1939 Kuzmich Gábor (1886-1958) a M. Kir. Posta vezérigazgatójának, a M. Kir. Kereskedelem- és Közlekedésügyi Minisztérium Államtitkárának gépelt levele Légrády Sándor (1906-1987) grafikus részére, hogy a megjelent bélyegek tiszteletpéldányait megküldi, fejléces papíron, Tersztyánszky Ákos saját kezű aláírásával, 1939. dec. 21., borítékkal.
1939 Tersztyánszky Ákos (1876-1956) M. Kir. Posta vezérigazgatójának, a M. Kir. Kereskedelem- és Közlekedésügyi Minisztérium Államtitkárának gépelt levele Légrády Sándor (1906-1987) grafikus részére, hogy a megjelent bélyegek tiszteletpéldányait megküldi, fejléces papíron, Tersztyánszky Ákos saját kezű aláírásával, 1939. jun. 21., borítékkal.
cca 1950-60 Munkácsy Mihály (1844-1900) Honfoglalás c. monumentális festményéről, egyik főművéről készült ösz. 9 db fotó, amelyek restaurálás előtti, közbeni és utáni állapotát szemlélteti. Egyik felvételen Sárdy Brutus (1892-1970) restaurátor, festőművész. Egyik fotó hátoldalán feliratozott. 9x11 cm (1 db), 18x12 cm (1 db), 24x18 cm (7 db). Művészettörténeti ritkaság!
cca 1952 Vázlatfüzet benne rajzokkal, bejegyzésekkel, beragasztott nyomtatványokkal, Bihácsi György névbejegyzéssel az elején, "Villamos Vasuttal 5 A Szocializmusért/MÁV. Villamos Felsővezeték Építésvezetőség" mellette egykorú beragasztott fotókkal, villamos mozdony grafika, Rákosi Mátyás 60. születésnapjára készült vázlatrajz és szöveg (Kőbánya Felső P.U.) más vázlatrajzok, jegyzetek, és néhány beragasztott nyomtatvány, szakadt elülső borítóval, 24x34 cm
1953 Magyarország-Anglia, a legendás 6:3-as labdarúgó mérkőzés meccsfüzete, és egy belépőjegy a Wembley Stadionba, ahol az Aranycsapat legyőzte az évtizedek óta veretlen Angliát. Szép állapotban. / 1953 Hungary - England 6:3, legendary football match booklet, and an entry ticket to the Wembley Stadium, where the Golden Team of Hungary defeated England. In good condition.
1953 Londoni diadal. 6:3. Beszélő képek diafilm tekercs az Aranycsapat londoni játékáról és a győztes labdarúgó csapat budapesti fogadtatásáról. Korabeli teljes diafilm. Hozzá egy 2011-es újságcikk, mely szerint a diából összesen két példány ismert, kis szakadással /
1953 Rare slide film of the London match of the Hungarian Golden team of football. Original footing .With an article stating that only two copies of the film exist, with fault