Statues, plaquettes

Number of items: 33

Melocco Miklós (1935 - ): Kisboldogasszony (1978), Bronz, jelzés nélkül. m: 28,5 cm Szimbolikus-realista szobrász. Igen jó érzékkel mintázza szobrai naturális és szürreális elemeit, monumentális gondolkodás jellemzi. Kisplasztikái is tulajdonképpen nagy szobrok tervei.
11182.

70 000 HUF
189,19
205,88
13
ef. Zámbó István (1950 - ): Akt kígyóval Bronz, m: 15,5cm , jelzett. Az ikonikus, egykori A. E. Bizottság együttes tagjának szobra. Jelképrendszere, látásmódja kötöttségek nélkül adja vissza a régi magyar népművészetet, amely új formavilágban bontakozik ki Pop Art stílusú művészetében.
11183.

ef. Zámbó István (1950 - ): "Akt kígyóval" Bronz, m: 15,5cm , jelzett. Az ikonikus, egykori A. E. Bizottság együttes tagjának szobra. Jelképrendszere, látásmódja kötöttségek nélkül adja vissza a régi magyar népművészetet, amely új formavilágban bontakozik ki Pop Art stílusú művészetében.

80 000 HUF
216,22
235,29
15
ef. Zámbó István (efZámbó) (1950 - ): Kis torzó Bronz, m: 17,5cm , jelzett. Az ikonikus, egykori A. E. Bizottság együttes tagjának szobra. Jelképrendszere, látásmódja kötöttségek nélkül adja vissza a régi magyar népművészetet, amely új formavilágban bontakozik ki Pop Art stílusú művészetében.
11184.

ef. Zámbó István (efZámbó) (1950 - ): "Kis torzó" Bronz, m: 17,5cm , jelzett. Az ikonikus, egykori A. E. Bizottság együttes tagjának szobra. Jelképrendszere, látásmódja kötöttségek nélkül adja vissza a régi magyar népművészetet, amely új formavilágban bontakozik ki Pop Art stílusú művészetében.

70 000 HUF
189,19
205,88
Rigasz Hondromatidisz (1942 - 1996): Család. Patinázott bronz. Jelzett. m: 41,5cm 1942. január 1-én született Ptolemaiszban. 1948-ban költözött Magyarországra, itt végezte általános és középiskoláit is, melynek befejezése után került a Képzőművészeti Főiskolára. Somogyi Józsefet tartotta mesterének. Munkái megtalálhatók a Magyar Nemzeti Múzeumban, magángyűjteményekben, középületekben és köztereken.
11185.

100 000 HUF
270,27
294,12
Tornay Endre András (1949-2008): A horvátlövői hősi emlékmű szoborterve. Fa, kő, jelzett, m: 40 cm Hortvátlövö megkapta a Leghűségesebb Falu (Civitas Fidelissima) címet. 1923. január 10-én a környező határmenti községekkel együtt visszacsatolták Magyarországhoz. A szobrot 2002. októberében állították fel.
11186.

60 000 HUF
162,16
176,47
Kerényi Jenő (1908-1975) - Kleopátra a kígyóval. Patinázott bronz kisplasztika márványtalpon. Jelzett: talapzaton oldalt, Kerényi J. m: 24 cm Szobrait expresszivitás, erőteljes kompozíció jellemzi; jó érzékkel komponálja meg a csoportos kompozíciókat. Művészetében a mozgás fő hangsúlyt kap. Kisplasztikáinak nagy része a Magyar Nemzeti Galériában található.
11187.

55 000 HUF
148,65
161,76
21
Farkas Ferenc (1958- ): Fotel. m: 31 cm, bronz, kő, 2006. Jelzett. Hibátlan. CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION!  1986-tól tagja a Művészeti Alapnak (MAOE), 1986-87 között a Fiatal Képzőművészek Stúdiójának, 1987-92 között pedig a ZalaArt Egyesületnek. 1994-től a zalaegerszegi Ady Endre Művészeti Általános Iskola és Gimnázium tanára. 2006-tól a Vitrin Képző- és Iparművészeti Egyesület tagja.
11188.

Farkas Ferenc (1958- ): Fotel. m: 31 cm, bronz, kő, 2006. Jelzett. Hibátlan. CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION! 1986-tól tagja a Művészeti Alapnak (MAOE), 1986-87 között a Fiatal Képzőművészek Stúdiójának, 1987-92 között pedig a Zala'Art Egyesületnek. 1994-től a zalaegerszegi Ady Endre Művészeti Általános Iskola és Gimnázium tanára. 2006-tól a Vitrin Képző- és Iparművészeti Egyesület tagja.

120 000 HUF
324,32
352,94
Farkas Ferenc (1958- ): Nyugágyon. m: 28 cm, bronz, 2013. Jelzett. Hibátlan. CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION!  1986-tól tagja a Művészeti Alapnak (MAOE), 1986-87 között a Fiatal Képzőművészek Stúdiójának, 1987-92 között pedig a ZalaArt Egyesületnek. 1994-től a zalaegerszegi Ady Endre Művészeti Általános Iskola és Gimnázium tanára. 2006-tól a Vitrin Képző- és Iparművészeti Egyesület tagja.
11189.

Farkas Ferenc (1958- ): Nyugágyon. m: 28 cm, bronz, 2013. Jelzett. Hibátlan. CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION! 1986-tól tagja a Művészeti Alapnak (MAOE), 1986-87 között a Fiatal Képzőművészek Stúdiójának, 1987-92 között pedig a Zala'Art Egyesületnek. 1994-től a zalaegerszegi Ady Endre Művészeti Általános Iskola és Gimnázium tanára. 2006-tól a Vitrin Képző- és Iparművészeti Egyesület tagja.

120 000 HUF
324,32
352,94
Farkas Ferenc (1958- ): Térdeplő. m: 56 cm, samott, fa, 2006. Jelzett. Hibátlan. CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION!  1986-tól tagja a Művészeti Alapnak (MAOE), 1986-87 között a Fiatal Képzőművészek Stúdiójának, 1987-92 között pedig a ZalaArt Egyesületnek. 1994-től a zalaegerszegi Ady Endre Művészeti Általános Iskola és Gimnázium tanára. 2006-tól a Vitrin Képző- és Iparművészeti Egyesület tagja.
11190.

Farkas Ferenc (1958- ): Térdeplő. m: 56 cm, samott, fa, 2006. Jelzett. Hibátlan. CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION! 1986-tól tagja a Művészeti Alapnak (MAOE), 1986-87 között a Fiatal Képzőművészek Stúdiójának, 1987-92 között pedig a Zala'Art Egyesületnek. 1994-től a zalaegerszegi Ady Endre Művészeti Általános Iskola és Gimnázium tanára. 2006-tól a Vitrin Képző- és Iparművészeti Egyesület tagja.

60 000 HUF
162,16
176,47
Olcsai Kiss Zoltán (1895-1981): Don Quijote. Patinázott bronz márvány talapzaton m: 21,5 cm Jelezve: OKZ Munkáin tanárának Uitz Bélának a szellemisége érezhető. Műveire zártság és letisztultság jellemző. Munkáit a mintázás expresszív módszere jellemzi, amely révén alkotásaiból szuggesztív erő árad.
11191.

55 000 HUF
148,65
161,76
15
Claude Michel Clodion (1738-1814) után. Imádat. Bronz szobor, jelzett Clodion. Márvány talapzaton. / after Claude Michel Clodion: Worship. Bronze statue, signed. on marble pedestal 24 cm
11192.

50 000 HUF
135,14
147,06
Kő Pál (1941-2020): Születésnapra. Supka Manna (Magdolna) művészettörténész 90, születésnapjára készített ajándék autográf Tóth Menyhért idézettel és Kő Pál üzenetével: Szádon a vaspántot szavad örök lángja átégette! Tóth Menyhért. Miske. 1977.X.7. Isten éltessen drága Manna 06,2004,21 Lajos (Kő Pál eredeti neve, Pataki Lajos) Reprodukált: A kisplasztikát bemutatták a MMA Supka Magdolna születésének 100. évfordulójára emlékező kiállításán a Vigadó-Galériában, láthatjuk a reprezentatív katalógusban, sőt a hátsó borítón ismét közlik annak szöveges előlapját.  Patinázott bronz, fa talapzaton jelzett: Kő Pál 2004. m. talapzattal: 25cm
11193.

Kő Pál (1941-2020): "Születésnapra". Supka Manna (Magdolna) művészettörténész 90, születésnapjára készített ajándék autográf Tóth Menyhért idézettel és Kő Pál üzenetével: "Szádon a vaspántot szavad örök lángja átégette! Tóth Menyhért. Miske. 1977.X.7. Isten éltessen drága Manna 06,2004,21 Lajos (Kő Pál eredeti neve, Pataki Lajos) Reprodukált: A kisplasztikát bemutatták a MMA Supka Magdolna születésének 100. évfordulójára emlékező kiállításán a Vigadó-Galériában, láthatjuk a reprezentatív katalógusban, sőt a hátsó borítón ismét közlik annak szöveges előlapját. Patinázott bronz, fa talapzaton jelzett: Kő Pál 2004. m. talapzattal: 25cm

48 000 HUF
129,73
141,18
26

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF