Military

Number of items: 149

1944-1945. Mesterlövész jelvény rajfegyverek részére Al jelvény hátoldalán rögzítőpánttal (44mm) T:1- patina, kis ü. /  Hungary 1944-1945. Expert Riflemans Badge (for Squad Members) Al badge with fastening strap on the back (44mm) C:AU patina, small ding Sallay 54/a.
30470.

1944-1945. "Mesterlövész jelvény rajfegyverek részére" Al jelvény hátoldalán rögzítőpánttal (44mm) T:1- patina, kis ü. / Hungary 1944-1945. "Expert Rifleman's Badge (for Squad Members)" Al badge with fastening strap on the back (44mm) C:AU patina, small ding Sallay 54/a.

20 000 HUF
54,05
58,82
1944-1945. Mesterügyességi jelvény Al jelvény hátoldalán rögzítőpánttal (45mm) T:1- /  Hungary 1944-1945. General Qualification Badge Al badge with fastening strap on the back (45mm) C:AU Sallay 58.
30471.

1944-1945. "Mesterügyességi jelvény" Al jelvény hátoldalán rögzítőpánttal (45mm) T:1- / Hungary 1944-1945. "General Qualification Badge" Al badge with fastening strap on the back (45mm) C:AU Sallay 58.

20 000 HUF
54,05
58,82
1944-1945. N Sz K (Nemzeti Számonkérő Különítmény) Zn felvarró a különítmény Nyilaskeresztes jelvényével (57x43mm) T:1- oxidáció / Hungary 1944-1945. N Sz K (National Accountability Unit) Zn badge for an Arrow Cross Party detachment (57x43mm) C:AU corrosion
30472.

1944-1945. "N Sz K (Nemzeti Számonkérő Különítmény)" Zn felvarró a különítmény Nyilaskeresztes jelvényével (57x43mm) T:1- oxidáció / Hungary 1944-1945. "N Sz K (National Accountability Unit)" Zn badge for an Arrow Cross Party detachment (57x43mm) C:AU corrosion

220 000 HUF
594,59
647,06
1944-1945 Tűzvezető jelvény Al jelvény hátoldalán rögzítőpánttal (44mm) T:1-,2 patina, ph /  Hungary 1944-1945. Infantry Heavy Weapon Squad Commanders Badge Al badge with fastening strap on the back (44mm) C:AU,XF patina, edge error Sallay 56.
30473.

1944-1945 "Tűzvezető jelvény" Al jelvény hátoldalán rögzítőpánttal (44mm) T:1-,2 patina, ph / Hungary 1944-1945. "Infantry Heavy Weapon Squad Commander's Badge" Al badge with fastening strap on the back (44mm) C:AU,XF patina, edge error Sallay 56.

20 000 HUF
54,05
58,82
1947. Hadifogoly Védnök 1947 zománcozott bronz gomblyukjelvény (19x12,5mm) T:1-,2 / Hungary 1947. Hadifogoly Védnök 1947 enamelled buttonhole badge (19x12,5mm) C:AU,XF
30474.

1947. "Hadifogoly Védnök 1947" zománcozott bronz gomblyukjelvény (19x12,5mm) T:1-,2 / Hungary 1947. "Hadifogoly Védnök 1947" enamelled buttonhole badge (19x12,5mm) C:AU,XF

15 000 HUF
40,54
44,12
1949-1985. Április 4-i díszszemle 17xklf jelvény a katonai díszszemlékről + 3db Oklevél és 1db Nem volt dísszemle feliratú fém lapka. Az összesen 21db tétel eredeti, a felszabadulás 30. évfordulójára, 1975-ben kiadott díszdobozban található, melyben egészen 1975-ig mindegyik darab rögzítve van (az egyik fémlapka és az egyik jelvény ragasztása elengedett), az 1980. és 1985. évi jelvény pedig később került behelyezésre. A dobozban megvan a helye az 1990., 1995. és 2000. évi jelvényeknek is, melyek a rendszerváltás miatt már soha nem készültek el. Szép állapotú gyűjtemény!
30475.

1949-1985. "Április 4-i díszszemle" 17xklf jelvény a katonai díszszemlékről + 3db "Oklevél" és 1db "Nem volt dísszemle" feliratú fém lapka. Az összesen 21db tétel eredeti, a felszabadulás 30. évfordulójára, 1975-ben kiadott díszdobozban található, melyben egészen 1975-ig mindegyik darab rögzítve van (az egyik fémlapka és az egyik jelvény ragasztása elengedett), az 1980. és 1985. évi jelvény pedig később került behelyezésre. A dobozban megvan a helye az 1990., 1995. és 2000. évi jelvényeknek is, melyek a rendszerváltás miatt már soha nem készültek el. Szép állapotú gyűjtemény!

26 000 HUF
70,27
76,47
~1950. Határőr zománcozott bronz jelvény (58x52mm) T:1- / Hungary ~1950. Határőr enamelled bronze badge (58x52mm) C:AU
30476.

~1950. "Határőr" zománcozott bronz jelvény (58x52mm) T:1- / Hungary ~1950. "Határőr" enamelled bronze badge (58x52mm) C:AU

75 000 HUF
202,70
220,59
1972. 1957-1972 Munkásőrt ábrázoló egyoldalas porcelán plakett. Szign.:Fb (166x133mm) T:2 /  Hungary 1972. 1957-1972 one-sided porcelain plaque depicting a Workers Militia. Sign.:Fb (166x133mm) C:XF
30477.

1972. "1957-1972" Munkásőrt ábrázoló egyoldalas porcelán plakett. Szign.:Fb (166x133mm) T:2 / Hungary 1972. "1957-1972" one-sided porcelain plaque depicting a Workers Militia. Sign.:Fb (166x133mm) C:XF

6 000 HUF
~1975. Magyar Szabadság Érdemrend - Arany, Ezüst, Bronz fokozat III. világháborúra tervezett prototípusok, részben zománcozott aranyozott bronz, ezüstözött bronz és bronz kitüntetések, eredeti mellszalagokon T:1,1- patina / Hungary ~1975. Medal of the Hungarian Order of Freedom - Gold, Silver and Bronze grades prototypes designed for World War III, partially enamelled gilt bronze, silver plated bronze and bronze decorations on original ribbons C:UNC,AU patina Lásd bővebben / see more: Rendvédelem-történeti Hírlevél (Nuntiotones Historiae Praesidii Ordinis) XXVIII.évf. (2018) 55-56.sz
30478.

~1975. "Magyar Szabadság Érdemrend - Arany, Ezüst, Bronz fokozat" III. világháborúra tervezett prototípusok, részben zománcozott aranyozott bronz, ezüstözött bronz és bronz kitüntetések, eredeti mellszalagokon T:1,1- patina / Hungary ~1975. "Medal of the Hungarian Order of Freedom - Gold, Silver and Bronze grades" prototypes designed for World War III, partially enamelled gilt bronze, silver plated bronze and bronze decorations on original ribbons C:UNC,AU patina Lásd bővebben / see more: Rendvédelem-történeti Hírlevél (Nuntiotones Historiae Praesidii Ordinis) XXVIII.évf. (2018) 55-56.sz

85 000 HUF
229,73
250,00
Beregfy Károly (1888-1946), a Szálasi-kormány később kivégzett hadügyminiszterének hagyatékából származó szalagsáv tétel, a szalagsávok sorrendjében a következőket tartalmazza: 1939. Magyar Érdemrend Nagykeresztje miniatűr rátét nélkül; 1935-1945. A Magyar Érdemkereszt II. osztálya - A Magyar Érdemrend középkeresztje a szalagsáv csillag miniatűrrel; 1935-1945. A Magyar Érdemrend Tisztikeresztje a szalagsáv miniatűrrel; 1935-1945. A Magyar Érdemkereszt IV. osztálya - A Magyar Érdemrend lovagkeresztje, késői típus a szalagsáv miniatűrrel; 1916. A Katonai Érdemkereszt III. Osztálya hadidíszítménnyel és kardokkal a szalagsáv miniatűrrel; 1914. Ezüst Katonai Érdemérem a szalagsáv miniatűrrel; 1890. Bronz Katonai Érdemérem a katonai érdemkereszt szalagján, kardokkal a szalagsáv miniatűrrel; 1922. Magyar Koronás Bronzérem vörös-fehér szegélyezésű szalagon (katonai tagozat) a szalagsáv miniatűrrel; 1922. Magyar Koronás Bronzérem vörös-fehér szegélyezésű szalagon (katonai tagozat) a szalagsáv miniatűrrel; 1916. Károly-csapatkereszt szalagsáv; 1918. Sebesültek Érme a szalagsáv Hadirokkant miniatűrrel; 1929. Magyar Háborús emlékérem kardokkal, sisakkal, 1923. I. Osztályú Tiszti Szolgálati Jel; 1940. Erdélyi részek felszabadulásának emlékére; 1913. Mozgósítási Kereszt / 1912-1913-as Emlékkereszt. Több miniatűrön zománchiba / Hungary Service ribbon lot from the legacy of Károly Beregfy (1888-1946) Minister of Defence of the Arrow Cross Party government, executed after the war. Service ribbons as it follows: 1939. Hungarian Order of Merit, Grand Cross without miniature; 1935-1945. Hungarian Order of Merit, Commanders Cross with Star miniature; 1935. Hungarian Order of Merit, Officers Cross with enamelled miniature; 1935-1945. Hungarian Order of Merit, Knights Cross, later type with enamelled miniature; 1916. Military Merit Cross, 3rd Class with war decoration with enamelled miniature and swords; 1914. Silver Military Medal, 1st Class with miniature; 1890. Bronze Military Merit Medal on a war ribbon with swords (Signum Laudis) with miniature; 1922. Hungarian Bronze Medal with the Holy Crown with red and white bordered ribbon (military deparment) with miniature; 1922. Hungarian Bronze Medal with the Holy Crown with red and white bordered ribbon (military deparment); 1916. Charles Troop Cross; 1918. Medal for Wounded Soldiers with Invalid miniature; 1929. Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet; 1923. Officers Distinction for Long Service, 1st Class; 1940. Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania; 1913. Commemorative Cross, 1912-1913. Some miniatures with enamel erros
30479.

Beregfy Károly (1888-1946), a Szálasi-kormány később kivégzett hadügyminiszterének hagyatékából származó szalagsáv tétel, a szalagsávok sorrendjében a következőket tartalmazza: 1939. "Magyar Érdemrend Nagykeresztje" miniatűr rátét nélkül; 1935-1945. "A Magyar Érdemkereszt II. osztálya - A Magyar Érdemrend középkeresztje" a szalagsáv csillag miniatűrrel; 1935-1945. "A Magyar Érdemrend Tisztikeresztje" a szalagsáv miniatűrrel; 1935-1945. "A Magyar Érdemkereszt IV. osztálya - A Magyar Érdemrend lovagkeresztje, késői típus" a szalagsáv miniatűrrel; 1916. "A Katonai Érdemkereszt III. Osztálya hadidíszítménnyel és kardokkal" a szalagsáv miniatűrrel; 1914. "Ezüst Katonai Érdemérem" a szalagsáv miniatűrrel; 1890. "Bronz Katonai Érdemérem a katonai érdemkereszt szalagján, kardokkal" a szalagsáv miniatűrrel; 1922. "Magyar Koronás Bronzérem vörös-fehér szegélyezésű szalagon (katonai tagozat)" a szalagsáv miniatűrrel; 1922. "Magyar Koronás Bronzérem vörös-fehér szegélyezésű szalagon (katonai tagozat)" a szalagsáv miniatűrrel; 1916. "Károly-csapatkereszt" szalagsáv; 1918. "Sebesültek Érme" a szalagsáv "Hadirokkant" miniatűrrel; 1929. "Magyar Háborús emlékérem kardokkal, sisakkal", 1923. "I. Osztályú Tiszti Szolgálati Jel"; 1940. "Erdélyi részek felszabadulásának emlékére"; 1913. "Mozgósítási Kereszt / 1912-1913-as Emlékkereszt". Több miniatűrön zománchiba / Hungary Service ribbon lot from the legacy of Károly Beregfy (1888-1946) Minister of Defence of the Arrow Cross Party government, executed after the war. Service ribbons as it follows: 1939. "Hungarian Order of Merit, Grand Cross" without miniature; 1935-1945. "Hungarian Order of Merit, Commander's Cross" with Star miniature; 1935. "Hungarian Order of Merit, Officer's Cross" with enamelled miniature; 1935-1945. "Hungarian Order of Merit, Knight's Cross, later type" with enamelled miniature; 1916. "Military Merit Cross, 3rd Class with war decoration" with enamelled miniature and swords; 1914. "Silver Military Medal, 1st Class" with miniature; 1890. "Bronze Military Merit Medal on a war ribbon with swords (Signum Laudis)" with miniature; 1922. "Hungarian Bronze Medal with the Holy Crown with red and white bordered ribbon (military deparment)" with miniature; 1922. "Hungarian Bronze Medal with the Holy Crown with red and white bordered ribbon (military deparment)"; 1916. "Charles Troop Cross"; 1918. "Medal for Wounded Soldiers" with "Invalid" miniature; 1929. "Hungarian Commemorative War Medal with swords and a helmet"; 1923. "Officers' Distinction for Long Service, 1st Class"; 1940. "Commemorative Medal for the Liberation of Transylvania"; 1913. "Commemorative Cross, 1912-1913". Some miniatures with enamel erros

20 000 HUF
54,05
58,82
37
Ausztria ~1915. Bécsi népfelkelők alakulata - Világháború Zn sapkajelvény (49x27mm) T:1- / Austria ~1915. WIENER LANDSTURM - WELTKRIEG Zn cap badge (49x27mm) C:AU
30480.

Ausztria ~1915. "Bécsi népfelkelők alakulata - Világháború" Zn sapkajelvény (49x27mm) T:1- / Austria ~1915. "WIENER LANDSTURM - WELTKRIEG" Zn cap badge (49x27mm) C:AU

30 000 HUF
81,08
88,24
Ausztria 1932. Osztrák Háborús Emlékérem bronz emlékérem modern mellszalagon T:1- / Austria 1932. Great War Commemorative Medal bronze decoration with modern ribbon T:AU
30481.

Ausztria 1932. "Osztrák Háborús Emlékérem" bronz emlékérem modern mellszalagon T:1- / Austria 1932. "Great War Commemorative Medal" bronze decoration with modern ribbon T:AU

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF