Books: Travelling, Local History

Number of items: 31

T. Ung megye helységeinek állomásokba foglalt egymáshozi távolságát tartalmazó lap. [Galambos Sámuel Ung megye mérnöke által.] Kassán, 1850. Ellinger István. [2] + 25 p. Modern papírkötésben, a címlap másolata a borítóra kasírozva. Jó állapotban. Ritka könyv!
19012.

16 000 HUF
43,24
47,06
Dr. Borovszky Samu (szerk.): Temes vármegye és Temesvár. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,é.n., Országos Monográfia Társaság, 1 (Temes vármegye térképe) t.+X+463+7+V+1+294 p. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal, és egy térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, színezett lapszélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.
19013.

30 000 HUF
81,08
88,24
Kovács Gyárfás: A bányavidéki róm. kath. esperesi kerület plébániáinak története. Szamosujvártt, 1895., Todorán Endre Aurora, 271+1 p. Korabeli félvászon-kötésben, a gerincen aranyozott címfelirattal, márványozott lapélekkel, kissé kopottas állapotban, a gerincen kis sérüléssel.
19014.

15 000 HUF
40,54
44,12
19015.

10 000 HUF
27,03
29,41
19016.

10 000 HUF
27,03
29,41
cca 1910 Hotel Krone/Korona Szálloda/Hotel Coroana. Kronstadt/Brassó/Brasov, Gött-ny., 54 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Német, magyar és román nyelven. Kiadói papírkötés, szép állapotban.
19017.

8 000 HUF
Herkulesfürdő. Mehádia melletti gyógyhely. A Temesi Agrár Takarékpénztár Részvénytársaság főbérlete Temesvárott. Temesvár,én. (cca 1910),Uhrmann Henrik, 32 p. Kiadói illusztrált papírkötés, az elülső borító felső részén elhalványult bejegyzéssel, az elülső borítón kopással és a felső sarkán kis hiánnyal.
19018.

5 000 HUF
19
Herkules-fürdő. (Herkulesbad) Bp., én. (cca 1910), Pallas-ny., 30+1 p. Német nyelvű prospektus. Gazdag fekete-fehér képanyaggal és egy térképvázlattal illusztrált. Kiadói haránt-alakú papírkötés, a borítón színes illusztrációval. A borító belsején Világjárás Utazási és Menetjegyiroda Rt. bélyegzésével.
19019.

Herkules-fürdő. (Herkulesbad) Bp., én. (cca 1910), Pallas-ny., 30+1 p. Német nyelvű prospektus. Gazdag fekete-fehér képanyaggal és egy térképvázlattal illusztrált. Kiadói haránt-alakú papírkötés, a borítón színes illusztrációval. A borító belsején "Világjárás Utazási és Menetjegyiroda Rt." bélyegzésével.

8 000 HUF
Borszék gyógyfürdő látképes ismertetője. Kiadja: Borszéki Fürdővállalat Rt. Bp., én. (cca 1910), Krausz Tivadar-ny., 15+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói haránt-alakú papírkötés, a hátsó borítón kis szakadással. A borító belsején Világjárás Utazási és Menetjegyiroda Rt. bélyegzésével.
19020.

Borszék gyógyfürdő látképes ismertetője. Kiadja: Borszéki Fürdővállalat Rt. Bp., én. (cca 1910), Krausz Tivadar-ny., 15+1 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói haránt-alakú papírkötés, a hátsó borítón kis szakadással. A borító belsején "Világjárás Utazási és Menetjegyiroda Rt." bélyegzésével.

5 000 HUF
Möckesch, Frid. (Möckesch Frigyes) Historiam reformationis capituli Cibiniensis inde ab anno 1526 usque ad annum 1545 succinctam scripsit. Cibinii ( Nagyszeben ), 1834. Typ. Sam. 26p. Összefoglaló a cibini káptalan reformációjának történetéről 1526-tól 1545-ig. Ritka! / Summary of the history of the reformation of the Hermannstadt chapter from 1526 to 1545
19021.

8 000 HUF
Schuller, Gustav: Der siebenbürgisch-sächsische Bauernhof und seine Bewohner.(Az erdélyi-szász parasztudvar és lakói) Eine kulturhistorische Skizze. Im Auftrag des Hermannstädter Komitates verfasst von --.  Hermannstadt (Nagyszeben), 1896. Jos. Drotleff ny. 1t.+(2)+41p. Szövegközti fényképekkel. Kiadói, enyhén sérült papírborítóban.
19022.

5 000 HUF
[Mayrhofer József (1810-1897)]: A Fertő tava 1862-1884. Győr, 1884, Özv. Sauverein Gézáné, 1 (térkép) t.+36 p. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, a borító és a térkép sarkán hiánnyal, sérült kötéssel.
19023.

4 800 HUF
12,97
14,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF