Nagyméretű csillár.
Elegáns bronz csillár, 6 tölcsér alakú égővel,középső tányér plasztikus nagyméretű gyümölcs füzérrel díszitve, már modern kábelezéssel, szép régi patinával. Működik, korának megfelelő szép állapotban..
d: 50cm
Antik dísztárgy.
Impozáns Barokk bronz mitikus tengeri szörnyekkel díszitett háromlábon nyugvó talpon fiatal fiú tart szép gyöngyház csigát aranyozott szerelékekkel, oldalán két nagyméretű gyöngy foglalatban, jelzés nélkül.
m: 25 cm
Antik Murano mikromozaikos képkeret, 1900 körül, pár mozaik hiány, fotó méret: 4,5x3, teljes méret, 10x8 cm, jelzés nélkül.
"Az olasz mozaikok a 18. század végére visszanyúló művészeti forma, amely először az építészetben jelent meg, és amely virágzó iparággá vált Olaszországban. A 18. század végi Olaszország fenséges épületei tele voltak gyönyörű mozaikjelenetekkel. A legnevezetesebb közülük, a római Szent Péter-bazilika több mint 10 000 négyzetméternyi mozaikot tartalmaz. A sok építkezés után azonban az elkészítésükért és karbantartásukért felelős kézművesek munkahiányba kerültek, így "mellékállásban" kezdtek miniatűr változatokat készíteni, amelyeket magánvásárlóknak adtak el, így született meg a mikro-mozaik ékszeripar.
Giacomo Raffaelli az a művész, akit a mikromozaik ékszerek alapító atyjának tartanak. Ő rendezett először mikromozaik kiállítást 1775-ben római műtermében. Sok művész követte példáját, és gyönyörű mikromozaikokat készített szuvenírként az Olaszországba látogató gazdagok számára. Ez az irányzat a 17-19. században volt népszerű. Sajnos a 20. század fordulójára a mikromozaikok elvesztették vonzerejüket, mivel az Art Deco mozgalom lett a kor divatja. A mikro-mozaik ékszerek a mai napig megtalálhatók Olaszországban, és népszerű szuvenírként árulják őket."
1916 Monarchia-kori koronázási emléktárgy. A magyar királyi korona öntött üveg modellje, benne a koronázási domb földjéből, melyet a 64 vármegyéből gyűjtöttek össze. Talpán felirat: ,,A koronázási domb földje. 1916.' Hadsegélyező hivatal Auguszta alap. . A Koronázási Domb Földjét Értékesítő Bizottság jótékony célra, a Hadsegélyező Hivatal és az Auguszta Alap számára értékesítette. Szép állapotban. / Crowning memorial hill. Pieces of the hill in glass Holy Crown. Numbered. 9x9x6 cm