of the Hungarian State" Ag commemorative medallion in hardcase with certificate. Szign.: István Kósa (124,61g/0.999/65mm) C:PP patina, fingerprints
Kósa István (1953-) 2008. "Vitéz Nagybányai Horthy Miklós Magyarország Kormányzója 1920-1944 / 140 éve született a megcsonkított és kifosztott ország újjászervezője - Bajai Éremtani Egyesület" bronz emlékérem nagymintája. A rendelkezésre álló információk alapján az elkészült 4db egyike. (202mm) T:AU R! kis patina / Hungary 2008. "Vitéz Nagybányai Horthy Miklós Magyarország Kormányzója 1920-1944 / 140 éve született a megcsonkított és kifosztott ország újjászervezője - Bajai Éremtani Egyesület" bronze large sample of the commemorative medallion dedicated to Governor Miklós Horthy for the 140th Anniversary of his birth. According the available informations this rare piece is one of the made of four. (202mm) C:AU R! small patina
Lapis András (1942-) 1984. "A magyar pénzverés kezdete - Esztergom / 1000-1984" jelzett Ag piefort emlékérem. Összesen 200 darab készült belőle! (50,11g/0.800/42,5mm) T:AU patina, ujjlenyomat, kis karc /
Hungary 1984. "A magyar pénzverés kezdete - Esztergom (The beginning of Hungarian coinage) / 1000-1984" hallmarked Ag piefort commemorative medallion. Sign.: András Lapis. A total of 200 pieces were made! (50,11g/0.800/42,5mm) C:AU patina, fingerprints, small scratch
Adamo EM2
Carl Radnitzky (1818-1901) 1856. "Az Esztergomi Bazilika felszentelésére" bronz emlékérem. "BASILICA STRIGONIENSIS / D. O. M. - IMMACVLATAE DEIPARAE V - AD COELOS ASSVMTAE - S.S. STEPHANI P.R. ET ADALBERTI E.M. - HONORIBVS / PIO IX. P.M. - FRANCISCO IOSEPHO AVSTRIAE CAESARE - HVNGARIAE REGE AP. - FELICI CONCORDIA REGNANTIBVS - DEDICATA ET CONSECRATA - A. IOANNE CARD. SCITOVSZKY / PR. PRIMATE A. EPISC. STRIGON. - MDCCCLVI". Szign.: Carl Radnitzky (40,90g/45mm) T:AU,XF edge error / Habsburg Monarchy 1856. "To the ordination of the Basilica of Esztergom" bronze commemorative medallion. Sign.: Carl Radnitzky (40,90g/45mm) C:AU,XF ph.
Carl Radnitzky (1818-1901) 1859. "Scitovszky János esztergomi bíboros" bronz emlékérem. "JOANNES BAPT CARD SCITOVSZKY PRINC PRIMAS AEPPUS STRIGON / SEMISAECULO SACERDOS VI. NOVEMBRIS MDCCCLIX". Szign.: Carl Radnitzky (45mm) T:XF ph., patina / Habsburg Monarchy 1859. "János Scitovszky cardinal of Esztergom" bronze commemorative medallion. Sign.: Carl Radnitzky (45mm) C:XF edge error, patina