Art, antiquities

Number of items: 62

11137.

60 000 HUF
162,16
176,47
Antik dísztárgy. Impozáns Barokk bronz mitikus tengeri szörnyekkel díszitett háromlábon nyugvó talpon fiatal fiú tart szép gyöngyház csigát aranyozott szerelékekkel, oldalán két nagyméretű gyöngy foglalatban, jelzés nélkül. m: 25 cm
11138.

28 000 HUF
75,68
82,35
11139.

20 000 HUF
54,05
58,82
Antik Murano mikromozaikos képkeret, 1900 körül, pár mozaik hiány, fotó méret: 4,5x3, teljes méret, 10x8 cm, jelzés nélkül.  Az olasz mozaikok a 18. század végére visszanyúló művészeti forma, amely először az építészetben jelent meg, és amely virágzó iparággá vált Olaszországban. A 18. század végi Olaszország fenséges épületei tele voltak gyönyörű mozaikjelenetekkel. A legnevezetesebb közülük, a római Szent Péter-bazilika több mint 10 000 négyzetméternyi mozaikot tartalmaz. A sok építkezés után azonban az elkészítésükért és karbantartásukért felelős kézművesek munkahiányba kerültek, így mellékállásban kezdtek miniatűr változatokat készíteni, amelyeket magánvásárlóknak adtak el, így született meg a mikro-mozaik ékszeripar.     Giacomo Raffaelli az a művész, akit a mikromozaik ékszerek alapító atyjának tartanak. Ő rendezett először mikromozaik kiállítást 1775-ben római műtermében. Sok művész követte példáját, és gyönyörű mikromozaikokat készített szuvenírként az Olaszországba látogató gazdagok számára. Ez az irányzat a 17-19. században volt népszerű. Sajnos a 20. század fordulójára a mikromozaikok elvesztették vonzerejüket, mivel az Art Deco mozgalom lett a kor divatja. A mikro-mozaik ékszerek a mai napig megtalálhatók Olaszországban, és népszerű szuvenírként árulják őket.
11140.

Antik Murano mikromozaikos képkeret, 1900 körül, pár mozaik hiány, fotó méret: 4,5x3, teljes méret, 10x8 cm, jelzés nélkül. "Az olasz mozaikok a 18. század végére visszanyúló művészeti forma, amely először az építészetben jelent meg, és amely virágzó iparággá vált Olaszországban. A 18. század végi Olaszország fenséges épületei tele voltak gyönyörű mozaikjelenetekkel. A legnevezetesebb közülük, a római Szent Péter-bazilika több mint 10 000 négyzetméternyi mozaikot tartalmaz. A sok építkezés után azonban az elkészítésükért és karbantartásukért felelős kézművesek munkahiányba kerültek, így "mellékállásban" kezdtek miniatűr változatokat készíteni, amelyeket magánvásárlóknak adtak el, így született meg a mikro-mozaik ékszeripar. Giacomo Raffaelli az a művész, akit a mikromozaik ékszerek alapító atyjának tartanak. Ő rendezett először mikromozaik kiállítást 1775-ben római műtermében. Sok művész követte példáját, és gyönyörű mikromozaikokat készített szuvenírként az Olaszországba látogató gazdagok számára. Ez az irányzat a 17-19. században volt népszerű. Sajnos a 20. század fordulójára a mikromozaikok elvesztették vonzerejüket, mivel az Art Deco mozgalom lett a kor divatja. A mikro-mozaik ékszerek a mai napig megtalálhatók Olaszországban, és népszerű szuvenírként árulják őket."

8 000 HUF
14
11141.

38 000 HUF
102,70
111,76
Antik gyertyatartópár, tűziaranyozott bronz, márvány, sérült, m: 34 cm
11142.

40 000 HUF
108,11
117,65
1938 Wilhelm Gustloff szuvenír hajózászlós karkötő. Zománcozott fém Wilh. Gustloff , nautikai zászlók+ náci zászló képével. Tragikus sorsú hajó. 18,5 cm
11143.

100 000 HUF
270,27
294,12
KANDAR B3-3 légpuska. Csőhossz : 445 mm Teljes hossz: 1030 mm Távcsősín : 11mm Tömeg: 3.3 kg. Újszerű állapotban. Németország.
11144.

44 000 HUF
118,92
129,41
Régi Mária a kis Jézussal szobor, faragott, színesen festett fa, fali konzollal, kis kopásokkal, m: konzollal együtt: 63 cm
11145.

15 000 HUF
40,54
44,12
27
1916 Monarchia-kori koronázási emléktárgy. A magyar királyi korona öntött üveg modellje, benne a koronázási domb földjéből, melyet a 64 vármegyéből gyűjtöttek össze. Talpán felirat: ,,A koronázási domb földje. 1916. Hadsegélyező hivatal Auguszta alap. . A Koronázási Domb Földjét Értékesítő Bizottság jótékony célra, a Hadsegélyező Hivatal és az Auguszta Alap számára értékesítette. Szép állapotban. / Crowning memorial hill. Pieces of the hill in glass Holy Crown. Numbered. 9x9x6 cm
11146.

1916 Monarchia-kori koronázási emléktárgy. A magyar királyi korona öntött üveg modellje, benne a koronázási domb földjéből, melyet a 64 vármegyéből gyűjtöttek össze. Talpán felirat: ,,A koronázási domb földje. 1916.' Hadsegélyező hivatal Auguszta alap. . A Koronázási Domb Földjét Értékesítő Bizottság jótékony célra, a Hadsegélyező Hivatal és az Auguszta Alap számára értékesítette. Szép állapotban. / Crowning memorial hill. Pieces of the hill in glass Holy Crown. Numbered. 9x9x6 cm

10 000 HUF
27,03
29,41
41
Ortodox pravoszláv bronz kereszt, kopásokkal, 37,5x19 cm
11147.

20 000 HUF
54,05
58,82
25
1929. Szódás üveg, üveg, fémmel körbevont, kopásokkal, kis hiányokkal, rozsdanyomokkal, m: 345 cm. Gyűjtői darab!
11148.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF