Books: Architecture, Art

Number of items: 41

[Málnai Béla (1878-1941)]: Béla Málnai. Mit einer Einleitung von / With preface by Pál Relle. Genf, 1931, Verlag ,,Meister der Baukunst. XX+46 (fekete-fehér fotókkal illusztráltak) p. 1 sztl. lev. Német és angol nyelven. Kiadói art-deco/bauhaus stílusú modern illusztrációival díszített egészvászon-kötés. Benne feltételezhetően egy rokona ajándékozási soraival. Annának szeretettel Málnai Mityi(?) 1961 X. 22.  Manheimer Béla (1878-1941) építész.A modern magyar építőművészet egyik jelentős alakja. Lechner Ödön, majd Lajta Béla tanítványa. 1908-1911 között A Ház c. folyóirat szerkesztője. Főműve az 1912-ben a Haasz Gyulával közösen tervezett volt Cseh-Magyar Iparbank (ma: OTP) iroda- és bérházának épülete (Budapest V. ker.Nádor u. 6. sz.), de jelentős műve a Kossuth Lajos téren álló hatszintes bérház (Kossuth Lajos tér 13-15) is. Később olyan magasan jegyzet épületekkel is letette a nevét, mint a Bauhaus stílusú II. kerületi Ellinger-villa.   A bevezető írója Relle Pál (1883-1955) író, újságíró, színikritikus.
15184.

[Málnai Béla (1878-1941)]: Béla Málnai. Mit einer Einleitung von / With preface by Pál Relle. Genf, 1931, Verlag ,,Meister der Baukunst". XX+46 (fekete-fehér fotókkal illusztráltak) p. 1 sztl. lev. Német és angol nyelven. Kiadói art-deco/bauhaus stílusú modern illusztrációival díszített egészvászon-kötés. Benne feltételezhetően egy rokona ajándékozási soraival. "Annának szeretettel Málnai Mityi(?) 1961 X. 22." Manheimer Béla (1878-1941) építész.A modern magyar építőművészet egyik jelentős alakja. Lechner Ödön, majd Lajta Béla tanítványa. 1908-1911 között A Ház c. folyóirat szerkesztője. Főműve az 1912-ben a Haasz Gyulával közösen tervezett volt Cseh-Magyar Iparbank (ma: OTP) iroda- és bérházának épülete (Budapest V. ker.Nádor u. 6. sz.), de jelentős műve a Kossuth Lajos téren álló hatszintes bérház (Kossuth Lajos tér 13-15) is. Később olyan magasan jegyzet épületekkel is letette a nevét, mint a Bauhaus stílusú II. kerületi Ellinger-villa. A bevezető írója Relle Pál (1883-1955) író, újságíró, színikritikus.

10 000 HUF
27,03
29,41
Tűzcsiholó. Írások a 90 éves Lükő Gábor tiszteletére. Szerk.: Pozsgai Péter. Lükő Gábor (1909-2001) Kossuth-díjas (2001) néprajzkutató által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek DEDIKÁLT példány. Bp., 1999., Táton. Magyar és angol nyelven. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. CD-rom melléklettel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15185.

10 000 HUF
27,03
29,41
Vér Andor: Félistenek alkonya. Poltikai szatírák. A szerző, Vér Andor (1897-1976) költő, műfordító, újságíró által Szakács Andor (1877-1942) újságíró részére DEDIKÁLT példány! Bajcsy Zsilinszky Endre előszavával. A címlapot, és az illusztrációkat Faluss rajzolta. Bp., é.n., Szabadság, 108+3 p. Kiadói egészvászon-kötés. Ebből a könyvből 200 számozott amateur-példány készült merített papíron, a szerző saját kezű aláírásával. De ez számozatlan példány!
15186.

Vér Andor: Félistenek alkonya. Poltikai szatírák. A szerző, Vér Andor (1897-1976) költő, műfordító, újságíró által Szakács Andor (1877-1942) újságíró részére DEDIKÁLT példány! Bajcsy Zsilinszky Endre előszavával. A címlapot, és az illusztrációkat Faluss rajzolta. Bp., é.n., Szabadság, 108+3 p. Kiadói egészvászon-kötés. "Ebből a könyvből 200 számozott amateur-példány készült merített papíron, a szerző saját kezű aláírásával." De ez számozatlan példány!

10 000 HUF
27,03
29,41
1940 Fotoszemle. Photoschau. Photorevue- Foto- és filmművészeti, tudományos és kritikai szemle. III. évf. 1-12. sz. Teljes évfolyam. Vadas Ernő, Dulovits Jenő, Kozák Lajos, Szőllősy Kálmán, Aszmann Ferenc, Csörgeő Tibor, Veress Ferenc és mások fekete-fehér fotóival illusztrált. Kiadói papírkötésekben, amatőr védő kartontokban.
15187.

10 000 HUF
27,03
29,41
Vaszary János: Természetlátás és képszerűség. Bp., 1922., Helikon, 30+1 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapokkal és borítóval. Ritka!
15188.

Vaszary János: Természetlátás és képszerűség. Bp., 1922., "Helikon", 30+1 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos lapokkal és borítóval. Ritka!

8 000 HUF
Markó Miklós: Czigányzenészek albuma. Bp., 1896, Szerzői. .Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kevés kopással
15189.

8 000 HUF
Hugo Scheiber. Futurism in Vienna & Berlin 1919-1939. April 2 through June 29, 1986. Kiállítási katalógus. New York, 1986, Paul Kövesdy Gallery. Angol nyelven. A művész, Scheiber Hugó (1873- 1950) nagyrészt fekete-fehér képeivel és két színes képével illusztrált. Kiadói papírkötés.   Paul Kövesdy (1923-2017) nemzetközi műkereskedő, művészeti író, elévülhetetlen érdemeket szerzett a magyar avantgárd festők nyugaton való elismertetésében. Ritka. / Paperbinding, in English. Rare.
15190.

8 000 HUF
Dada 100. 1916-2016. A Dada Centenárium Előkészítő Bizottság 10 éve. Szerk.: Rőczei György. Bp., 2016, Avant100Garde. Kiadói papírkötés. Megjelent 100 számozott példányban, ebből az 53. számú példány.
15191.

8 000 HUF
De Gerando Antonina: Reform javaslatok a felsőbb leányiskolákra nézve. Dr. Wlassics Gyula és Zsilinszky Mihály Nagyméltóságaik bölcs jóindulata elé terjeszti - -. Kolozsvár, 1896., Ajtai K. Albert Magyar Polgár Könyvnyomdája, 55+1 p. Kiadói papírkötés, a borítón bejegyzéssel, kissé foltos borítóval.
15192.

6 000 HUF
Karl Layer: Oberungarische Habaner Fayencen. Mit 70 Abbildungen nach aufnahmen von Josef Pécsi. Berlin-Leipzig-Wien, 1927., Friedrich Ernst Hübsch Verlag, XVII+3 p. + 70 (Pécsi József (1889-1956) fotóművész habán kerámiákat tartalmazó fekete-fehér fotói) t. +2+14 (kiadói reklámok) p. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói, festett egészvászon-kötésben.
15193.

6 000 HUF
1990 Jan Cremer festő és író. Kiállítási katalógus. DEDIKÁLT példány. Bp., 1990. BTM. Kiadói kissé koszos papírkötésben, hozzá 2 db autográf üdvözlőlap.
15194.

6 000 HUF
Buda-pesti képek, könyvek Csillag Béla gyűjteményében. Schoen Arnold előszavával. Bp., 1936., Hold János-ny., 66 p.+30 t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, a borító modern professzionális átlátszó védőfóliában, kissé foltos borítóval, de alapvetően jó állapotban.  Ritka, alapvető bibliográfia, egyike azon kevés szakkönyveinknek, melyek a XIX. századi ábrázolások leírását is tartalmazzák.
15195.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF