Faleristics: medals, orders, badges

Number of items: 36

~1930. Zn zsidó cserkész jelvény (20x16mm) T:2 / ~1930. Zn jewish scout badge (20x16mm) C:XF
30516.

3 000 HUF
13
~1930. Zománcozott bronz zsidó cserkész gomblyukjelvény (18mm) T:2 kis zománchiba / ~1930. Enamelled bronze jewish scout button badge (18mm) C:XF small enamel error
30517.

3 000 HUF
14
1931. A Turul Szövetség tagszervezetének, a budapesti képzőművészeket tömörítő Székely Bertalan Bajtársi Egyesületének jelzett Ag függője szalagon, zománcbetétes pánttal, Gál Nap utca 13 gyártói jelzéssel, hátoldalán gravírozott felirattal Székely Bertalan B.E. - Primus Magisterének - 1931. nov. 26. (30x195mm) T:2 kis zománchiba, viseltes szalag /  Hungary 1931. Marked Ag pendant of the Member Organization of the Turul Association, the Bertalan Székely Comrade Association for Visual Artists in Budapest. On ribbon, with enamelled strap, with Gál Nap utca 13 makers mark, and on the reverse side an engraved inscription Bertalan Székely B.E. - to the Primus Magister - Nov. 26, 1931 (30x195mm) C:XF small enamel error, worn ribbon
30518.

100 000 HUF
270,27
294,12
1936. Becsülettel a Hazáért - MOVE (Magyar Országos Véderő Egylet) / Vitéz Gömbös Gyula Emlékérem aranyozott bronz emlékérem mellszalagon, LUDVIG BP gyártói jelzéssel. Szign.: Maklári Mosler Endre (36mm) T:1- / Hungary 1936. Commemorative Medallion of Gallant Gyula Gömbös gilt bronze commemorative medallion, with makers mark LUDVIG BP. Sign.: Endre Maklári Mosler (36mm) C:AU TP 1733.
30519.

1936. "Becsülettel a Hazáért - MOVE (Magyar Országos Véderő Egylet) / Vitéz Gömbös Gyula Emlékérem" aranyozott bronz emlékérem mellszalagon, "LUDVIG BP" gyártói jelzéssel. Szign.: Maklári Mosler Endre (36mm) T:1- / Hungary 1936. "Commemorative Medallion of Gallant Gyula Gömbös" gilt bronze commemorative medallion, with makers mark "LUDVIG BP". Sign.: Endre Maklári Mosler (36mm) C:AU TP 1733.

6 000 HUF
1936. Becsülettel a Hazáért - MOVE (Magyar Országos Véderő Egylet) / Vitéz Gömbös Gyula Emlékérem ezüstözött bronz emlékérem mellszalagon, LUDVIG BP gyártói jelzéssel. Szign.: Maklári Mosler Endre (36mm) T:2 / Hungary 1936. Commemorative Medallion of Gallant Gyula Gömbös silver plated bronze commemorative medallion, with makers mark LUDVIG BP. Sign.: Endre Maklári Mosler (36mm) C:XF TP 1733.
30520.

1936. "Becsülettel a Hazáért - MOVE (Magyar Országos Véderő Egylet) / Vitéz Gömbös Gyula Emlékérem" ezüstözött bronz emlékérem mellszalagon, "LUDVIG BP" gyártói jelzéssel. Szign.: Maklári Mosler Endre (36mm) T:2 / Hungary 1936. "Commemorative Medallion of Gallant Gyula Gömbös" silver plated bronze commemorative medallion, with makers mark "LUDVIG BP". Sign.: Endre Maklári Mosler (36mm) C:XF TP 1733.

6 000 HUF
~1937-1945. Magyar Vöröskereszt Légimentő zománcozott nagyméretű bronz jelvény, hátlapon rögzítőpántokkal, a pántok alatt BERÁN N BPEST gyártói jelzéssel (71x79mm) T:1-,2 zománcon felszíni karcok / Hungary ~1937-1945. Magyar Vöröskereszt Légimentő (Hungarian Red Cross Airborne Rescue) large-size enamelled bronze badge with fold-prongs on reverse, with BERÁN N BPEST makers mark under the prongs (71x79mm) C:AU,XF spotted, enamel with surface scratches
30521.

~1937-1945. "Magyar Vöröskereszt Légimentő" zománcozott nagyméretű bronz jelvény, hátlapon rögzítőpántokkal, a pántok alatt "BERÁN N BPEST" gyártói jelzéssel (71x79mm) T:1-,2 zománcon felszíni karcok / Hungary ~1937-1945. "Magyar Vöröskereszt Légimentő (Hungarian Red Cross Airborne Rescue)" large-size enamelled bronze badge with fold-prongs on reverse, with "BERÁN N BPEST" maker's mark under the prongs (71x79mm) C:AU,XF spotted, enamel with surface scratches

180 000 HUF
486,49
529,41
1939. VI. M.P.P (VI. Magyar Pilóta Piknik) - 1939 zománcozott bronz jelvény, két helyen BERÁN N BPEST gyártói jelzéssel a hátoldalon (23x29mm) T:1- / Hungary 1939. VI. M.P.P. (6th Hunarian Pilot Picnic) - 1939 enamelled bronze badge with BERÁN N BPEST makers mark at two places (23x29mm) C:AU
30522.

1939. "VI. M.P.P (VI. Magyar Pilóta Piknik) - 1939" zománcozott bronz jelvény, két helyen "BERÁN N BPEST" gyártói jelzéssel a hátoldalon (23x29mm) T:1- / Hungary 1939. "VI. M.P.P. (6th Hunarian Pilot Picnic) - 1939" enamelled bronze badge with "BERÁN N BPEST" maker's mark at two places (23x29mm) C:AU

55 000 HUF
148,65
161,76
1941. Muraköz visszatért zománcozott bronz gomblyukjelvény, hátoldalon LUDVIG BP gyártói jelzéssel (20x15mm) T:1- / Hungary 1941. Muraköz visszatért (Medimurje has returned) enamelled bronze buttonhole badge with LUDVIG BP makers mark (20x15mm) C:AU
30523.

1941. "Muraköz visszatért" zománcozott bronz gomblyukjelvény, hátoldalon "LUDVIG BP" gyártói jelzéssel (20x15mm) T:1- / Hungary 1941. "Muraköz visszatért (Medimurje has returned)" enamelled bronze buttonhole badge with "LUDVIG BP" maker's mark (20x15mm) C:AU

30 000 HUF
81,08
88,24
~1942. CORVINEUM Ifjúsági Önkéntes Szolgálat Zn jelvény (40mm) T:2 / Hungary ~1930. CORVINEUM Youth Volunteer Service Zn badge (40mm) C:XF
30524.

~1942. "CORVINEUM Ifjúsági Önkéntes Szolgálat" Zn jelvény (40mm) T:2 / Hungary ~1930. "CORVINEUM Youth Volunteer Service" Zn badge (40mm) C:XF

4 200 HUF
11,35
12,35
~1947. Aranykalászos Gazda Tildy-címeres zománcozott bronz jelvény, csavaros hátlap, CEGLÉD 25 gravírozással (46x24mm) T:1-,2 ph. / Hungary ~1947. Aranykalászos Gazda enamelled screwback bronze badge with Tildy coat of arms, engraved on backside CEGLÉD 25 (46x24mm) C:AU,XF edge error
30525.

~1947. "Aranykalászos Gazda" Tildy-címeres zománcozott bronz jelvény, csavaros hátlap, "CEGLÉD 25" gravírozással (46x24mm) T:1-,2 ph. / Hungary ~1947. "Aranykalászos Gazda" enamelled screwback bronze badge with Tildy coat of arms, engraved on backside "CEGLÉD 25" (46x24mm) C:AU,XF edge error

75 000 HUF
202,70
220,59
~1947. MASZOVLET (Magyar-Szovjet Polgári Légiforgalmi Rt.) zománcozott kitűző, Kossuth-címerrel, hátoldalon LUDVIG, BP gyártói jelzéssel (18x22mm) T:2 javított tű / Hungary ~1947. Hungarian-Soviet Civil Aviation Co. enamelled pin, with Kossuth coat-of-arms, makers mark on backside LUDVIG, BP (18x22mm) C:XF repaired needle
30526.

~1947. "MASZOVLET (Magyar-Szovjet Polgári Légiforgalmi Rt.)" zománcozott kitűző, Kossuth-címerrel, hátoldalon "LUDVIG, BP" gyártói jelzéssel (18x22mm) T:2 javított tű / Hungary ~1947. "Hungarian-Soviet Civil Aviation Co." enamelled pin, with Kossuth coat-of-arms, makers mark on backside "LUDVIG, BP" (18x22mm) C:XF repaired needle

30 000 HUF
81,08
88,24
~1947-1962. Szakma kiváló dolgozója - könnyűipar Rákosi-címeres, aranyozott, zománcozott bronz kitüntetés, igazolvánnyal, eredeti tokban + Sztahanovista zománcozott fém kitüntetés miniatűrrel, igazolvánnyal, eredeti tokban + Magyar Dolgozók Pártja és Magyar Kommunista Párt tagsági igazolványok T:2 zománchiba / Hungary ~1947-1962. Excellent worker by profession - light industry gilt, enamelled bronze decoration, with card, in original case + Stahanovist enamelled metal decoration with miniature, card, in original case + Hungarian Workers Party and Hungarian Communist Party membership cards C:XF enamel error
30527.

~1947-1962. "Szakma kiváló dolgozója - könnyűipar" Rákosi-címeres, aranyozott, zománcozott bronz kitüntetés, igazolvánnyal, eredeti tokban + "Sztahanovista" zománcozott fém kitüntetés miniatűrrel, igazolvánnyal, eredeti tokban + "Magyar Dolgozók Pártja" és "Magyar Kommunista Párt" tagsági igazolványok T:2 zománchiba / Hungary ~1947-1962. "Excellent worker by profession - light industry" gilt, enamelled bronze decoration, with card, in original case + "Stahanovist" enamelled metal decoration with miniature, card, in original case + "Hungarian Workers' Party" and "Hungarian Communist Party" membership cards C:XF enamel error

5 500 HUF
14,86
16,18

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF