Historical documents, manuscripts

Number of items: 152

1853 Deák Ferenc (1803-1876) államférfi, miniszter autográf levele Kehidai birtokáról Bécsbe. A címzett Kis(s) Lajos hivatalnok, aki korábban a Helytartótanácsnál, majd 1848-ban a Deák által vezetett igazságügyminisztériumban osztálytanácsos. A levélben kehidai birtokának eladásáról ír, például, hogy kik érdeklődtek iránta (Pallavicini, bécsi kereskedők) . Hű barátod, Deák aláírással. Egy beírt oldal, bélyeggel.  Deák a szabadságharc leverése után sértetlenül távozhatott és háborítatlanul élhetett Kehidai birtokán, visszavonultságban, passzív ellenállásban
11370.

240 000 HUF
648,65
705,88
15
1862 Bugát Pál (1793-1865) a Királyi Magyar Természettudományi Társulat elnökének (1841-1844, 1848-1850, 1861-1864) saját kezű sorai Igen Tisztelt Ügyvéd Úr! megszólítással, bírósági ügyben, saját kezű aláírásával, valamint Bugát Örzsébet aláírásával, a papíron nemzeti kiscímeres, ún. Kossuth címeres Áldás Hazánknak szárazbélyegzéssel, hajtásnyommal, 1,5 beírt oldal, 2 sztl. lev.
11371.

1862 Bugát Pál (1793-1865) a Királyi Magyar Természettudományi Társulat elnökének (1841-1844, 1848-1850, 1861-1864) saját kezű sorai "Igen Tisztelt Ügyvéd Úr!" megszólítással, bírósági ügyben, saját kezű aláírásával, valamint "Bugát Örzsébet" aláírásával, a papíron nemzeti kiscímeres, ún. Kossuth címeres "Áldás Hazánknak" szárazbélyegzéssel, hajtásnyommal, 1,5 beírt oldal, 2 sztl. lev.

1 000 HUF
15
1867 Ferenc József császár és király és Báró Eötvös József (1813-1871) jogász, író, vallás- és közoktatásügyi miniszter, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke (1866-1871) autográf aláírással ellátott hivatali okmánya, az erdélyi unitárius egyház feliratának mellékleteként. (a felirat nélkül)
11372.

80 000 HUF
216,22
235,29
11
1868 1865/7-ik évi Országgyűlési Törvényczikkek. XIII.-XVIII. Buda, 1868, M. Kir. Tud. Egyetem Nyomdája. Első kiadás. Egy példánya, paszpartuban, fa keretben, mind két oldalról üvegezett, és megtekinthető. Rajta I. Ferenc József (1830-1916) magyar király és osztrák császár és Andrássy Gyula (1823-1890) magyar miniszterelnök autográf aláírásaival, papírfelzetes viaszpecsét I. Ferenc József birodalmi középcímerével, kis foltokkal, hajtásnyomokkal, paszpartu: 33,5x42,5 cm, keret: 47x56 cm
11373.

1868 "1865/7-ik évi Országgyűlési Törvényczikkek. XIII.-XVIII. Buda, 1868, M. Kir. Tud. Egyetem Nyomdája." Első kiadás. Egy példánya, paszpartuban, fa keretben, mind két oldalról üvegezett, és megtekinthető. Rajta I. Ferenc József (1830-1916) magyar király és osztrák császár és Andrássy Gyula (1823-1890) magyar miniszterelnök autográf aláírásaival, papírfelzetes viaszpecsét I. Ferenc József birodalmi középcímerével, kis foltokkal, hajtásnyomokkal, paszpartu: 33,5x42,5 cm, keret: 47x56 cm

500 000 HUF
1 351,35
1 470,59
10
1870 Korányi Frigyes (1827-1913) belgyógyász-professzor és Goldberger Adolf.(1805-1887) orvosprofesszorok autográf igazolása német nyelven kedélybeteg nő diagnózisával Goldberger szárzazpecséttel
11374.

50 000 HUF
135,14
147,06
1871 Gyulai Pál (1826-1909) irodalomtörténész, író autográf sorai bölcsészkari dokumentumon Ferenczy József tudori értekezéséről. Sérült
11375.

15 000 HUF
40,54
44,12
1872 Toldy (Schedel) Ferenc (1805-1875) irodalomtörténész, a tudós társaság titkára autográf soraival és aláírásával kiegészített levél, melyet Horvát Árpád (1820-1894) történész írt a Magyar Irodalmi Szorgalmi Díj bírálóbizottságának, Kisfaludy Károly: Iréne c. tragédiának méltatása tárgyában kiírt pályázatra beérkezett munka bírálatáról Két beírt oldal, sérült, foltos.
11376.

30 000 HUF
81,08
88,24
1874 Budenz József (1836-1892) nyelvtudós autográf írással megírt aktája Ihnátkó György tanár, az összehasonlító nyelvészeti tanszékre való kinevezésnek ügyében. Négy beírt oldal.
11377.

20 000 HUF
54,05
58,82
1877 Korányi Frigyes (1827-1913) belgyógyász-professzor autográf igazolása elmebetegnek. Sérült.
11378.

30 000 HUF
81,08
88,24
cca 1880 Vámbéry Ármin (1832-1913) orientalista, író autográf dedikációja Kis sokat élt, sokat látott
11379.

cca 1880 Vámbéry Ármin (1832-1913) orientalista, író autográf dedikációja "Kis sokat élt, sokat látott"

16 000 HUF
43,24
47,06
18
cca 1880 Első Erdélyi Vasút (Erste Siebenbürger Eisenbahn) a Piski-Petrozsényi szárnyvonal hossz-szelvénye (Längenprofil der Flügelbahn Piski - Petroseny, 34x315 cm
11380.

20 000 HUF
54,05
58,82
cca 1880-1920 dr. Nyírő Gyula (1895-1966) orvos, elme-ideggyógyász, egyetemi tanár, az orvostudományok kandidátusa családjának okmány hagyatéka, benne Nyírő Béla bányamérnők, Nyírő Géza bíró, kinevezések, bizonyítványok, feliratozott csoportképek
11381.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF